Skocz do zawartości

FineArts


jacek_ch

Recommended Posts

Biorąc pod uwagę, że nie jest to wzmacniacz, tylko amplituner,mimo, że w zestawie są jeszcze kolumny,to nie warto, za drogo.
Zresztą takie kolumienki zabrzmią zbyt anemicznie w 30m2.
Rozumiem, że chcesz wzmacniacz, odtwarzacz CD i kolumny?
Co do wzmacniacza proponowałbym polować na Fine Artsa (raczej od V2 w górę)
Oczywiście mogłą być też Denon PMA 860 albo Harman/Kardon PM650VXI czy 655VXI, polecane w innym wątku.
Odtwarzacz można kupić za 100 -200zł i będzie ok.
Najgorzej jest z kolumnami. do takiego pomieszczenia powinny być podłogowe i nie najmniejsze. A do tego przyzwoitej jakości. Trudna sprawa.
Ale o tanie, duże i dobre kolumny za niewielkie pieniądze zawsze było niełatwo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel ,wielkie dzięki za odpowiedź. Już myślałem, że nikt nie odpowie. Poniżej link. Zdjęcia kiepskie, ale może jesteś w stanie powiedzieć, czy sprzęt jest wart zachodu i czy spełni moje oczekiwania odnośnie czystego, mocnego dźwięku, z głębokim basem?

http://allegro.pl/segmentowa-wieza-denon-r...3096966075.html

Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Już myślałem, że nikt nie odpowie.


Ha, i tak szybko. Niektórzy czekają kilka dni icon_biggrin.gif
Co do wieży, to cena atrakcyjna (chyba), ale nie wiadomo do końca co to jest?
Napisz do sprzedającego by podał modele segmentów Denona i markę oraz model kolumn.
Te kolumny z czymś mi się kojarzą, ale nie jestem pewien. Do 30m2 i tak (raczej) zbyt delikatne.
Noo, mocnych i głębokich niskich tonów z takiej konstrukcji w dość dużym jednak pomieszczeniu nie wróżę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem, ale milczy. Uważasz, że mogą być za słabe? Do tej pory, w tym samym pokoju ( 30m2, strych) stało sobie coś takiego: Techniks SA – GH 470 + Jamo 180 Studio. I wystraczało. Dałem sprzęt swojej córce. Jest baaaardzo zadowolona. No, ale ona ma 13 lat. Ja wziąłem od niej, aby cokolwiek grało mni wieżę sony. Katastrofa. Chcę wrócić minimum, do takiego brzmienia, jak wspomniany zestaw. Powidz mi, bo ja jednak zielony jestem w tym temacie, a wydawało mi się, że sie znam ( hi, hi), czy wzmaczniacz, który mi Poleciłeś (Denon PMA 860 ), nie jest aby za mocny? Ja nie chcę słuchać głośno, wręcz przeciwnie, raczej spokojnie ( słucham muzyki klasycznej i rocka klasycznego). Chcę, by cały strych był wypełniony muzyką, bym słyszał każdy talerz, czy smyczki. Wyraźnie. No i oczywiście głęboki, czysty bas.

Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

f1angel ,wielkie dzięki za odpowiedź. Już myślałem, że nikt nie odpowie. Poniżej link. Zdjęcia kiepskie, ale może jesteś w stanie powiedzieć, czy sprzęt jest wart zachodu i czy spełni moje oczekiwania odnośnie czystego, mocnego dźwięku, z głębokim basem?

http://allegro.pl/segmentowa-wieza-denon-r...3096966075.html

Jacek


Tego nie kupuj jeśli masz jakieś 1200 Zł kup sb lepiej Zeusy a jeśli jakieś 400-800 mniej kup Altusy Myśle, że 140W starcza chyba, że masz ochote na naprawdę głośną muzyke, ale altusy 140 naprawdę dużo potrafią
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz raczej rzadko może być za mocny. Raczej bywają zbyt słabe, które nie dają rady odpowiednio napędzić kolumn, albo nie wyrabiają z mocą i generując dużo zniekształceń zamiast mocy, palą głośniki. Bo to zbyt słabe wzmacniacze są bardziej niebezpieczne dla głośników niż zbyt mocne.
Jeśli zależy Ci na słuchaniu muzyki, a nie na wydziwaczonym i spaczonym dźwięku oraz narobieniu hałasu, omijaj wszelkie Zeusy i Altusy z daleka. Mocno zabrzmią na pewno, ale odtwarzaniem muzyki nie nazwałbym tego. Raczej odbębnieniem.
A Jamo Studio 180 to jednak większe kolumny. I trzeba by pomyśleć o większych czy z większymi głośnikami nisko-tonowymi.
Oczywiście te Jamo to dość niski model i choć ciut lepsze od Altusów, to jednak do wyrafinowania jeszcze daleko.

