Skocz do zawartości

Jakie kolumny?


August

Recommended Posts

Witam po dłuuugiej przerwie:)

Kilka lat temu skorzystałem z Waszych porad odnośnie zakupu zestawu kina domowego , tym razem chciałem poprosić o doradztwo w sprawie wymiany kolumn.

A więc posiadam:
Amplituner Onkyo 604
DVD Onkyo 405
Kolumny MAudio 700 coś tam + sub Koda

pokój ok 25m2

szukam kolumn ok.1200 zł plus minus i znalazłem takie propozycje:

Wharfedale Zestaw 5.0 Crystal III
Taga Harmony TAV-606 v.3
Wharfedale Diamond 8 zestaw 5.0

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
napisz proszę jakie jest wykorzystanie systemu, czy przede wszystkim oglądasz filmy, kino domowe, czy bardziej chcesz położyć nacisk na stereo. Jeśli stereo (muzyka), to podaj proszę jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie systemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
a może lepiej byłoby zmieniać zestaw kolumn po kawałku, zacząć od dobry kolumn przednich, zostawiając pozostałe. Zwróć proszę uwagę na KEF C5 i Monitor Audio MR4, trochę powyżej budżetu ale warto.

Jeśli masz możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się przy swoim, chce do zrobić z głową i dlatego prosiłem o poradę. Tylko czy poźniej pozostałe części można "mieszać" - inne firmy? Dołożenie paru złotych nie będzie problemem tym bardziej , że można kupić w bardzo dobrym stanie używane głośniki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ciągle niestety nie zakupiłem głośników icon_sad.gif Kefy C5 uciekły. Ale zaradą kolegi Pablo1964 s przymierzam się do zakupu Kef lub Monitor Audio z tym, że Impedancja Onkyo to 6 omów i o ile monitory mr4 taką posiadają o tyle Kef c5 mają 8 omów. Czy ma to jakieś znaczenie dla amplitunera?
;
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...