Skocz do zawartości

Pomóżcie, jaki sprzęt kupić.


krzymal

Recommended Posts

Moim zdaniem AA Hyperion IIIs są lepsze od obydwu. Po prostu bardziej wyrównane, uniwersalne i łatwiejsze do napędzenia, choć oczywiście nie pogardzą solidnym wzmacniaczem, będzie zdecydowanie lepiej.
Focale są suche , wyostrzone, zbyt jasne, męczące w górze pasma. Niskie tony bardzo wstrzemięźliwe, choć dość szybkie.
Nie wiem z czym te kolumny mogły by grać poprawnie. Może z soczystym wzmacniaczem lampowym, który ma napompowane niskie tony, bardzo łagodną górę i pełną średnicę.
Odwrotnie Roth Oli (choć piszę na podstawie odsłuchów Oli 40) te są aksamitne z dużymi niskimi tonami, łagodnymi wysokimi i dość ciepłymi, choć nie soczystymi barwami. Ze słabym wzmacniaczem zagrają misiowato. Trzeba tu sporo mocy i dobrej rozdzielczości by uzyskać satysfakcjonujący efekt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem trochę ebay i mam dla Ciebie trochę propozycji, o które można by powalczyć.

Kolumny, zwłaszcza te większe, wolno stojące, zazwyczaj trzeba odbierać osobiście, mało kto chce organizować wysyłkę. Dlatego zawęziłem poszukiwania do 75 km od centrum Berlina. Obecnie kiepsko, znalazłem właściwie trzy lepsze oferty:

T+A Criterion TB 140 tylko ten kolor, tfu!... icon_evil.gif
Canton Ergo 609 DC ponoć nowe i nie używane, kolor... wiśnia icon_rolleyes.gif
Tannoy DC-100

Niestety większy wybór jest na terenie byłej RFN, tam kolega chyba nie pojedzie?... Parę przykładowych aukcji:

T+A
JBL
Energy

Natomiast wzmacniacze wszyscy bezproblemowo wysyłają, choć leniwce też się zdarzają. Warte uwagi:
Luxman L530
Pulsary z T+A 1000 1000 1500 2000
końcówki mocy z NAD 2200 2600 a przedwzmacniacz się potem jakiś znajdzie
pre / power Sony od jednego sprzedawcy

bądź - jak wolisz coś tańszego - taki Fine Arts z Grundiga 1 2

Znalazłem też coś takiego jak Meracus, znakomita (ale już chyba nie istniejąca) niemiecka manufaktura, słabo znana nawet w Niemczech. Z tego względu jest szansa na niską cenę, a do tego kolor taki intrygujący... KLIK

Niezależnie zaś od Twojej decyzji odnośnie zakupu sprzętu życzę Ci zdobycia czegoś takiego KLIK icon_cool.gif

Pozdrawiam!