Może kup osobno wzmacniacz, odtwarzacz i kolumny. Nie musi to być gotowa "wieża".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek słucha muzyki klasycznej, a Ty mu Altusy proponujesz?? Czyli bas bum bum i wysokie cyk cyk i nic ponadto ??Średnicy ma u córki słuchać albo u sąsiada??
Miałem Altusy 140, zdobyte po długim polowaniu na giełdzie jednak to było w czasach, kiedy bez kredytu hipotecznego nic lepszego nie dało się kupić (w Pewexie). Grały z Radmorem, potem z jakimś Onkyo , a potem posłuchałem innych kolumn i .... zszedłem na ziemię.
Do Altusów mam sentyment ogromny i gdybym miał gdzie to trzymałbym je w salonie dla wspomnień dawnych czasów i początków Listy Przebojów Programu Trzeciego, jak obrazy ale nie do grania icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kup osobno wzmacniacz, odtwarzacz i kolumny. Nie musi to być gotowa "wieża".
[/quote]

f1angel, mam nadzieję, że z Twoją pomocą, kupię sobie wreszcie sprzęt z prawdziwego zdarzenia, bo znasz się i jesteś konkretny. Nie śpieszę się. Mogę zbierać ten zestaw nawet i 6 miesięcy.
Pierwszy typ, jaki podałeś to :Denon PMA 860. i na ten już się zdecydowałem. Do kpl, chcialbym dołożyć cd, tuner i kolumny. Z tymi ostatnimi będzie najgorzej (cena). Zostawmy to na jesień. icon_smile.gif Do tej pory, uważałem, że CD to CD. Po przeczytaniu paru postów, dowiedziałem się, że jednak nie jest to znowu takie proste. To są CD, które mają lepszy dźwięk? Niby jak?? Laser to laser.Ale ok, przyjąłem to jak dogmat. W związku z tym, jaki CD do tego wzmacziacza możesz polecić? I wracając do głośników. Rozumiem, że te Jamo 180 Studio, to raczej najniższa półka? Jakie w takim razie kupić, aby mnie ceną nie pokonały i aby grały przyzwoicie, czysto, miękko i głęboko? Weź proszę pod uwagę, że ze mnie żaden audiofil z prawdziwego zdarzenia, jedynie ciągoty audiofilskie mam.

Pozdrawiam,
Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągoty audiofilskie mogą się przeobrazić w regularną "chorobę" icon_biggrin.gif
Denon nie będzie zły, choć jak masz czas poluj na Fine Artsa albo amplituner Nakamichi TA-E2 lub wyższy model (choć nie wiem, czy tak tanio dostaniesz).
Przede wszystkim jednak najpierw kupiłbym kolumny. Później wzmacniacz a na końcu kolumny.
Ciekaw jestem ile możesz przeznaczyć na kolumny. Jeśli wzmacniacz ma być za 200-300zł a Cd za 100-200zł, to na kolumny zostałoby tylko 500-700zł. Chyba, że możesz zwiększyć budżet?
Z odtwarzaczami CD jest tak samo jak z kolumnami, wzmacniaczami i kablami. Czyli lepsza jakość (komponenty i ich implementacja, myśl inżynierska/technologia) daje na ogół lepsze brzmienie. Aaaa, temat długi i pokręcony jak sto metrów żyłki w kieszeni icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel,
Zakładam, że kupuję Denon PMA 860 , tak jak pisałem. Pierwszy wybór najlepszy. Czyli 500,00 pln poszłoooo. CD, kolejne 200,00 i tuner 200,00. Razem już 900,00. Rozkładając w czasie, nie będzie tak źle. Czy za 500,00 - 700,00 można kupić dobre kolumny?
I pozostaje jeszcze ewentualnie ten zestaw Denon, ktorego link podeslalem. Jutro wlaściciel poda mi symbole. Napiszę do Ciebie i zdecydujemy, czy warte to jest 900,00 pln, za całość. Mnie sie podoba. Tylko czy będzie fajnie gralo? Chyba jednak lepiej niz moj poprzedni zestaw ( Technics + Jamo Studio 180)?

