Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD i kolumny do Denona PMA-510AE


maniek86

Recommended Posts

Witam serdecznie Wszystkich użytkowników.

Chciałem prosić Was o pomoc w doborze odtwarzacza CD oraz kolumn do wzmacniacza Denon PMA-510AE.

Udało mi się okazyjnie zakupić Denona i szczerze powiem że w tym przedziale cenowym jego brzmienie mi odpowiada. Niestety na tą chwilę podpięte są pod niego Altusy 70 jak również słuchawki Creative Aurvana Live. Źródłem jest PC z kartą Asus Xonar DX.

Pomieszczenie aktualne to ok 13m2 ale w niedługim czasie może się to zmienić więc najlepiej było by przyjąć wielkość pomieszczenia na 13 - 20m2.

Muzyka jakiej słucham to głównie rock, ale i reggae, house, trance się niekiedy przewinie (rzadko ale również jakiś chillout).

W sumie nie wiem na co się zdecydować - czy kolumny podstawkowe czy podłogowe - na pewno z podstawkowymi będzie mniejszy problem z rozstawieniem.

Jeśli chodzi o źródło to myślałem nad Denonem DCD-520AE - powinien się spisać w duecie ze wzmacniaczem tej serii icon_smile.gif


Prosiłbym o propozycje zarówno sprzętu używanego jak i nowego - w przedziale do 2000 zł za CD + kolumny icon_wink.gif

Dzięki bardzo za pomoc.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę konfigurację sprzętu, pomieszczenie oraz Twoje preferencje, zdecydowanie pozostałbym przy odtwarzaczu Denon DCD-520AE. W kwestii kolumn namawiałbym raczej na zestaw podstawkowy, pozwoli Ci to na zakup wyższej klasy kolumn o lepszym brzmieniu. Zresztą pomieszczenie do 20m2 spokojnie nagłośnią dobre monitorki.
Zwróć uwagę na kolumny Monitor Audio Bx2 oraz Kef C3. Jeśli mógłbyś trochę przekroczyć budżet, to zdecydowanie polecam kolumny Paradigm Mini Monitor v.7.

Serdecznie zapraszam jeśli masz taką możliwość na odsłuchy, porównania poszczególnych modeli. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili z Altusami, to naprawdę prawie wszystko jedno. Poza tym trzeba by dobrać taki odtwarzacz, by nie podkreślał góry pasma.
Może być Denon, ale lepiej i dużo taniej jakiegoś starszego Kenwooda lub Philipsa
Ale jeśli zamierzasz kupić Magnaty, to one właśnie potrzebowałyby lepszego uwydatnienia wysokich tonów, bo mają je trochę schowane.
Może być nowy odtwarzacz CD, ale lepiej poszukać czegoś w stylu Micromega Stage 1, 2, 4 lub 5. Może być i Rotel.
Ja wolałbym o ile lubisz dość jasny sposób prezentacji, szczegółowość, kupić kolumny Audio Academy Phoebe, czy ESA Vivace. ale to będzie bardziej dobra rozdzielczość niż wyostrzenie.
Oczywiście jasno określone preferencje brzmieniowe łatwiej pozwoliłyby dobrać inne elementy zestawu.
Dlaczego uważasz, że kolumny podstawkowe są łatwiejsze w ustawieniu? Poza tym potrzebują solidnych standów, które parę złotych kosztują.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlaczego uważasz, że kolumny podstawkowe są łatwiejsze w ustawieniu? Poza tym potrzebują solidnych standów, które parę złotych kosztują.



Chodziło mi głównie o gabaryty i ewentualne postawienie głośników na meblach - na odpowiedniej wysokości.

Na nic się jeszcze nie zdecydowałem, cały czas czytam i szukam dla siebie najlepszej opcji - na razie na papierze. Jak już znajdę kilka rozwiązań postaram się w miarę możliwości je odsłuchać icon_wink.gif

Audio Academy to fajna propozycja - jednak sporo przekracza założony budżet icon_razz.gif

Tak czy inaczej dzięki za pomoc icon_smile.gif


Czekam na kolejne propozycje, mam nadzieję że się pojawią icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zauważyłem że w pierwszym poście wspomniałem tylko o muzyce icon_wink.gif

Jednak na tą chwilę nie planuję żadnego amplitunera w związku z tym stereo miałoby służyć również do oglądania filmów icon_wink.gif

70% muzyka - 30% filmy icon_smile.gif

Tak więc czy do powyższych zastosowań nie lepsze były by jednak kolumny podłogowe ?? Jak myślicie icon_wink.gif

Jest ktoś na forum kto miał do czynienia z wyżej wspomnianymi magnatami ??


