Skocz do zawartości

Wzmacniacz 200-300zł


DominikR.

Recommended Posts

Witam.
Jestem nowy w tego typu rzeczach i chciałbym kupić wzmacniacz do kolumn RAVELAND.
U mnie w mieście jest jeden do kupienia za 170 zł model to SANYO JA-7110.
mniej wiecej wyglada tak:



może polecacie coś bardziej konkretniejszego bo z czasem chciałbym kupić lepsze głośniki i nie wiem czy opłaca mi sie go kupować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zabytek ten wzmacniacz icon_wink.gif A kolumny Reveland? Kto Ci je polecił? To do słuchania w domu? icon_eek.gif
Nie napisałeś jakiej wielkości masz pokój, jakiej muzyki słuchasz, jakiego brzmienia oczekujesz, z czego grasz (źródło dźwięku)?
Czy nie można poczytać innych postów, by się dowiedzieć czegoś? Choćby tego co napisać o sobie, jak i jakie pytania zadawać?
Już paluchy bolą od powtarzania w kółko tego samego icon_evil.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozumiem a więc:

Wielkość pokoju to ok 12m, muzyka to różnie zazwyczaj hip-hop, dubstep, rock, źródłem byłby oczywiście komputer który ma kartę dźwiękowa Creative SB
dźwięk nie wiem jak to określić po prostu żeby było trochę basu i żeby był w miarę czysty.
Miałem Technics SU-VZ220 i nie było najgorzej ładnie szło z niego wyciągnąć.
Ważne byłoby żeby miał 4 wejscia na głośniki bo mam jeszcze do tego subwoofer taki w miarę zgrabny, wystarczający jak na mój pokój.
Maxymalnie te 300 zł mogę przeznaczyć żeby w przyszłości nie kupować już wzmacniacza icon_smile.gif
Może trochę lepiej się określiłem i będzie łatwiej w wyborze icon_smile.gif
A co do postów to czytałem trochę ale wszystkie posty były pisane 2-4 lata temu i widziałem że się trochę pozmieniało poza tym mam na oku ONKYO A-9211
jest on może jakiś w miarę ogarnięty w tym przedziale ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, można popatrzeć, poszukać. Onkyo moim zdaniem taki sobie, chyba że lubi się suchy, jasny dźwięk. Choć i tak zagra chyba lepiej niż Twój Technics. To jeden z niższych, słabiej brzmiących modeli. A Technicsy w ogóle przeważnie "lipa".
Oczywiście gdyby nawet do kolumn, które masz podłączyć Accuphase w klasie A, czy coś w tym stylu, to i tak nie zagra dobrze.
Ale piszesz, że myślisz o innych kolumnach, więc jest nadzieja. Wiedz jednak, że do Twojego pokoju o ile zależy Ci na dobrym brzmieniu nie wstawiałbym takich kolubryn, tylko sporo mniejsze gabarytowo kolumny. Ale za to lepiej grające. Oczywiście na kolumny bedziesz musiał wydać nieco więcej, jeśli ma to jakoś grać.
Tak przy okazji. Nie wzbudzają Ci się niskie tony w tak małym pomieszczeniu? Słychać tam coś jeszcze oprócz dudnienia?
I na koniec. Subwoofer w 12m2? To nie ma sensu. W tak małym pomieszczeniu nie potrzeba wspomagać niskich tonów. Poza tym
nie mają i tak szans prawidłowo się rozwinąć. Takie są prawa akustyki. Chyba, że lubisz duże Buuuuummmm i mało co poza tym.
A podwójne gniazda głośnikowe (to są raczej wyjścia a nie wejścia) służą do podłączenia kolumn w tzw. bi-wiringu (podwójne okablowanie).
Subwoofera tam nie podłączysz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, to A-750 i A-560, klasyczne stare klocki, z czego A-750 jest mocniejszy.

A co Ty sądzisz o Naszych propozycjach ? Nic nie napisałeś.
Często zauważam tutaj pewien schemat działania autorów tematu. Zakładają wątek, pytają o radę, propozycję. Następnie kupują to co sami uważają za słuszne.
Po co więc wogóle pytać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie średnio mi się podobają te wzmacniacze co podaliście chciałbym żeby to troszkę jakoś wyglądało pewnie mają dużo mocy by mogły pociągnąć nie jedne głośniki ale też troszkę estetyki mogłoby być icon_smile.gif
A może to zabrzmieć dziwnie a czy coś z YAMAHY polecacie? Np. te AX-550 RS czy to jakieś miej znane i wydatne bo mam opcje kupienia za 240 zł już z przesyłka a wiem że Yamaha to chyba dobry produkt icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko nie daje mi spokoju myśl, kto to chciał kupić SANYO JA-7110 icon_lol.gif



Nie o to chodzi po prostu z początku chciałem coś byle grało, później chciałem żeby coś wyglądało, a teraz chce żeby to grało i wyglądało.
Wybaczcie że zachowuje się jak baba ale ja się kompletnie na tym nie znam.
W sumie ten NAKAMICHI TA-1E nie jest jakiś najgorszy z wyglądu teraz tak się przyjrzałem dokładniej no tylko przekracza moją norme cenową o ponad 50 zł ;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Sanyo, Sony do Yamahy, a teraz i Nakamichi jest ładny.
Napisałeś do 300 zł. Fakt, że kosztuje 329 zł, więc przekroczył założony budżet o 29 zł. No chyba, że liczysz z przesyłka, której opłata jest oczywista, sam nie przyleci. Przy tej klasie wzmacniacza w porównaniu z tym nad czym się zastanawiasz, koszt 29 zł to śmieszna różnica.
Zrobisz jak uważasz za słuszne. To Twoje pieniądze i Twój przyszły zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...