Skocz do zawartości

Harman Kardon AV147 / DVD27 / HKTS11 czy ONKYO TX-SR605 / DV-SP405E / HKTS11


Johnny T

Recommended Posts

Cześć.
Jestem nowy i mam nadzieję, że nie przeoczyłem czegoś korzystając z opcji "Szukaj", gdyż nie znalazłem porównania tego typu...

Zastanawiam się nad kupnem zestawu Kina Domowego, który jednak w równej mierze będzie służył do słuchania muzyki w stereo. Osobiście myślałem o jakiś konkretnych podłogowych frontach, ale życie szybko zweryfikowało tę chęć i zmuszony jestem do wybrania jakiś satelitek + subwoofera. I teraz zastanawiam się nad dwoma konfiguracjami:

1) Amplituner: harman kardon AVR147
Odtwarzacz DVD: harman kardon DVD27
Zestaw głośników: harman kardon TS11

2) Amplituner: Onkyo TX-SR605E
Odtwarzacz DVD: Onkyo DV-SP405E
Zestaw głośników: harman kardon TS11

Pozwólcie, że nieco wyjaśnię moje wybory.
Zawsze lubiłem markę harman kardon (mimo, że od dawna posiadam Technicsa - wzmak stereo, cd i magnetofon + głośniki koda nie pamiętam jakie) i uważam, że gra całkiem ciekawie. Słuchałem zestawu HK (takiego jak opisałem wyżej) i moje uwagi są takie, że dźwięk był jakby nieco "przymulony", miał mało "sopranów" i raczej wszystkie dźwięki grały na podobnym poziomie, To akurat było zaletą, bo nic nie zdołało się "ukryć" podczas słuchania utworu.

Z kolei Onkyo (w zestawie wymienionym wyżej) grał nieco lepiej na pierwszym planie - wokale były lepiej słyszalne, bardziej "na wierzchu" i ładniej wg mnie brzmiały. Niestety wszystko, co było w tle zaczęło zlewać się w jedną całość.

Nie zależy mi na jakiś bajerach typu HDMI (choć chyba oba ampli to mają), gdyż uważam, że obecne standardy w zupełności mi starczają i wolałbym mieć szczerze mówiąc wyższą jakość sprzętu, niż jakieś bajery.

Co do głośników, to wybrałem HK ponieważ myślę, że za tą cenę nie znajdę lepiej grających małych satelitek. Wiem, że tańsze podłogówki mogłyby zagrać czyściej, ale jak wspomniałem wyżej, nie mogę takich posiadać.

Co do pokoju, w którym będzie stał zestaw, to nie mierzyłem, ale mogę śmiało powiedzieć że będzie miał jakieś 35-40m2 i jest bardzo nie regularny, a także łączy się z dużym korytarzem, co dodatkowo powiększa otwartą przestrzeń.

Na koniec dodam, że nie chciałbym przekraczać kwoty 5000zł, choć i takiej wolałbym uniknąć, ale pewnie się nie da.


Proszę o Wasze opinie i pomoc w wyborze zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS11 w pokoju 40m??? To się nie uda, mając taką powierzchnię bez dobrych kolumn podłogowych będzie Ci bardzo ciężko.

Porównanie HK do Onkyo tak wypadło, bo to Twoje pierwsze wrażenie, Onkyo gra efektownie, środkiem lub górą, gwarantuje, że po dłuższym posłuchaniu zauważysz, że taki dźwięk nie jest naturalny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale który dźwięk jest mniej naturalny? Masz na myśli harmana??
Wiem też, że to Onkyo zdobyło nagrodę Eisa, ale raczej w kategorii Kina Domowego, a spotkałem się z opiniami, że Onkyo gra "cienko" w stereo, z czym osobiście się nie zgadzam. Wydaje mi się, że wiele mankamentów można poprawić doborem odpowiednich kolumn, lub nawet kabli o danej charakterystyce.
Wciąż nie wiem co wybrać. Czy nie jest tak, że przy całym komplecie harmana wszystko będzie jakoś lepiej zgrane, ponieważ wszystko pochodzi od jednego producenta, który dopasowuje brzmienie amplitunera do głośników, aby uzyskać jak najbardziej naturalny dźwięk? Czy jest to w ogóle prawdziwa teoria?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. posiadam onkyo 605 z kolumnami jamo e 680 i to co mogę o tym zestawieniu to jest to znakomita opcja na wieczorny odpoczynek przy spokojnej muzyce. e 680 to dość spore kolumny z lekko ociężałym dźwiękiem ale mniej więcej równym pasmem. onkyo ma z kolei bardzo dobrą scenę z ciepłym przyjemnym brzmieniem (jak na ten zakres cenowy). Razem tworzą zestawienie, które przenosi słuchacza w zupełnie inny świat. dźwięki są poukładane, każdy ma swoje miejsce. basu w sam raz. dodam jeszcze, Ze porównywałem onkyo 605 z denonem avr 1907 i denon to przy onkyo cienki bolek. denon grał na jamo e 680 szczątkową sceną i wyostrzonym, drażniącym ucho dźwiękiem. Nie wiem jak się onkyo zachowa z innymi kolumnami ale jeśli chodzi o jamo e 680 to moim zdaniem pasują do siebie świetnie. to jest dokładnie to czego od sprzętu oczekiwałem. a oczekiwałem by mi umilał wieczór łagodną muzyką.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...