Dzięki,

Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze icon_smile.gif

Jakiś czas temu z pomocą kolegi f1angel zakupiłem po całkiem niezłej cenie zestaw Fine Arts - wzmacniacz V3, Cd, tuner i magnetofon (nie używany). Jestem w tej dziedzinie raczej zielony i nie bardzo wiedziałem czego chcę - jednak zakup wydawał mi się całkiem niezły. Jako że mam na razie kiepskie kolumienki to jakiejś rewelacji na razie nie słyszę - na kolumny się zbiera icon_smile.gif - jednak udało mi się jakiś czas temu umówić na odsłuch kolumn w jakimś salonie. Zabrałem oczywiście swój wzmacniacz. Gościu który mnie obsługiwał mówił że nie zna tego wzmacniacza i nie wie jak zagra. Po podłączeniu jednak wzmacniacz pokazał co potrafi. Pierwsze w odsłuchy były kolumny podstawkowe Castle Knight 2 - bardzo fajny miękki i przyjemny bas, z górą niezbyt szczegółowa, scena niezbyt szeroka ale brzmiały całkiem przyjemnie (sala odsłuchowa miała 20m2). Następnie dla porównania poszły małe kolumny podłogowe Monitor Audio Bronze BX5 - bas był krótki i taki punktowy, wysokie i scena podobna do pierwszych. Taki bas jednak nie bardzo mi się podobał. Jako trzecie poszły Elac (Line 180) BS 182 Seria satynowa - i tutaj zacząłem się rozpływać icon_smile.gif, pomimo że bas był skromniejszy od Castle Knight 2 to jednak były znacząco wyraźniejsze, bardziej szczegółowe i miały bardzo szeroką scenę. Oczywiście bardzo dużo zależało od płyty ale jak gościu puścił mi jakąś swoją płytę to mimo że nie była to moja muzyka to dźwięk zrobił na mnie ogromne wrażenie - bardzo wyraźny, szczegółowy o ogromnej scenie - dźwiek jakby dochodził z całej ściany a nie tylko z jakiś punktów. Choć bas był skromniejszy (w końcu to niezbyt duże kolumny podstawkowe) to jednak ja potrzebuję kolumny do pomieszczenia 10m2 - prawdopodobnie basu by mi nie brakło. Na koniec gościu powiedział że wzmacniacz pomimo że mu nieznany to zagrał całkiem na poziomie. Choć nie słuchałem na tym zbyt dużych kolumn to jednak sądzę że i sporo mocniejsze kolumny są w stanie zagrać na nim całkiem poprawnie.

To tylko takie moje spostrzeżenia odnośnie tego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wieży, to cena atrakcyjna (chyba), ale nie wiadomo do końca co to jest?
Napisz do sprzedającego by podał modele segmentów Denona i markę oraz model kolumn.
Te kolumny z czymś mi się kojarzą, ale nie jestem pewien. Do 30m2 i tak (raczej) zbyt delikatne.
Noo, mocnych i głębokich niskich tonów z takiej konstrukcji w dość dużym jednak pomieszczeniu nie wróżę.


Odpisał. Poniżej:
Witam, podaje symbole segmentów
-segment z radiem= TU-215RD
-segment z cd= DCD-625
-segment (amplituner)= P4A-250 III

Kolumny High Definition HECO DOME TWEETER wysokotonowe
Niestety nie znam mocy ani symboli głośników. nie ma nigdzie opisane.
Brak czincza łączącego radio. Inne rzeczy są.
Stan techniczny bez zarzutów.

http://allegro.pl/segmentowa-wieza-denon-r...3096966075.html


f1angel, co o tym sądzisz? Nada się? To chyba niezły już staroć?

Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wzmacniacz raczej rzadko może być za mocny. Raczej bywają zbyt słabe, które nie dają rady odpowiednio napędzić kolumn, albo nie wyrabiają z mocą i generując dużo zniekształceń zamiast mocy, palą głośniki. Bo to zbyt słabe wzmacniacze są bardziej niebezpieczne dla głośników niż zbyt mocne.
Jeśli zależy Ci na słuchaniu muzyki, a nie na wydziwaczonym i spaczonym dźwięku oraz narobieniu hałasu, omijaj wszelkie Zeusy i Altusy z daleka. Mocno zabrzmią na pewno, ale odtwarzaniem muzyki nie nazwałbym tego. Raczej odbębnieniem.
A Jamo Studio 180 to jednak większe kolumny. I trzeba by pomyśleć o większych czy z większymi głośnikami nisko-tonowymi.
Oczywiście te Jamo to dość niski model i choć ciut lepsze od Altusów, to jednak do wyrafinowania jeszcze daleko.

Może kup osobno wzmacniacz, odtwarzacz i kolumny. Nie musi to być gotowa "wieża".