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Profi, obejrzałem wszystko. Najbardziej zainteresowały mnie Canton Ergo 609 DC. I to niekoniecznie te z linku bo to nowe i pewnie będą kosztować ale sa i tańsze, używane, w Hamburgu. W Hamburgu też by mi je ktos odebrał. A możecie mi coś więcej powiedzieć o tych głośnikach? Jak grają i jak się mają np. do Hyperionów IIIs? F1ANGEL znasz może te głośniki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie. Więc tak... głośniki już mam Audio Academy Hyperion IIIs icon_smile.gif grają super! ale jeszcze je poznaję. Jak na razie grają z moim amplitunerem kina domowego Yamaha HTR-5630RDS i zwykłymi miedzianymi przewodami. Czas na wzmacniacz ale na początek może nowe kable. Co proponujecie do tych kolumn, może być używane i proszę o jakiś kompromis między ceną i jakością. O kablach to już zupełnie nie mam pojęcia, potrzebuję odcinki okoł 2m, tzn. niecałe dwa metry na każdą stronę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między czasie może podzielę się wrażeniami z odsłuchu. Brakuje chyba trochę basu,myślę , ze mają potencjał bo w kilku piosenkach całkiem nisko zeszły i brzmiało to całkiem basowo icon_smile.gif ale w "normalnym" graniu jakby nieco go brakuje. Nie wiem od czego to zależy ale czasami wokal jest jakby wyraźnie cichszy od instrumentów i jakby brakuje w nim siły, takiego poweru. Jakieś sugestie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli, to o ile czytałeś coś więcej niż tylko swój wątek, powinieneś wiedzieć, że one są zwieńczeniem systemu. Kable dobiera się na końcu. A Ty nie wiesz jeszcze jaki wzmacniacz będziesz miał, jak to wszystko zabrzmi. Jeszcze za wcześnie na dobranie kabli.
Chyba, ze nie słyszysz ich wpływu na brzmienie, jak koledzy w innym wątku, wówczas wszystko jedno jakie kupisz icon_wink.gif
Co do grania kolumn, to mam nadzieję, że nie masz spaczonego gustu i nie potrzebujesz wydziwaczonego brzmienia, by uznać je za dobre.
Winę a ten stan rzeczy upatruję w słabym jakościowo amplitunerze, który nie napędza jak należy tych kolumn, nie panuje nad niskimi tonami, nie jest dostatecznie rozdzielczy ani dynamiczny.
Z drugiej strony dobre jakościowo kolumny pokazują już, że nagrania są bardzo różnie nagrane. I niestety niektóre słabo. Tańsze kolumny wszystko uśredniały.
Oczywiście bardzo ważna jest w tym wszystkim akustyka, ustawienie kolumn. Próbowałeś je ustawiać w różnych miejscach? Bliżej, dalej ścian, szerzej, węziej, mniej lub bardziej skręcone w osi pionowej do środka. Nieraz przesunięcie kolumn o kilkanaście centymetrów (czasem trzeba o kilkadziesiąt albo ustawić przy innej ścianie) w inne miejsce może dać zadziwiające rezultaty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że czytałem juz o kablach ale albo szukać nie potrafię albo wyszukiwarka słabo działa, wątek o koledze który nie słyszał róznicy też czytałem icon_smile.gif Ja słyszałem różnicę i to nie było 5 czy nawet 10% róznicy ale jakieś 30 kiedy wymieniłem zwykłe kabelki z zestawu kina domowego na miedziane przewody chyba 2,5mm2 o ile sie nie mylę. Nie były drogie (chyba 4zł/m) i w dodatku chińskie ale róznica mnie zszokowała, moje Eltaksy nagle dostały basu i to ile! Więc wiem ,że kable maja duży wpływ na jakość grania. W chwili obecnej kożystam własnie z tych chińskich kabli. zaskoczyłeś mnie jednak stwierdzeniem, że kable kupuje się na końcu, byłem przekonany ,że śmiało mogę to zrobić już na tym etapie, że kabel to kabel, dobry kabel oczywiście. Z przestawianiem kolumn to u mnie słabo, muszą stać tam gdzie stoją a pole manewru to 30-40cm w każdą stronę. Obracać w osi też próbowałem. Słucham ich z dosyc bliska bo okoł 3m. A jeżeli chodzi o jakość płyt to masz rację, niektóre to masakra, prawie słuchać się nie da, a niektóre to miód na uszy icon_smile.gif A nie ma takich kabli uniwersalnych co to z każdym sprzętem zagrają dobrze?

a co sądzicie o tym?:
http://allegro.pl/kable-glosnikowe-klotz-t...3095175890.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzymal, bardzo Cię proszę, zaufaj mi w tej kwestii. A jeśli nie wierzysz, że dobrze Ci radzę, to może ktoś inny Cię przekona?
Gdybyś nie miał żadnych kabli, nie miał czym podłączyć, to wówczas trzeba by było coś w ciemno polecić, pewnie niedrogie a dobre Alphard Da Vinci (2,5 albo lepiej 4mm2). Są dość uniwersalne w dobrze zestrojonym systemie nic nie zepsują, grają trochę "lampowo" z niezłym wypełnieniem średnicy. Ale jeśli Twój system okaże się lekko "przechylony" w jakąś stronę, bo tak słyszysz, albo pomieszczenie tak wpływa, to trzeba będzie zastosować inne kable. Klotze na ogół nieźle działają, ale czasem odczuwane są jako "przymulone", bo moim zdaniem lepiej spisują się w tanich, trochę wyostrzonych konfiguracjach. Natomiast kable Sommer Orbit potrafią rozjaśnić, doświetlić brzmienie. Ale niekiedy wyostrzą niepotrzebnie dźwięk.
Zasada jest taka. Najpierw wódka, później zakąska icon_wink.gif
A jeśli Andzia matki nie słucha, to niech kupuje kabelki przed złożeniem systemu. Ja umywam ręce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...