Skocz do zawartości

Denon D-M39 - połączenie z komputerem per Toslink


sovi

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu Denon D-M39.
Wszystko działa bardzo dobrze (tuner mógłby być ciut lepszy tylko), oprócz złącza optycznego.
Kupiłem sobie kabel optyczny, 2,5m, jak to kabel - jeden koniec wsadziłem do SPDIF OUT na mojej płycie głównej (Gigabyte EP45T-DS3R), a drugi do wieży.
Komputer nie zareagował, niby jest w opcjach "Realtek Digital Output", ale nic nie gra. Jak podłączam jack'a, to wyskakuje okienko, które się pyta co to jest (głośnik przedni, tylni itd.). Na wieży widnieje "DIGITAL IN SIGNAL UNLOCK".
Panowie, gdzie może tkwić problem?
Wyczytałem, że powinno być 2 kanałowe liniowe PCM, a w opcjach mam tylko w obsługiwanych formatach: DTS Audio, Dolby Digital i Microsoft WMA Pro Audio.
Jak to zmusić do działania?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest jako domyślne. Próbowałem zrobić z menu dźwięku test, zielony pasek głośności pokazuje, że coś powinno grać, ale na wieży nadal jest SIGNAL UNLOCK, w Foobarze również wybrałem Realtek Digital Output. Poniżej zamieszczam zrzuty ekranu, nie udało się trafić zrzutu podczas skakania zielonego paska, ale skacze tak samo jak przy słuchaniu muzyki z jacka, który działa.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, ale pogasiłem światła, zaciemniłem pokój, odpaliłem muzykę tak, aby grało i ani z gniazda Toslink Out, ani z kabla nie widać czerwonego światła. W ogóle żadnego, tak, jakby komp nie włączył tego gniazda. W ustawieniach digital out jak to widać na screenach, jako wtyczka wyświetlone jest coaxial combo (cokolwiek combo znaczy) (pomarańczowe) i nie potrafię tego zmienić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...