Skocz do zawartości

Amplituner ONKYO TX-SR508. Jakie podłogowe kolumny na front?


anov1

Recommended Posts

Witam kolegę,
Ponieważ nie mam wiedzy na temat kina domowego chciałbym uzyskać poradę.
Posiadam: pokój ok.32 m2 ; amplituner ONKYO TX-SR508 HDMI 7.1 HDMI 1.4 3D;
JBL 25 control x 2 (planowałem zamontować z tyłu);
JBL EC 25 centralny x 1
Do tego LCD, CD player,dekoder cyfrowy.
I teraz zastanawiam się czy kupić kolumny frontowe czy podłogowe (np.JBL ES 80 lub Wharfedale DIAMOND 10.6). Jakie przewody głośnikowe wystarczą(1,5 mm); tylne ok. 6m)
Sprzęt głównie do filmów i muzyki.
Dziękuję i będę wdzięczny za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzieliłem dwa wątki dotyczące amplitunerów kd różnych firm...

A wracając do meritum - skoro na parę kolumn zostaje 1000-1200 zł, to pewnie sugestia dotycząca zachowania jednorodności frontów, centralnego i tyłów ma sens. I w związku z tym na taką powierzchnię optymalne będą starsze modele JBLa serii Northridge, czyli E90 (lub mniejsze - czyli E80). Natomiast mieszać nowsze ESy ze starszą resztą to już niekoniecznie (ESy mają dodatkowo głośnik superwysokotonowy). Spokojnie mozna kupić używane - pod warunkiem, że są w dobrej cenie.

Jeżeli potrzebujesz niedrogie kable, to możesz zostać przy 1.5mm^2 - chociaż ja bym pewnie kupił 2.5mm^2


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziękuję za info. Niestety muszę zmieścić się w kwocie ,nie ukrywam że szukałem czegoś w przedziale 500-600 zł/szt.


Jak chcesz to mi przypomnij się na priv albo najlepiej na gg, to Ci dam namiar na fajne podłogówki w okazyjnej cenie, chyba jeszcze są dostępne. Na 32m akurat i lepszej jakości od wszelakiej maści niskich JBL i Wafli. Nie do kompletu kina co prawda, ale jak już kupiłeś lipe 3.0, to do lipy 5.0 nie musisz rozbudowywać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...