Skocz do zawartości

Pioneer VSX-D711 czy coś innego?


Daniel14

Recommended Posts

Witam
Zastanawiam się nad kupnem amplitunera 5.1 . Będzie on służył w 70% do słuchania muzyki i w 30% do oglądania filmów. Na amplituner mam 700zł ( +/-50zł ). Może być używany.

Myślałem nad amplitunerem, który jest w opisie czyli Pioneer VSX-D711. Czy ktoś słyszał jak on gra? Ma go ktoś? Lub zna opinie o nim? Może lepiej wziąć coś innego? Np dołożyć około 50zł do tych 700zł i kupić Pioneer VSX-417?

Czekam na odpowiedź.

PS: Właśnie znalazłem amplituner Pioneer VSX-515 w cenie 500zł. Używany był 1.5 roku i podobno wygląda jak nowy. W wyglądzie mi się podoba jak i w funkcjach. A więc"
1. brać Pioneer'a VSX-515
2. brać Yamahe RX-V361
3. czekać na pojawienie się Pioneer'a VSX-D711, który w Euro stoi 1690zł, a więc nie licze na niską cene - czuje ze co do ceny, gdy się pojawi to się zawiode bo nie będe tyle miał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam coś takiego http://www.allegro.pl/item301168949_onkyo_...an_idealny.html
Sam ma taki(tylko szampański) i jestem z niego bardzo zadowolony icon_biggrin.gif
Ewentualnie to http://www.allegro.pl/item301140801_yamaha...p_2800_bcm.html
Taką yamahę ma mój koleszka i też jest z niej zadowolony(ma ostrzejsze brzmienie)
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem bardziej o amplitunerach z nowszych serii. Zależy mi na tym aby miał on wejście Composite (lub coś pod coś mógłbym podpiąć odtwarzacz mp3) na frontowym panelu, ale w ostateczności mógłbym z niego zrezygnować. Bardzo ważne jest dla mnie żeby posiadał wejście koaksialne, gdyż pod nie podlączam komputer. Najlepiej gdyby miał 2 wejścia koaksialne bo nie mam w swoim dvd wyjśćia optycznego - tylko koaksialne. Ale da sie bez tego obejść. Amplituner musi być też srebrny. Modele nad którymi się zastanawiam to :
Pioneer VSX-D711 650zł używany
Pioneer VSX-417 750zł nowy
Sony STR-DE698 negocjuje cenę, myślę ze za 700zł da rade go kupić używanego
Yamaha RX-V361 750zł nowy
Yamaha HTR-5930 600zł używany
Który z nich będzie najlepszy? 750zł jest to cena maksymalna jaką mogę wydać na amplituner. Przy moich głośnikach chyba raczej nie dostaną zadyszki icon_smile.gif Mam 4 głośniki Magnat Monitor 110 i centralny Uher. Narazie nie planuje ich zmieniać ponieważ nie ma w pokoju miejsca na jakieś podłogowe czy coś innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowane modele to najniższe modele tych producentów i w tej klasie cenowej praktycznie nie ma najlepszego amplitunera. Grają one podobnie, choć jeżeli już mam doradzić, to z nowych typowałbym Yamahe RX-V361, jak za taką cenę. Nie ukrywam, że lepszy byłby jednak typowany wcześniej srebrny Onkyo TX-DS 494. Cena jest do licytacji i jak na razie 500zł. Opis w aukcji jest szczątkowy ale na tej aukcji jest lepiej opisany i przedstawiony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że są to najniższe modele to wiem o tym, lecz na nic super pożądnego narazie nie mam kasy, tym bardziej, że myśle iż taki amplituner mi w zupełności wystarczy. Chwilowo mam podłączony Sony STR-DB780 i gra moim zdaniem bardzo ładnie i głośno icon_smile.gif Ja stawiam na technike i troche mnie odstraszają te pokrętła "Treble" i "Bass". Dzisiaj oglądałem tą Yamahe RX-V361 i spodobała mi się. Jest dosyć mała patrząc na głębokość, a dla mnie jest to ważne. W dodatku jest nowa i na gwarancji. W Yamaszce są też wyjścia z przodu i ładny oraz funkcjonalny pilot. Kupie Yamahe. Myśle, że będzie to trafiony wybór icon_smile.gif Kupie dokładnie ten: http://www.pixmania.com/pl/pl/542047/art/y...#fichetechnique
Jest nowy i tani. Czy ktoś już coś kupował z tej strony?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślałem bardziej o amplitunerach z nowszych serii. Zależy mi na tym aby miał on wejście Composite (lub coś pod coś mógłbym podpiąć odtwarzacz mp3) na frontowym panelu, ale w ostateczności mógłbym z niego zrezygnować. Bardzo ważne jest dla mnie żeby posiadał wejście koaksialne, gdyż pod nie podlączam komputer. Najlepiej gdyby miał 2 wejścia koaksialne bo nie mam w swoim dvd wyjśćia optycznego - tylko koaksialne. Ale da sie bez tego obejść.

Danie14
Poniżej masz opis ONKYO TX-DS575 za 699/755zł
http://www.allegro.pl/item301168949_onkyo_...an_idealny.html
ten akurat egzemplarz jest czarny (a chciałeś srebrny), ale masz dokładny opis i sporo fotek tego modelu, więc przyda Ci się na przyszłość.
Masz też szansę trafić w podobnej cenie nowszy model ONKYO 501 (lub o rok starszy 500).

Wydaje mi się, że oba Pioneery i Yamaha 5930 są w tym zestawieniu najsłabsze (VSX-417 jest modelem bieżącym, ale najsłabszym w całej serii - jeżeli chcesz mieć nowy sprzęt na gwarancji i poszukiwane wejścia koaksjalne oraz audio kosztem jakości odtwarzanej muzyki to będzie zakup dla Ciebie).
Z kolei wśród amplitunerów Pioneera często w tej cenie można trafić niezły model D814 (zdecydowanie mocniejszy od 417, już z mikrofonem do autokalibracji - o parę lat nowszy od D711).
Cytat

Sony STR-DE698 negocjuje cenę, myślę ze za 700zł da rade go kupić używanego


Wbrew częstym opiniom specjalistów nie jest to wcale taki najgorszy sprzęt - ma ok. 4 lata, ale to już najwyższy model w serii podstawowej (trzeci od dołu w amplitunerach KD) i w przeciwieństwie do niższych modeli już nieźle gra!
Więc jeżeli uda Ci się go kupić za 700zł to nie będą wyrzucone pieniądze. icon_lol.gif
Pozdrawiam

PS. Właśnie pojawiła sie Twoja dodatkowa informacja - jesli masz SONY DB-780 to czemu chcesz go wymienić na inny model niższej klasy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi się zaczyna w głowie kręcić od tych amplitunerów icon_biggrin.gif Yamaha 5930 i Pioneer VSX-417. Pioneer VSX-D814 bardzo mi się podoba icon_smile.gif Lecz na allegro go narazie ale nie widać ani nie słychać. Nie wiem czy jest sens czekać w nie skończoność na jakąś okazję. Tego Pioneer'a w dobrej cenie kupiłbym bez namysłu. Jest ładny, ma wyjścia na przodzie i dużo dekoderów. Mikrofon do autokalibracji też mnie przekonuje bo nie będe musiał się bawić w ustawianie wszystkiego. Ma on tak jak Yamaha RX-V361 bardzo fajny pilot. W Agd Euro Rtv kosztuje on 1690zł, a tyle to ja nie mam. Sony STR-DE698 wynegocjowałem do 675zł. Jest to amplituner 7.1, a to nie jest mi potrzebne. Był on zakupiony w październiku 2005 roku.

Podsumowyjąc:
Kupić Yamahe RX-V361 czy czekać i szukać Pioneer'a VSX-D814?

Sony STR-DB780 mam pożyczony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel14
Oczywiście cena tego Pioneera w Euro jest absurdalnie wysoka, bo za tyle kupisz już najnowszy model VSX-917

Co do innych modeli - wszystko zależy od tego, czy jesteś cierpliwy - czy też musisz już coś kupić icon_rolleyes.gif
Najlepiej jakbyś miał możliwość odsłuchu Yamahy 361 - być może spełni wszystkie Twoje wymagania i nie będziesz musiał przejmować się naszymi sugestiami by wejść w coś wyższego...

Jeżeli chodzi o DE-698, to wzmacniacz 7.1 nie jest problemem, obecnie coraz więcej amplitunerów może napędzić 7 kolumn, a że i tak większość korzysta z 5 to już inna sprawa - spróbuj kupić i ustawić porządnie 7 kolumn icon_rolleyes.gif
Jest to niezły sprzęt, łądnie gra i wart jest takich pieniędzy jakie wytargowałeś, chociaż brak mu mikrofonu pomiarowego...

Poniżej masz link na srebrne SONY DG700 (Kup Teraz = 800zł, ale może do 750zł stargujesz, a masz już HDMI)
http://www.allegro.pl/item301979200_amplit..._gwarancja.html
i chyba to byłoby opymalne wyjście. A może uda Ci się trafić starsze SONY serii QS w kolorze srebrnym - tu już nie ma co narzekać na ilość wejść, jakość dźwięku no i moc (modele 830/930, 840/940, 870, 780, 790, 795 ...). No i jak to u Soniaka - pilot (i ogólnie obsługa) jest mocny (zasięg), wygodny i przyjemny w obsłudze.
W każdym razie nie kupuj modeli (nie tylko SONY) na 110 Volt - za dużo zabawy z transformatorem i np. brak RDSu w tunerze icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Senk jest w tym, że jutro chyba oddaje amplituner i zostane z głośnikami w monitorze ;P Yamaha RX-V361 odpadła z powodu opinii o sklepie internetowym Pixmania i wysokiej cenie w innych sklepach i na allegro.

Gdybym posiadał te pieniądze na STR-DG700 to z chęcią bym go kupił. Ma wejścia z przodu, mikrofon do autokalibracji, wejście HDMI, 2 wejścia koaksialne, dużo dekodowanych formatów, duże terminale głośnikowe, ma małą głębokość. Poprostu musze 'wytrzasnąć pieniądze na niego :[ Wysłałem wiadomość do tego użytkownika. Oby spuścił z ceny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel14
A przy okazji - gdzie mieszkasz, bo to trochę ułatwia propozycje zakupów? Wiadomo, odsłuchy na odległość są dość trudne icon_lol.gif
I przy okazji - z używanego sprzętu podpowiadałem Ci też model ONKYO 575 oraz ciut nowsze 500 i 501. Co Ty na to, jak Ci się ONKYO podoba (te modele są już kilkuletnie i bez mikrofonów pomiarowych)?
Cały czas tylko kolor srebrny wchodzi w grę?

Pozdrawiam - i trzymam kciuki za lekką obniżkę "siedemsetki", bo cena niższa od o rok młodszego i słabszego modelu 510 icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójmiasto icon_biggrin.gif Tylko srebrny. Inny kolor nie będzie mi pasować do pokoju. Modele takie jak np ONKYO 575 nie podobają mi się. Wole coś z nowoczesnego design'u. Czyli co do dźwięku itd. amplituner Sony STR-DG700 to będzie trafiony wybór? Wszystko mi w nim pasuje. Tylko gdybym miał jeszcze te pare groszy żeby dołożyć to brałbym go bez zastanawiania :[ Dziękuję za trzymanie kciuków icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel14
W amplitunerach KD (zresztą dotyczy to każdego sprzętu) musisz się liczyć z kompromisami, wynikającymi z ceny urządzenia. Wiadomo, że sprzęt za 2 tysiące zagra (w każdym razie w znakomitej większości przypadków) lepiej niż ten za tysiąc.
Przy Twoim założeniu dotyczącym wydawanej kwoty wg mnie spokojnie możesz kupić tego Soniaczka (nie warto w tej cenie za 700 kupować serii 500/510). Wzmacniacz jest wystarczająco mocny (i analogowy, a nie cyfrowy S-Master), jak sam zauważyleś - porządne zaciski głośnikowe, przełącznik kolumn A/B/A+B też jest icon_cool.gif
W KD będzie dobrze, w stereo nieźle - ten model nie był szczególnie krytykowany za jakieś rażące wady i jest wart tej ceny icon_lol.gif Zresztą zobacz, ile w tej chwili kosztuje seria 710
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Sony STR-DG700 i jestem bardzo zadowolony icon_smile.gif Szczerze polecam ten amplituner. Świetnie spisuje się w KD jak i w stereo. Wybór bardzo trafiony icon_smile.gif Ma dużo podłączeń i gigantycznego (minus) wielofunkcyjnego pilota. Co do tego gigantycznego pilota to nie jest aż taki wielki minus. Ja już się przyzwyczaiłem. Amplituner ma wszystko co chciałem. Ma fajny bass mimo tak małych moich głośników icon_smile.gif
Dziękuję za pomoc w podjęciu trafnej decyzji. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel14
Cieszę się, że jesteś zadowolony icon_razz.gif
Zauważyłem, że ten amplituner szybko zniknął z Allegro i miałem nadzieję, że to z Twojego powodu icon_rolleyes.gif
A przy okazji (oczywiście jeśli możesz powiedzieć) - jak rozwiązałeś kwestię dostawy i płatności, a także jak oceniasz stan sprzętu (opis na aukcji) i ogólnie ten komis jako sprzedającego?

