Skocz do zawartości

Wzmacniacz do ATC


krzychu72

Recommended Posts

Witam. Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza do monitorów ATC SCM7. Zależy mi na tym aby posiadał wbudowany DAC ponieważ dużo muzyki słucham z odtwarzacza multimedialnego. Myślę o NAD 356 BEE DAC. Posiadam pomieszczenie 15 mkw. Muzyka to głównie rock, filmowa, elektroniczna i trochę pop. Dzisiaj miałem go porównać do Naima 5i- 2 ale nie zdążył przyjechać i został sam Naim. Brzmienie było bardzo ładne. Jedyny mankament to brak niskich tonów w niektórych nagraniach. Nie wiem czy to wina bardziej wzmacniacza czy monitorów. Jeżeli ktoś miał okazję porównywać oba modele to proszę o opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakowało niskich tonów z tych kolumn? W jakim pomieszczeniu? W salonie z Nadem, czy u Ciebie w pokoju z jakimś innym wzmacniaczem?
te kolumny potrafią pokazać mocne niskie tony nawet w sporo większych niż 15m2pomieszczeniach.
Może były ustawione w złym miejscu? A może masz niedobre przyzwyczajenia brzmieniowe, gdzie dominują niskie tony, wręcz bumią a resztę pasma mało co słychać? jaki miałeś poprzednio zestaw, czego słuchałeś?
Co do wzmacniacza, to nie ograniczaj się wbudowanym DACem. Lepiej kup dobry wzmacniacz i zewnętrzny DAC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie miało ok. 24 mkw. Do ATC był podłączony wzmacniacz Naim5i- 2. Chciałem go porównać właśnie z Nadem ale niestety nie miałem możliwości. Chodzi mi o to który wzmacniacz potrafi zagrać w niższych partiach, i czy faktycznie Naim jest lepszy (trzeba do niego trochę dopłacić)? Czy w przypadku wyboru między tymi modelami nie decydują już osobiste upodobania ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
wybór pomiędzy Naim i Nad to kwestia gustu, obydwa modele są optymalne do kolumn ATC. Kwestia brzmienia kolumn ATC jest zależna od wielu czynników, to poważna, zamknięta konstrukcja, która potrafi zagrać rewelacyjnie jednak trzeba stosować pewne reguły w kwestii ustawienia.
A brałeś pod uwagę najnowszy system Naim UnitiLite ? Bardzo dobrze współpracuje z ATC, ma świetny DAC oraz funkcje sieciowe. Dodatkowo istnieje możliwość w przyszłości dokupienia końcówki mocy. Dobrą konfiguracją jest także Roksan Kandy K2.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje wlasnie daca od Micromegi (wlasciwie decyzja ze zostaje juz podjeta) i to co mnie w nim zaskoczylo to bas. Wpiety miedzy cd i wzmak, bo z plikow na razie nie korzystam i w porownaniu do cd ma nizsze zejscie, lepsza artykulacje, potrafi twardo i szybko uderzyc np. stopa perkusji, ale gra tez okraglo i wibrujaco np. kontrabas lub gitare basowa. Poza tym duza dynamika, ladnie pokazuje rozne faktury, gory specjalnie nie szczedzi, ale nie jest bardzo ostra. Nie pchalbym sie na sile we wzmaka z daciem, bo zawsze latwiej pokombinowac jesli to osobny klocek i wybor znacznie wiekszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...