Skocz do zawartości

PHILIPS MCD900


michal24

Recommended Posts

Witam wszystkich:-) Od pół roku posiadam zestaw component Hi-Fi stereo Philips MCD900. Słucham bardzo dużo muzyki różnego gatunku. Dzwięk jest pierwsza klasa. Chciałem się tylko dowiedzieć czy do tego zestawu da się podłączyć subwoofer aktywny. Zestaw posiada wyjście coaxial jeśli to coś pomoże. Proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdego wzmacniacza da się podłączyć subwoofer aktywny, w twoim przypadku trzeba by się WPIĄĆ kablami głośnikowymi od subwoofera do wzmacniacza w wyjścia głośnikowe, gdzie masz podłączone kolumny , ewentualnie podłączyć do wyjścia głośnikowego B, i słuchać w konfiguracji A+B jeżeli wieża na to pozwala.
Fachowo nazywa się to połączenie wysokopoziomowe/
Dedykowanego kanału wyjściowego dla subwoofera nie widzę.
Swoją drogą strasznie futurystyczna ta wieża, co prawie zawsze nie idzie w parze z dźwiękiem.
Naprawdę aż tak super gra ? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyjścia na subwoofer nie ma niestet. Rozwiałeś moje wątpliwości, dziękuję serdecznie:-) więc subwoofer będzie. Tylko jaki ten sub wybrać? Generalnie zależy mi na tym aby bas był krótki, mięsisty i zdecydowany, bez tendencji do buczenia. Kwota jaką dysponuje na ten cel to 1000 - 2000zł. Co byś polecił?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym aspekcie nie doradzę. Zawsze starałem się unikać subwoofera w systemie, poza tym praktycznie nigdy nie był konieczny.
Najlepszym subwooferem jaki miałem była Koda SW-10A, jednak modyfikowana. Przy odpowiednim odcięciu i natężeniu grała nawet nieźle w stereo.
Teraz chyba nawet nie jest produkowana.
Żeby nie robić offtopu podać jeszcze podstawowe informacje czego słuchasz, jakie pomieszczenie.. bez tego ciężko cokolwiek doradzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz subwoofera, to albo z Twoim sprzętem jest coś nie tak, albo masz spaczony gust brzmieniowy (vide - goście instalujący tuby w samochodach).
Twój Philips może i dobrze gra, ale w porównaniu do czego? Przeciętny, dobrze dobrany system (używany) za te pieniądze pokaże, co to jest dobre brzmienie.
A subwoofer owszem można nieraz dobrać, ale to dość ryzykowne zajęcie. Przede wszystkim musi to być urządzenie dobrej klasy (w Twoim budżecie tylko używany). I taki mający płynną albo wielopunktową regulację odcięcia.
Jak pisał Excalibue , lepiej jednak unikać takich rozwiązań. Rzadko udaje się samemu dobrze zgrać kolumny i subwoofer.
Napisałem tylko tak ogólnie i nie pytaj jaki sub byłby najlepszy. Mnie ten temat nie interesuje i nie będę się w niego zagłębiał.
Ale może ktoś inny odpowie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...