Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gucio1916

Wymiana sprzętu - prośba o fachową poradę

Recommended Posts

Witam.
Mam do Was prośbę o poradę na co zmienić mój aktualny sprzęt.
Teraz posiadam Yamaha R-S300 i podłączone są do tego kolumny Wharfedale Diamond 9.4.
Sprzęt podłączony jest w pokoju 20 m.
Mam CD Philipsa, który zamierzam zostawić.
Muzyka, której słuchamy to przekrój od umc umc umc, przez jazz, rock i punk itd.
Myślę o sprzedaży powyższego sprzętu i dołożenie np. 500 zł.
Szczytem szczęścia byłoby także wejście optyczne w amplitunerze, żeby podłączyć LCD.
Dzięki z góry za pomoc i sugestie!

Nie wiem, czy 500zł. zrekompensuje, to co stracisz na sprzedaży? Pewnie nie.
Chyba, że myślisz o używanym sprzęcie?

Witaj,
ja bym zaczął od najważniejszego - co nie podoba Ci się w aktualnym zestawie, czego w brzmieniu Ci brakuje.

Witam,
Na moje ucho, sprzęt jest bardzo analityczny, jednak brak mu dynamiki i bas jest cienki.
Jestem początkujący w tym temacie, więc mogę sie troche mylić, a powyższy zestaw jest moim pierwszym:)

Odtwarzacz to Philips CD 618.
Jeśli chodzi o pieniądze to chciałbym przeznaczyć kwotę ze sprzedaży plus 500 zł tak jak napisałem w pierwszym poście.
Głównie skupiam się teraz na wymianie ampli na wzmacniacz.

No dobrze. A ile dostaniesz za ten ampli? Bo chcieć a sprzedać za konkrertną cenę, to często dwie różne rzeczy.

Tak myślę że jakieś 600-700 zł za ampli.
Kupiłem go jako nowy i używam z godnościąicon_smile.gif
Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu:-)

Ampli trafił do ludzi.
Teraz czas na kupno wzmacniacza do 1000 zl.
Wyszperałem takie:
http://allegro.pl/denon-pma-1060-stan-skle...3102688147.html
http://allegro.pl/harman-kardon-hk650-410-...3100597008.html
http://allegro.pl/kultowy-wzmacniacz-maran...3101472564.html

W/w sprzęt miałby grać z Wharfedale Diamond 9.4
Dziękuje z góry za pomoc:)

Będę nudny do bólu, ale po co przepłacać za Denona czy Marantza, jeśli można kupić w pewnych aspektach lepiej grający wzmacniacz za dużo niższą cenę. Myślę o Fine Arts (by Grundig) V3 albo V2.

Pilot - piękna sprawa icon_smile.gif . Nie na darmo "leniuchem" go nazywają icon_wink.gif - miałem przez chwilę Yamahę z pilotem, zmiana źródła, głośności bez wstawania z kanapy - pycha.
Bez większego żalu wymieniłem na MF E10 bez pilota - różnica brzmienia wynagradza "wysiłek" wstania z kanapy icon_wink.gif

Za 300zł mogę zaoferować Grundiga V3 z pilotem. Nie chce mi się pisać w kolejnym poście co potrafi V3 ... ale można uszyć szukajki.

Jak tylko wróci do mnie aparat to cykam foty i wystawiam Grundiga na alledrogo ....

Cytat

Za 300zł mogę zaoferować Grundiga V3 z pilotem. Nie chce mi się pisać w kolejnym poście co potrafi V3 ... ale można uszyć szukajki.

Jak tylko wróci do mnie aparat to cykam foty i wystawiam Grundiga na alledrogo ....

Wiesz, chyba go od Ciebie kupię i zobaczę co potrafi. Miałem cholera kończyć, ze stereo do czasu aż nie zrobię słuchu ale słuchawki nawet połowy tej przyjemności nie dają co kolumny..
Czekam tylko na pieniądze z pobrania od K-EX'a. Już 7 dzień mija a kasy nie widać..

Cytat

Wiesz, chyba go od Ciebie kupię i zobaczę co potrafi. Miałem cholera kończyć, ze stereo do czasu aż nie zrobię słuchu ale słuchawki nawet połowy tej przyjemności nie dają co kolumny..
Czekam tylko na pieniądze z pobrania od K-EX'a. Już 7 dzień mija a kasy nie widać..

A zapraszam ...

Na allegro jest teraz V3 bez pilota:

http://allegro.pl/grundig-fine-arts-v3-i3102354731.html

to nie moja aukcja, ale obserwuje z zainteresowaniem ... (pilot niestety kosztuje .. nawet ze 100zł a i tak ciężko znaleźć)

Wykończenie obudowy dość egzotyczne, ale w środku zapewne normalny V3. Ja swojego wystawie wkrótce, ale na pewno nie sprzedam za mniej niż 300zł bo to kawał porządnej maszyny i lepiej zachować na półce albo dla znajomych jak będą czegoś szukać niż oddać za bezcen.