Dzięki za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Rozumiem, że kupiłeś już ten odtwarzacz CA? Jeśli tak, to źle zrobiłeś mając 2kzł na kolumny i odtwarzacz. Kupiłeś odtwarzacz i wydałeś na niego pewnie znaczną część budżetu a teraz skrobiesz się by kupisz jakieś kolumny.
Trzeba było zrobić jak pisałem. Najpierw kolumny, bo znacznie bardziej wpływają na dźwięk a dopiero później jakiś znacznie tańszy odtwarzacz CD. Chyba, że się mylę i nie masz jeszcze tego odtwarzacza?
Ile Ci zostało na kolumny? Tannoy M2, to bardzo dobre kolumny w swojej klasie, ale przy pierwotnym budżecie mogłeś kupić dużo lepsze kolumny. Zresztą z Denonem to nie będzie najlepsze połączenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, niczego poza wzmacniaczem denona jeszcze nie kupiłem icon_wink.gif

Te tannoy-e to tak na tą chwilę, przejściowo planowałem zakupić żeby podpiąć je zamiast obecnych Altusów. Docelowe kolumny chciałbym dobrać jak już przeniosę się do docelowego pomieszczenia, aczkolwiek jakby się coś ciekawego trafiło to może i wcześniej icon_wink.gif

Tak więc kwestia doboru odtwarzacza cd jak i kolumn nadal otwarta icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Denona PMA-510AE znacznie lepiej by pasowały:
http://allegro.pl/bw-dm-602-s2-cenione-jas...3148380127.html
Ale cena wysoka. Przynajmniej 500zł za dużo.
Bardzo dobrze grają też:
http://allegro.pl/monitor-audio-bronze-br2...3148393664.html
Tu cena jest bardziej adekwatna do jakości.
W sumie w Twoim budżecie dało by się kupić lepsze kolumny, ale wymagały by lepszego wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do Denona PMA-510AE znacznie lepiej by pasowały:
http://allegro.pl/bw-dm-602-s2-cenione-jas...3148380127.html
Ale cena wysoka. Przynajmniej 500zł za dużo.
Bardzo dobrze grają też:
http://allegro.pl/monitor-audio-bronze-br2...3148393664.html
Tu cena jest bardziej adekwatna do jakości.
W sumie w Twoim budżecie dało by się kupić lepsze kolumny, ale wymagały by lepszego wzmacniacza.



Ok dzięki za propozycje icon_wink.gif

Chciałem jeszcze zapytać o połączenie denona ze starszą serią paradigma - monitor 3v3, 3v4 - testował ktoś takie połączenie ?? icon_smile.gif

Dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opiniach w sieci będę "szedł" najprawdopodobniej w kierunku Monitor Audio icon_wink.gif Postaram się odsłuchać kolumny przed zakupem icon_wink.gif

Jednak mam jeszcze jedno pytanko icon_smile.gif Chodzi mi o porównanie modelu Monitor Audio BR2 z modelem BX2 - bardzo podobne kolumny, czy ktoś potrafi wskazać różnice ?? Parametry w sieci niemal identyczne - jakieś zauważalne różnice w brzmieniu pomiędzy starszą a nowszą serią ??

Dzięki za opinie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

BR2 cieplej grające z bardziej napompowanymi niskimi tonami, dość muzykalne. BX2 bardziej wyrafinowane w średnicy i górze pasma, jaśniejsze, bardziej szczegółowe, ale czy przyjemniejsze w odsłuchu? Kwestia gustu.



Czyli zarówno BR2 jak i BX2 - niezależnie które wybiorę powinny zgrać się z posiadanym już Denonem 510 icon_wink.gif ?

Dzięki za odp icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny zagrać te i te. Choć osobiście, biorąc pod uwagę specyfikę brzmienia Pma 510 AE wybrałbym chyba BX2.
Chyba, że lubisz większe ciepełko, "misiowatość", łagodniejszą górę i pogrubione (w stosunku do BX) niskie tony.
A wracając do Paradigmów, to one zagrałyby bardziej żywiołowo, dynamicznie z mocniejszymi niskimi tonami, choć mniej równo i nie tak naturalnie jak MA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powinny zagrać te i te. Choć osobiście, biorąc pod uwagę specyfikę brzmienia Pma 510 AE wybrałbym chyba BX2.
Chyba, że lubisz większe ciepełko, "misiowatość", łagodniejszą górę i pogrubione (w stosunku do BX) niskie tony.
A wracając do Paradigmów, to one zagrałyby bardziej żywiołowo, dynamicznie z mocniejszymi niskimi tonami, choć mniej równo i nie tak naturalnie jak MA.



Dzięki raz jeszcze za pomoc i opinie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...