Hhahahahahahah co Ty wgl gadasz ?! Ja mam zeusy w domu i wszystko mi pięknie gra ! ładny czysty dźwięk ! Altusy to samo kupi altusy 140 i bd ładnie bo Zeusy mogą być za duże chyba że ma duże pomieszczenie na granie i ine gadaj głupot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek_ch
Za 500 - 700zł można kupić niezłe kolumny a jak się ma szczęście to nawet dobre. Ale nie ukrywam, że to nie jest łatwe.

Zestaw rzeczywiście niedrogi, ale to chyba jego jedna z nielicznych zalet. A gość chyba nie wie co sprzedaje. To nie jest amplituner P4A-250 III ale wzmacniacz PMA-250III. Ma on 30W RMS, czyli jest za słaby do Twojego pomieszczenia i napędzenia większości odpowiednich do niego kolumn. Co do kolumn, to jest tak, jak pisałem wyżej. Za małe, za delikatnie zabrzmią.

Nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz kupić droższy i niższy (gorzej grający) model wzmacniacza? Czyli PMA-560 zamiast PMA-860 Albo poczekać na jeszcze lepszy (na pewno nie gorszy, kwestia gustu) i być może tańszy Fine Arts?

Nie wiem, czy nie starasz się kreować własnej rzeczywistości, nie zważając za bardzo na rady kolegów i moje? Takie odniosłem wrażenie czytając wpisy, propozycje i Twoje odpowiedzi.
Jeśli Ci coś nie odpowiada, to szczerze o tym napisz. Może jakiś wzmacniacz jest brzydki. Wiem, że Fine Artsy nie robią na wielu osobach dobrego wrażenia, jeśli chodzi o wygląd. Ale za to świetnie grają. I wyglądają w naturze lepiej niż na zdjęciach.
Pytając o coś nie zwracaj się tylko do mnie. Jest na forum więcej osób i może ktoś odpowiedziałby Ci, ale jeśli pytanie nie jest do ogółu, woli milczeć.

Kryspin1
Cytat

Hhahahahahahah co Ty wgl gadasz ?! Ja mam zeusy w domu i wszystko mi pięknie gra ! ładny czysty dźwięk ! Altusy to samo kupi altusy 140 i bd ładnie bo Zeusy mogą być za duże chyba że ma duże pomieszczenie na granie i ine gadaj głupot



Po pierwsze piszę, nie gadam.
Ale znacznie ważniejsze jest to, że Ty piszesz kocopoły nie mając pojęcia jak gra choćby przyzwoity zestaw stereo, dobre kolumny.
Pofatyguj się kiedyś do dobrze zaopatrzonego salonu audio (nie stoiska w markecie) i posłuchaj swoich ulubionych płyt na kilku zestawach.
Szczególnie na takich dobrze zrównoważonych, nawet jeśli ich cena wydaje Ci się za wysoka.
Póki co nie jesteś dla mnie partnerem do tego typu dyskusji. Ja mam za sobą dwadzieścia lat doświadczeń w słuchaniu swoich zestawień (a miałem tego trochę), systemów kolegów i znajomych, odsłuchów w salonach audio i na niemal wszystkich edycjach Audio Show.
Te lata doświadczeń, wymieniania sprzętu w pogoni za coraz lepszym brzmieniem, słuchania wielu zestawień, rozmów z ludźmi, pasjonatami
dobrego stereo, czytania prasy audio i książek na tematy np. akustyki wnętrz, pozwala mi twierdzić, że coś tam o dobrym brzmieniu wiem.
W przeciwieństwie do Ciebie, jak widzę po wpisach.
Napisałeś ...
Cytat

chyba że ma duże pomieszczenie na granie

... Czyli nawet nie wiesz jakie ma pomieszczenie, nie chciało Ci się nawet przeczytać dokładnie wszystkich wpisów w tym wątku a zabierasz głos.
Jeśli chce się zabierać głos na jakiś temat, to trzeba choć cokolwiek o tym wiedzieć. Cokolwiek (nie myl z "byle co").





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='f1angel' date='14 03 2013, 17:40 ' post='95616']
Jacek_ch
Za 500 - 700zł można kupić niezłe kolumny a jak się ma szczęście to nawet dobre. Ale nie ukrywam, że to nie jest łatwe.

Zestaw rzeczywiście niedrogi, ale to chyba jego jedna z nielicznych zalet. A gość chyba nie wie co sprzedaje. To nie jest amplituner P4A-250 III ale wzmacniacz PMA-250III. Ma on 30W RMS, czyli jest za słaby do Twojego pomieszczenia i napędzenia większości odpowiednich do niego kolumn. Co do kolumn, to jest tak, jak pisałem wyżej. Za małe, za delikatnie zabrzmią.

Temat już w tym momencie zapomniany. Dziękuję za ocenę.

Nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz kupić droższy i niższy (gorzej grający) model wzmacniacza? Czyli PMA-560 zamiast PMA-860 Albo poczekać na jeszcze lepszy (na pewno nie gorszy, kwestia gustu) i być może tańszy Fine Arts?

Już taki jestem. Jak coś chcę kupić, to rozważam wszelkie możliwości. Fakt jest taki, że niepotrzebnie robię tu bałagan. Jak już napisałem wcześniej, pierwszy wybór jest najlepszy. Twoja propozycja Denon PMA 860 jest aktualna i skupiam sie na poszukiwaniu tego modelu. W trakcie poszukiwań, natknąłem sie na ten gorszy i podesłałem linka, celem weryfikacji. Zweryfikowane.

Nie wiem, czy nie starasz się kreować własnej rzeczywistości, nie zważając za bardzo na rady kolegów i moje? Takie odniosłem wrażenie czytając wpisy, propozycje i Twoje odpowiedzi.

Za bałagan przepraszam. Zapisałem się na to forum, bo się na tym nie znam i oczekuję porad od osób znających temat. Sam jednak, staram sie aktywnie uczestniczyć w poszukiwaniach i jeśli podsyłam jakieś linki lub sugestie, to tylko i wyłącznie celem weryfikacji. Nic nie kreuje.

Jeśli Ci coś nie odpowiada, to szczerze o tym napisz. Może jakiś wzmacniacz jest brzydki. Wiem, że Fine Artsy nie robią na wielu osobach dobrego wrażenia, jeśli chodzi o wygląd. Ale za to świetnie grają. I wyglądają w naturze lepiej niż na zdjęciach.

Na obudowie i wyglądzie sie nie gra. Widzisz, mam w ocenie wieeeelu ludzi bardzo brzydki samochod - Volvo 940 Kombi. Mnie się podoba. Ale najważniejsze jest jak jeździ, jak jest mało awaryjny, tani, komfortowy itp itd. Fine Arts'a biorę pod uwagę, ale trafić będzie trudno. Zresztą, Denon jest pierwszym wyborem. I podoba mi się icon_smile.gif

Pytając o coś nie zwracaj się tylko do mnie. Jest na forum więcej osób i może ktoś odpowiedziałby Ci, ale jeśli pytanie nie jest do ogółu, woli milczeć.


[b]Ok. Poprawiam się.


Pozdrawiam,

Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wygląd i marka nie są najważniejsze to proponuje zapomnieć o przereklamowanym Denonie i kupić coś takiego:

http://allegro.pl/zadbany-wzmacniacz-stere...3097638517.html

Jest cena Kup-Teraz i to śmiesznie niska w stosunku do tego co ten wzmacniacz oferuje. Cena niska bo nikt nie kupuje Philipsa ... bo Philips robi maszynki do golenia. A to bardzo dobry wzmacniacz, obok Fa-960 stawiany był przez niemieckie czasopisma jako najwyższa półka. To jeden z tych mniej znanych wzmacniaczy o których się nie słyszy i dlatego można go kupić tak tanio.

Myśle że ten Philips przypadł by autorowi wątku do gustu - oferuje bardzo muzykalne i pełne kutury brzmienie.

PS: Nie mam nic wspólnego ze sprzedawcą.

Aaa i proponuje porównać go sobie z fotkami Grundiga A9000 - flagowca serii Fine Arts i wszystko stanie się jasne icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele modeli Marantza miało swoich odpowiedników wśród Philipsów. Podany wyżej FA-860 to Marantz PM-52 (50? ).
Dobrze, że mało ludzi o tym wie. Zawsze lepsze ceny owego sprzętu dla konsumenta icon_smile.gif
Wiele jest sprzętu bardzo taniego, nierozreklamowanego, który ma swoich odpowiedników wśród droższych modeli.
Nawet Twój Grundig ma odpowiednika pod marketowym Universum, chyba model A-1000..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiele modeli Marantza miało swoich odpowiedników wśród Philipsów. Podany wyżej FA-860 to Marantz PM-52 (50? ).
Dobrze, że mało ludzi o tym wie. Zawsze lepsze ceny owego sprzętu dla konsumenta icon_smile.gif
Wiele jest sprzętu bardzo taniego, nierozreklamowanego, który ma swoich odpowiedników wśród droższych modeli.
Nawet Twój Grundig ma odpowiednika pod marketowym Universum, chyba model A-1000..



Dokładnie. nawet flagowy Grundig A9000 pojawiał się zarówno jako Universum, Fisher czy Phlips Fa-960.

A z tego co pamiętam to Fa-860 to odpowiednik Marantz PM-75 ale w innej obudowie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...