Dodatkowa zaleta V3 to jego konstrukcja - bardzo łatwo go można go odrestaurować, wymiana wszystkich elektrolitów to łatwizna, człowiek się nie namęczy rozbierając go jak niektóre wzmaki nasrane w środku jak cie nie mogę ... a po takiej renowacji to kolejne 20 lat pochodzi. Ja swojego nie tykałem bo działał bez zarzutu a zawsze był na horyzoncie ten kolejny ... to tylko świadczy o solidności jego wykonania.

Swoja drogą, zawsze uważałem, że V3 ma znacznie lepszą końcówkę mocy niż pre-ampa i jako końcówka mocy w kinie sprawował się u mnie naprawdę rewelacyjnie, korzystając z main-im miałem bezapelacynie topową końcówkę mocy której nawet rotel 980 (którego miałem) nie podskoczył.

Aaaa , zawsze można spiąć V3 z CD grundiga i korzystać z pilota od CD poprzez RC-bus z pilota od CDa te ławiej zdobyć - to działa. Mam CD Grundiga z pilotem i z niego można sterować głośnością całego zestawu.

No ja właśnie też poluje na tego V3 od paru tygodni. Miałem kupować V2, ale nie byłem zdecydowany i mi umknął, ale to i dobrze, bo teraz pojawił się wyższy model.
Sprzedawca pisze, że był to najwyższy model w serii, a przecież jest coś takiego jak Grundig Fine Arts V4, więc jak to jest? icon_smile.gif

Cytat

Załóżmy, że kupię V3 i przyjdzie czas na kolumny.

Zakładam, że skoro nie dzwoniłeś i nie zwróciłeś wzmacniacza po odsłuchach u siebie w domu to mogę uznać go za sprzedany ?

Cytat

Sprzedawca pisze, że był to najwyższy model w serii, a przecież jest coś takiego jak Grundig Fine Arts V4, więc jak to jest? icon_smile.gif

Grundig V4 to Grundig V3 po niewielkiej modyfikacji, polegającej na zwiększeniu zasilania końcówki mocy z +/- 46V na +/- 49,5V i nieznacznym poniesieniu prądu spoczykowego tranzystorów końcowych. Końcówka mocy (tranzystory), jak również 99,9% wszystkich elementów jest identyczna w obu.

W V3 na wyjściu trafa TR701 o symbolu 09034-009.01 jest ~35V, natomiast w V4 trafo TR701 ma symbol 59430-023.01 i ma na wyjściu ~37V

W serwisówce do V4 możemy przeczytać:

"The unit V4 is modification of the unit V3 with higher output power.
[...]

Modification of the operating PCB: Resistor R823/330ohm is changed to 130ohm"

Zważywszy że Grundig V3 był przeznaczony do zasilania ~220V to teraz wszyscy którzy mają w gniazdku ~230V (zgodne z nową normą) mają z automatu wersję V4

Pdniesienie napięcia zasilania końcówki podniosło moc muzyczną przy 4ohm z 200W do 225W, dla 8ohm jest to zmiana z 2x85W na 2x100W

W realu V3 i V4 powinny grać identycznie, większe różnice można zaobserwować między grą tego samego wzmacniacza w dwóch różnych lokalizacjach (ze względu na inna wartość/jakość zasilania sieciowego) niż pomiedzy V3 i V4 podłaczonych w tym samym miejscu.

Mając wybór między V3 i V4 pewnie warto wybrać V4 ale na pewno nie warto do tego dopłacać.

Wyjaśniłem wszystko na PW:) (padł aparat).
Jestem już po odsłuchach - gra to naprawdę bardzo przyjemnie.
Można powiedzieć, że stałem się właścicielem V3:)
BC_Leszcz jeszcze raz dziękuje!

Jeszcze mam jedną prośbę, a mianowicie na co zmienić moje Wafle?
Przeznaczony budżet to do 1000 zl. Interesują mnie tylko podłogówki.
Muzyka jakiej obecnie słucham to:
- Phil Woods
- Gianluigi Trovesi
- Oles&Oles
- Stephane Grappely
- Eva Cassidy
oraz muzyki typu Plagiat199, LejMiPół poprzez aktualne hity imprezowe:-)
Pomożecie?icon_smile.gif

Przetarłem oczka moje piękne ze zdziwienia icon_eek.gif icon_lol.gif
Ale co? Nie polecać dobrego i niedrogiego (teraz już nie icon_sad.gif ) wzmacniacza?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować