Skocz do zawartości

stereo za ok. 3000zł


bzykuboss

Recommended Posts

witam,
planuję zakup zestawu stereo, chcę na ten cel przeznaczyć około 3000zł, jako że na domowym sprzęcie się nie znam, to zwracam się do was o pomoc.
pod sprzęt chciał bym podłączyć: konsolę, dekoder i komputer, może jeszcze jakiś DECK na CD
preferencję muzyczne już jakieś mam, wyniosłem je z auta (system 3-way na wstęgach u góry, pędzone na wzmakach AB genesis'a)
czyli zależy mi na delikatnej i szczegółowej górze, średnica zrównoważona, nie wybijająca się przed szereg, ale dół żeby był z "wykopem"

pokój mam ok. 20m2, z tym że to pokój na poddaszu i jedna ze ścian jest ze skosem, nie wiem czy to wada czy zaleta icon_wink.gif ogólnie za dużo nie wiem o akustyce pokoju

już trochę się rozglądałem za sprzętem i z kolumn mi wpadły w oko jamo s608

najbardziej mnie nurtuje czym napędzić kolumny, czy amplituner, czy sam wzmacniacz, czy może osobno przedwzmacniacz z końcówką mocy
nie mam pojęcia jak to rozwiązać

aha, bym zapomniał, sprzęt może być używany.

jeśli czegoś zapomniałem, to proszę pytać

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można lepiej. Używane. Ale trzeba by poszukać.
Preferencje muzyczne wyniesione z auta icon_lol.gif Wybacz, ale już od dawna nikt mnie tak nie rozbawił. Ale już dalej rzeczowo to opisałeś.
O akustyce było niedawno w jednym z wątków, poszukaj, poczytaj. dodatkowo, jeśli Cię to interesuje, mogę przesłać Ci materiały o akustyce.
Napisz na PW i podaj swój mail a wyślę.
Skos na ogół nie powinien przeszkadzać o ile jest z tyłu lub z przodu. Jeśli z prawej lub lewej, znacznie gorzej.
Jeśli nie musisz mieć radia analogowego, to w tej cenie proponuję wzmacniacz zintegrowany. Choć jeśli trafiłby się dzielony (pre/power), to byłoby też nieźle.
Jamo S 608 może i wpadają w oko. W ucho już znacznie słabiej icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej w aucie bawiłem się sprzętem, pare klocków się przewinęło przez auto i słuch się wyrobił icon_wink.gif

no właśnie skos jest z lewej :/ ale można bez problemu przemeblowanie zrobić żeby był z tyłu.

ale jak rozwiązać sprawę podłączenia tego wszystkiego?
do kompa to wyczytałem że poprzez DAC, konsolę po światełku trzeba, ale jak? szukać wzmacniacza z wejściem optycznym? może słabo szukałem, ale nie znalazłem takiego

przeszperam jeszcze allegro i jak coś znajdę sensownego to podrzucę linki do sprawdzenia czy w dobrą stronę idę icon_wink.gif

pozdrawiam


wyszperałem tak: preamp-DENON DAP-2500 do tego końcówka rotel rb-06
kolumny: kef q70 albo alr Jordan entry 6m
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś preamp plus końcówka jak najbardziej. Kolumny wymienione przez Ciebie albo za mało albo zbyt konturowe. Czyli raczej coś innego.
zacząłbym od szukania kolumn a dopiero do nich dobrałbym wzmacniacz. Można i odwrotnie, ale na ogół fajne kolumny trudniej jest znaleźć.

A panowie Kostku i Zieluwid raczej doradzilibyście coś zamiast tylko śmichy-chichy. Pośmiać się można, ale w zamian jakieś propozycje PLIZ icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki mentlik w głowie że nie wiem co lepsze a co nie, a na dodatek nic się nie znam na domowym sprzęcie, nic mi nie mówią wszystkie te nazwy firm, nie wiem która lepsza.

już absolutne maksimum jak mogę na wszystko wydać to 4000zł

proszę o jakieś propozycje konkretnych zestawów

pozdrawiam

generalnie zależy mi na tym aby była możliwość podpięcia konsoli po optyku, resztę po RCA się ogarnie, do kompa w przyszłości dojdzie jakiś DAC

dźwięk: wysokie klarowne, nie kujące w uszy, średnie wyraźnie, nie wycofane, ale i nie wybijające się przed szereg, aza to niskie żeby były uwypuklone, w miarę miękkie, ale nie rozlazłe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wzmacniacze z wejściem optycznym, to wielka rzadkość. Mają je amplitunery, szczególnie te do kina domowego, ale te jak wiadomo na ogół słabo grają w stereo.
I tu zagwozdka.
Chyba, że konsolę podepniesz po optyku do DACa a ten już normalnie przez RCA (cinch) do wzmacniacza.
Czyli DAC musiałby być już icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już mi się rozjaśnia pomału icon_wink.gif widziałem preamp z wejściem optycznym, ale w sumie DAC był by najprostszym rozwiązaniem
poszperam w necie za jakimś DAC'iem, dowiem się troszkę więcej o tym urządzeniu, wiem tyle że przetwarza sygnał cyfrowy na analogowy

ale mimo wszystko proszę o jakąś propozycje wzmacniacza, kolumn i DAC taki żeby można było podłączyć do niego konsole po optyku i kompa po USB, całość maksymalnie do 4000zł
mógł bym kupić to co mi się podoba i wydaje mi się że jakoś ze sobą zagra, ale znając moje szczęście to bym kupił coś co nie będzie mi pasować, dlatego proszę was o konkretną propozycję, swoje preferencje wymieniłem w poście wyżej, niestety nie mam możliwości odsłuchu sprzętów, z autem było prościej, były organizowane zloty/zawody i tam się nasłuchałem, a ze sprzętem domowym jest gorzej
dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...