Skocz do zawartości

Przedwzmacniacz do Sharpa 8800H


Mr_Aleksander

Recommended Posts

Ile możesz wydać na przedwzmacniacz. Co chcesz podłączyć pod niego (ile źródeł)?
Możesz napisać coś o kolumnach, wielkości pokoju, słuchanej muzyce i jakie brzmienie preferujesz (o ile wiesz)?
Masz zamontowany osobny włącznik (na tych kabelkach wystających z tyłu)? Sprawdzałeś tę końcówkę jakoś?
Jeśli ktoś nie zamontował włącznika lub jakiegoś obejścia, to możesz mieć kłopot z załączeniem tej końcówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie mogę wydać do 300zł, ogólnie rzecz ujmując chodzi tutaj o to aby ta końcówka grała razem z "Zeusami" na jakichś prywatkach bądź imprezach, rzadko bo rzadko, ale takie oto będzie zastosowanie owego zestawienia, więc w związku z tym jeśli chodzi o brzmienie, to ma ono sprostać takim oto klimatom (zresztą ten Sharp do tego się tylko nadaje). Do przedwzmacniacza będe podpinał tylko odtwarzacz CD i to wszystko. Oóglnie, to nie "grałem" jeszcze na tej końcówce, z tego względu iż świeżo ją kupiłem, wiem tylko tyle że chodzi, gdyż po włączeniu, wyswietlacz się swieci. Oprócz 2xRCA z tyłu, jest jeszcze mała kostka, nie wiem co to oznaccza, fajnie gdybyś mógł mi powiedzieć i więcej kabli tam nie ma.
Jeśli nie ma sensu dokpuowania przedwzmacniacza do tego Sharpa, to śmiało mów, mam go dopiero dwa dni, mogę go zwrócić i w zamian kupić coś innego.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wzmacniacz ma napędzić Zeusy na imprezach. Zresztą są to kolumny właśnie raczej do tego typu zastosowań a nie do słuchania muzyki, jej kontemplowania.
Napisz jakiej wielkości pomieszczenie ma obsłużyć to zestawienie?
Ja tymczasem wstępnie poszukam jakiegoś wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tą końcówkę. Bez problemu moższ ją odpalić bez reszty systemu Sharpa - potrzeba tylko podać jej sygnał z zewnetrznego zasilacza - nie pamiętam ile to było w voltach, ale końcówka dostaje od reszty tylko napięcie ok. 12V , wystarczy mały zasilacz od laptopa, drukarki itp. poszukaj w googlu a znajdziesz szczególy.

Ale nie polecam tego pieca do muzyki, chyba że chcesz grać na kolumach estradowych na boisku szkolnym. Muzyki w tym nie ma tylko hałas.

No i ta końcówka prawdopodobnie nie pociągnie kolumn 4ohm, według specyfikacji min 8ohm. W środku siedzą STK 4050II x2 na kanał zasilane +/- 80V. Dołożysz to pieca na 4 omah to zobaczysz dymek icon_sad.gif

Upewnij się tylko że w środku siedzą oryginalne STK, bo zamieniki padają jak tylko widza mniej niż 8 ohm (jak był naprawiany to na 100% masz inny STK w środku bo oryginały kosztują 200zł sztuka)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź w sprawie Sharpa, w zasadzie to nie wiedziałem że można go w ten sposób podpiąć, natomiast temat tego wzmacniacza został zamknięty, a sam wzmacniacz został już przeze mnie odesłany icon_wink.gif Także teraz poszukuję innego wzmacniacza w jego miesjce, najlepiej do 600zł no i generalnie ma on służyć tylko i wyłącznie do nagłośnienia jakichś mniejszych bądź większych imprez w połączeniu z Zeusami icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...