Skocz do zawartości

Doradźcie kolumny do pierwszego stereo


Luaksz

Recommended Posts

Cytat

Jest dobra cena na B&W 602 S3 - 830 zł
sądze że warto przyjrzeć się tej aukcji

http://www.allegro.pl/item300448769_b_w_602_s3.html



Absolutnie warte rozważenia, ale najpierw i tak polecam do posłuchania...
Jak już mówiono, B&W nie każdemu odpowiadają, a Ty nie masz żadnej regulacji dźwięku (co mimo wszystko zawsze jest dla mnie minusem, co by konserwatyście nie mowili).

P.S. z tym odpadaniem gumek od maskownic to normalka, wszystkie 6xx tak mają, trzeba je po prostu wymienić za grosze na wejściu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu z moje Firmy który "opiekuje" się siecią komputerową drukarkami i faxami ma takie same,
kupił wiosną ubiegłego roku z ogłoszenia za 700 zł ,grają u niego podłączone do Rotela RA-02.
Skarżył mi sie kiedyś,ze za sucho i za mało basu poradziłem mu bi-wirring chociaż to chyba
konstrukcje dwudrożne ale powiedział mi ,że sie trochę "poprawiło".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gościu z moje Firmy który "opiekuje" się siecią komputerową drukarkami i faxami ma takie same,
kupił wiosną ubiegłego roku z ogłoszenia za 700 zł ,grają u niego podłączone do Rotela RA-02.
Skarżył mi sie kiedyś,ze za sucho i za mało basu poradziłem mu bi-wirring chociaż to chyba
konstrukcje dwudrożne ale powiedział mi ,że sie trochę "poprawiło".



Próbowałem bi-wiring na 3-drożnych 604 i to nic się nie zmieniało. Spróbowałem nawet bi-ampingu i pomimo 2-ch dokładnie identycznych wzmacniaczy wysterowanych przez jeden pre-amp było nawet gorzej icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ali kilka razy próbowałem bi-wirringu i bi-ambingu w swoich systemach i w systemach kolegów
i przyjaciół zawsze wnosiło to poprawę czasem minimalną ale jednak.
Jedne "sprzęty" są na to mniej podatne a inne bardziej szczególnie chodzi tu o kolumny /zwrotnica/
po prostu trzeba umieć to zrobić i wiedzieć co się chce osiągnąć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pewnikiem dla Ciebie brzmienie nawet hi-endowych kolumn mogłoby się wydawać ograniczone brzmieniowo w zakresie tonów niskich.


Pewnie tak icon_smile.gif Lubie bass w dobrym wydaniu (jesli mozna tu wogole mowic o basie z Magnatow za 1000zl). Ale jak juz bedzie mnie stac to napewno sprezentuje se cos takiego:
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=90331
icon_smile.gif Urzekly mnie one swoim wygladem.
A tymczasem chyba nic tu po mnie w tym temacie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

>Ali kilka razy próbowałem bi-wirringu i bi-ambingu w swoich systemach i w systemach kolegów
i przyjaciół zawsze wnosiło to poprawę czasem minimalną ale jednak.
Jedne "sprzęty" są na to mniej podatne a inne bardziej szczególnie chodzi tu o kolumny /zwrotnica/
po prostu trzeba umieć to zrobić i wiedzieć co się chce osiągnąć.



Co rozumiesz przez trzeba umieć to zrobić?

Miałem 2 identyczne integry Harmana, wyprowadziłem z pre-out z do drugiej amp-in, nie rozprzęgając tej, z której pre-ampa korzystałem, do tego okablowanie w jedynej możliwej w tej sytuacji kombinacji. Efekt był zdecydoanie gorszy niż tradycyjne pojedyncze połączenia - pomyślałem, że może to przez podpięcie 2-ch końcówek mocy do w sumie jednego pre-out . Więc potem próbowałem z preampem Technicsa SU800Mk2 który ma 2 niezależne wyjścia pre-out do podłączania 2 końcówek mocy a integry Harmana rozprzęgnięte z preampami grały jako końcówki mocy i bynajmiej nie było nic lepiej jeśli znowu nie gorzej (chociaż różnica nie była już tak rażąca jak w pierwszym przypadku) w stosunku do podłączenia pojedynczej końcówki do tegoż preampa, zarówno w bi-wiringu jak i tradycyjnie.

Może rzeczywiście zwrotnice nie odcinały dość dobrze, ale w B&W....?

A co chciałem osiągnąć? Zobaczyć czy to znowu teoretyczne audiofilskie sugestie dźwiękowe (gdzie często "audiofilia" wkracza w mitomanię) czy prawda z tym całym bi-ampingiem i bi-wiringiem icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
Ja dołożę jeszcze w życzeniach dla Rafała pokoj odsłuchowym o odpowiedniej powierzchni i adaptacji muzycznej, by mógł usłyszeć swój ulubiony bas icon_lol.gif

Luaksz
Pisałeś o kolumnach Victa 500.
http://www.allegro.pl/item298706622_hit_ce..._cena_g_24.html
Według mnie te nowe kolumny HECO Victa 500 za 699zł warte są Twojego zastanowienia...
Zazwyczaj porównywalne Heco jest droższe od Magnata, natomiast tutaj HECO Victa 500 są dużo lepszymi kolumnami od M.Monitor 880, lepiej wykonanymi i grającymi, nowszymi i niewątpliwie warto dopłacić te 200zł icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...