Skocz do zawartości

Proste pytanie Pionier SC-LX82 czy Yamaha Z7


tom7

Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad zmianą wysłużonego choć piekielnie dobrego Marantza Sr 12 S1 na coś z dekoderami HD finalnie wybór pada na dwa Ampli Pionier SC-LX82 czy Yamaha Z7, głownie chodzi mi o dzwiek wielokanałowy muzykę w HD , stereo oraz przednie głośniki w HT będą zasilane przez osobny wzmacniacz stereo Accuphase E -350. Kolumny MA GS 60 , z tej seri tez subwoofer i centralny reszta B&W 602 S3. Pokój około 25 m2. Może ktoś coś doradzić, może ktoś z Was mial styczność z któryms z w/w amplitunerów i może napisac z własnych obserwacji i odsłuchów. Z testami jest różnie jedne preferują Pioniera inne Yamahe. Wiem że najlepszy byłby odsłuch ale to raczej ni e wchodzi w grę ze względyna to iż sprzęt już nie jest oferowany w sprzedaży a kupie go na pewno jako sprzęt zdrugiej ręki. Może ktoś z Was ma ochotę na wymianę Marantz to naprawdę kawał solidnego sprzętu jako jeden z niewielu Amplitunerów potrafi pieknie zagrać w stereo i napedzieć praktyczne każde kolumny. Marantz niestety nie robi już takiego sprzętu.
Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam

Tomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, obawiam się, że trudno będzie spotkać osobę, która słyszała oba modele, jeszcze z głośnikami w Twojej konfiguracji. Myślę, że nie ma obiektywnej odpowiedzi na Twoje pytanie, stąd te kilka dni milczenia na forum. Mogę tylko napisać, że z uwagą będę śledzić ten wątek - sam jestem ciekaw, czy nowy nabytek zagra jeszcze lepiej od Twojego Marantza. Choć teoretycznie system bezstratny powinien dawać sporą przewagę...
Mogę polecić sklep Audio Styl w Katowicach - pasjonaci w pozytywnym słowa znaczeniu, za niewielką opłatą można posłuchać sprzętu w wielu konfiguracjach, bez konieczności zakupu.
Życzę udanego zakupu icon_biggrin.gif
Serdecznie pozdrawiam
Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pawle

Co do jakości nie sadze by nowy sprzęt zagrał lepiej w formatach stratnych (DD i DTS) od Marantza liczę tylko na dobrą jakość w formatach bezstratnych DTS HD i DD HD jeśli tu będzie postęp będę zadowolony. A swoją drogą Marantz jest na sprzedaż gdyby ktoś był zainteresowany. Szukając następcy zastanawiałem sie jeszcze nad Denonem 4310 oraz Onkyo 1009 ale to chyba ciut słabsi zawodnicy. Jak coś zakupię dam znać i zapraszam na odsłuch.

Pozdrawiam Serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...