Skocz do zawartości

Interkonekt w granicach 50-60zł


RS75

Recommended Posts

Cytat

Może niezbyt jasno napisałem, że nie zrozumiałeś. Właśnie robiłem takie próby i bez problemu za każdym razem wskazywałem który kabel (sieciowy) jest podpięty. A do dyspozycji nie były jakieś druciki po 2zł, ale Shuniata Diamondback, Neel N7ES Gold, Vincent Power i Furutech FP 314.
Oczywiście było to w moim pokoju, na moim dobrze znanym mi systemie i na jednym tylko nagraniu.
Jedyną zmienną były kable.
Ok, kończę dyskusje na ten temat, bo brałem udział w podobnych debatach na tym i innych forach.
Wiem, że to do niczego dobrego nie prowadzi. Jak napisałem wcześniej. Kto chce niech spróbuje, posłucha. Usłyszy lub nie, jego sprawa. Jego radość albo zmartwienie.
A kablami się nie ekscytuję, choć doceniam ich znaczenie. Wiem także jakie jest ich miejsce w hierarchii. Gdybym miał więcej kasy, kupiłbym pewnie dużo lepsze. Ale przede wszystkim kupiłbym dużo lepszy sprzęt a dopiero do tego odpowiednie kable. Pozdrawiam.


Jedna sieciowke w zyciu mialem. Zrobilem z taniego kabla na metry. Przemyslowy Lapp 3x 2.5mm w ekranie. Jakies dobre wtyki do tego, juz nie pamietam nazwy. Nie slyszalem roznicy miedzy komputerowym, a tym. Rozumiem, moze ktos napisac ze to g... taki kabel co zrobilem. Ale miedzy komputerową sznurówką, a tym powinno juz byc cos slychac chyba? Jedno jest pewne, przynajmniej audiofilsko wygladaly:



Czasem mnie jeszcze korci zeby sprobowac czegos innego. W koncowce mocy mam gniazdo IEC, bo poprzedni wlasciciel zamontowal wiec moze kupie jaka uzywana Audionove. Mozna tanio to kupic na licytacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 5 years later...
3 minuty temu, 1Ender napisał:

@Lepido a co chcesz zmienić? Jaki masz cały tor? Jak duże pomieszczenie? 

chce zmienić cinche : ) 

Pomieszczenie spore, 29 m2. 

mam lar'a ia30 mkii / dynaudio focus 260 / arcama cds26 / pioneer pl550 + denon dl103r  / marantz 5010b & 2120. 

Mój najdroższy kabel to prolink za jakieś 45 zł (kupiony w sklepie elektrycznym, więc wartość online pewnie 30 zł), reszta to jakieś przypadki z mediamarku. 

Osobiście nie chciałem się wkręcać w kable, a tu patrz, chyba mam zda dużo czasu obecnie : )

Wolę kupić parę płyt (ta lista nigdy nie maleje), niż wydać 300 zł na kabel. No ale coś przyzwoitego trzeba mieć. 

Chciałbym neutralności, więcej powietrza, szerszej sceny i więcej detalu, Czy kable mogą mi to dać? Bardziej retorycznie pytam.  Z swojego sprzętu jestem zadowolony. +/- , muszę cholipa lampy wymienić w wzmacniaczu. I może mimo wszystko pokusiłbym się jednak o inny odtwarzacz mc, jakbym miał kupca aby tego popchnąć w tej samej cenie. Dek mc to akurat kompletnie nie istotne, po kasety sięgam max raz w tygodniu. 

Misja taka, kupuje dwa komplety do arcama i pioneera. lepsze obecnie posiadane przepinam do marantzów. I może kiedyś też pokuszę się na wymianę i tych.. choć nie widzę takiej potrzeby. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

@Lepido  Dasz radę użyć przewodu głosnikowego np. 2x 2.5mb na stronę? Skrócić dystans. Ogólnie jest teoria, że im krótszy przewód głośnikowy tym lepiej. Czy np. około 25 zł za mb byłbyś w stanie wydać,  zakładając, że użyjesz przewodów 2x 2,5 metra na stronę? 

mam trochę nietypową architekturę pokoju, chcąc uniknąć puszczania kabla środkiem pokoju jeden przynajmniej musi mieć te 4,5m drugi ma zbliżoną długość może jakiś 1m mniej. wiem, że to nie jest zgodne z sztuką ale nie chce się potykać o kable. 1Ender dziękuję za zainteresowanie ale ja myślę o kablach 2x rca - 2x rca 1,2m (najlepiej). głośnikowych obecnie nie chce zmieniać szczególnie przy, wspominanym, niesztampowym układzie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Do focus 260 podróżnik lepszy kabel niż taki szrot za 80 zł

Miałem je chwilkę.

sorry ale nie do końca chyba rozumiem. 

przy okazji, używany kabel 4-5 letni Klotz AC-110 z Neutrik będzie miał już jakieś ubytki?

swoją drogą jaka jest żywotność kabli? 

Edytowano przez Lepido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Do focus 260 należy się lepszy kabel niż taki szrot za 80 zł

5 letni kabel RCA to stosunkowo nowy kabel. One się tak nie utleniają jak głośnikowe.

Żywotność kabli, swoją drogą ciekawe pytanie.

VAN DEN Hul ma kabel węgłowy. Wieczny !

A co do innych to myślę że swobodnie kilkanaście lat.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujecie Panowie, że mój kabel głośnikowy jest niskiej jakości?

tak patrzę, Prolink HQ-OFC: kabel głośnikowy 2x 4,0mm kosztuje 24 zł za mb. I mniej więcej tyle za niego dałem. 

Kierowałem się myślą, że grubość i wysoka jakość miedzi to są dwa podstawowe standardy.

Edytowano przez Lepido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj @S4Home o In Akustik Atmos Air 2,97 mm2. Ma w swojej ofercie. Może zrobi Ci jakąś konfekcję do wypożyczenia?

Ten przewód da Ci w dźwięku tego czego szukasz. Spróbować możesz. W każdym razie bardzo dobry budżetowy przewód. Wiem, że szukasz interkonekt, ale jak nie spróbujesz... Do kupna nie namawiam lecz do wypożyczenia. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie jestem trochę w kiepskim stanie budżetowym. za to sprowokowało mnie to do sprawdzenia długości kabli. no i chyba zaszalałem 2 lata temu. 

prawy kanał miał 7,2m, lewy 3m.

skróciłem prawy o +/-3m. baj baj 120 zł, akurat na te interkonekty by się przydało albo na jakąś dobrą płytę... to są lekcję, które trzeba widać odrobić. puściłem kabel najkrótszą drogą ale nie tak aby potykać się o niego i bez napinania. 

obecnie mam prawy 4,7 (+/-) a lewy 3m. lewy swoją drogą mógłbym skrócić o 1m ale wolę aby zostały zbliżonej długości. a może z waszego doświadczenia nie ma to aż takie znaczenia?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa odcinki powinny być równe. Bo długość przewodów wpływa na jakość dźwięku. Nigdy nie robiłem ekspertów z różnymi długościami przewodów, zawsze stosowałem powyższą zasadę. Dlatego sprawdź empirycznie, czy i na ile się poprawiło. To tyle teorii. 

Teoretycznie przy różnicy 1m między odcinkami nie powinno być słyszalnej różnicy. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...