Skocz do zawartości

Musical Fidelity Elektra E10 i Mission


zieluwid

Recommended Posts

Witam.
Proszę o radę w wyborze modelu kolum.
Zainteresował mnie model 751, 75W 6Ohm i to mnie trochę trapi gdzie wzmacniacz to 2x55W 8Ohm, a kolumny ciekawe.
Kolejny to Mission 790. I tu nie jestem pewien, opinie które czytałem są w większości pochlebne, ale... czy to udany model ?
Zastanawiałem się też nad 732, ale nie wiem, czy nie będą za skromne. A może się mylę ?
Zestaw tymczasowy do pokoju 12 m2, no chyba, że bardzo mi się spodoba, to zostanie na dłużej.
Muzyka różnorodna, oprócz metalu, techno i discopolo icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
nie jestem pewny, czy do Twojego wzmacniacza Mission będzie idealnym rozwiązaniem, to zależy od Twoich preferencji. Napisz proszę jakie brzmienie poszukujesz, czy bardziej jasne, ostre, dynamiczne, czy łagodne, ciepłe. Jako budżety chcesz przeznaczyć na zakup kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może to nie jest połączenie idealne. Nie słuchałem wcześniej Missionów, ten zestaw traktyję jako eksperymentalny.
Najchętniej kupiłbym Eposy ES11, ale to ponad dwa razy tyle co np. Mission 790.
Wzmacniacz odkupiłem okazyjnie od pierwszego właściciela, za korzystną dla mnie cenę. Całkiem możliwe, że po powrocie do Polski, to wszystko pójdzie na sprzedaż, bo już mam swój zestaw, ale kto to wie. Moze zostanie, jak pisałem wcześniej.
Czytałem o tym MF. O jego brzmieniu i zaciekawiło mnie jak by zagrał z Missionami. Chciałbym, aby ten zestaw grał w miaręę dynamicznie, z lekko ocieploną średnicą. Wisokie tony nie kłujące, zrównoważone. Co do niskich nie chcę dudniących basów, chcę aby był w mairę ,,mięsisty,, nie schodzący za nisko. Nie lubie kiedy za nisko schodzący bas, psuje brzmienie, maskując średnie tony.
Co do cen. Mission 751 ok. 120-150 funtów, 790 ok. 100-130 funtów, 732 najtańsze rozwiązanie ok. 70-90 funtów.
Będę kupował na ebayu, więc jeśli masz inne propozycje, to podaj tylko markę, a ja już sobie wszystko znajdę sam.
Sprzęt tylko uyzywany.

Adamc, Spendory dokupiłeś ostatnio chyba tak ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sądzę, że te Mission nie będą pasowały do MF E10. A przede wszystkim te kolumny ładnie wyglądają, ale za bardzo nie chcą grać icon_mrgreen.gif Nie kupuj nawet eksperymentalnie, seria 7XX z lat '90 nie była udana. Już lepiej te z lat '80.
Co do Musical Fidelity, to przydały by im się lepsze kolumny. Oprócz Eposów pomyślałem jeszcze o Castle, Ruark, Xavian, Opera, Rogers, BNS, ale obawiam się, że wszystkie będą za drogie. Choć może w Anglii?
A dlaczego nie słuchasz disco-polo? To piękna, wysublimowana muzyka z tak głęboką zazwyczaj warstwą tekstową icon_lol.gif
O pokoiku nic nie napisałeś, ale z opisu jakie chcesz kolumny wnioskuję, że raczej nieduży?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestion utkwil mi w pamieci jako jedno z lepszych brzmien pierwszego Audio Show w Sobieskim, napedzany lampa a za zrodlo winyl, nie wiem czy mnie pamiec nie zawodzi ale chyba to byl model A1, niezbyt duzy monitor, cos kolo 4 tysi w tamtym czasie. Z propozycji f1angela bardzo dobrze wspominam brzmienie monitorka Opery Mini malutka zgrabna paczuszka a dzwiek calkiem dojrzaly.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...