A jak Ci wychodzi porównanie z pożyczonym wcześniej Sony STR-DB780 (na plus w Twoim nowym zakupie niewątpliwie jest cena, AutoSetup z mikrofonem oraz gniazda HDMI)?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to z mojego powodu. Użytkownik nie chciał się zgodzić na wysyłkę za pobraniem, lecz patrząc na komentarze miałem do niego zaufanie. Pieniądze wpłaciłem w banku i odrazu były na koncie. Wpłaciłem je w piątek. W sobote ten Pan zaniósł paczkę do DHL, a we wtorek ją otrzymałem. Amplituner, pilot itd. wygląda jak nowy - żadnej ryski nic. Zapakowany wraz z prawie wszystkim [ brak anteny FM icon_sad.gif ]. Bardzo miły i szybki kontakt.

Hymm.. Moim zdaniem patrząc z mojego punktu widzenia lepszy jest STR-DG700. Bardzo ładnie gra w stereo jak i w kinie domowym, czemu towarzyszy posiadanie wielu dekoderów - których STR-DB780 nie ma. Do tego jest mniejszy [głębokość] i bez problemu zmieścił mi się na szafce. W db780 moc była podana w DB, które zjeżdżały w dół [czym głośniej]. Gdy miałem -20 nie mogłem już wytrzymać tak było głośno. W DG700 potencjometr 'jedzie' od 0 do nie wiem ilu, ale przypuszczam, że do 100. Gdy dochodze do 60 jest już dla mnie za głośno i odrazu ściszam. Co do gniazda HDMI to z tego co słyszałem jest to gniazdo bez scalera do 1080i. Jest to tylko taki spliter. Mikrofon jest to dobra rzecz ponieważ nie trzeba latać z miarką - mikrofon sam wszystko dopasuje.

Jak to jest z tą anteną FM? Nie jestem pewny, ale chyba w instrukcji czytałem, że jest ona dostarczona. Ja jej nie mniałem. Ile kosztuje taka antena? Wiem, że mogę 'pociągnąć' kabel od gniazda w ścianie, ale nie chce bo nie ma tam stacji, której ja słucham.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel14
Do amplitunerów/tunerów zazwyczaj dodawane są dwie anteny: jedna na długie i średnie fale (prostokątna ramka, zazwyczaj na krótkim kablu - zakończona gołymi drutami, wpinana na 2 zaciski z tyłu sprzętu) oraz druga do FM - wtyczka antenowa (typowa wtyczka antenowa jak do TV na cienkim kabelku, długość między 1 a 2 metry).
Kosztują parę złotych.
Poniżej masz link do anten do FM - kosztują 1.50-2zł, wysyłka 5-6 zł
http://www.allegro.pl/item306226218_antena...wiezy_itp_.html
http://www.allegro.pl/item302847076_antena...wde_tanio_.html
http://www.allegro.pl/item302256964_antena...uper_cena_.html
Jeżeli nie słuchasz długich/średnich to proponuję darować sobie zakup "ramki" icon_rolleyes.gif
Cytat

W DG700 potencjometr 'jedzie' od 0 do nie wiem ilu, ale przypuszczam, że do 100. Gdy dochodze do 60 jest już dla mnie za głośno i odrazu ściszam.


Możesz przełączyć głośniki na OFF i dojechać wtedy do końca skali - i już będziesz wszystko wiedział. Proponuję jednak nie zapomnieć o ściszeniu gdy przełączysz z powrotem na kolumny icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...