Skocz do zawartości

Denon AVR 2808 - problemy z instrukcją


rafraj

Recommended Posts

Witam wszystkich

Ostatnio jestem na etapie testowania w/w amplitunera i czasem mam wrażenie że po przeczytaniu instrukcji mniej wiem niż wcześniej - albo inaczej - trochę zielony w tej teorii jestem więc sprzedam kolejną serię pytań z prośbą o wyjaśnienie.

1. Mam takie wyjścia Trigger OUT ( dwa ) ... niby rozumiem co to jest wyzwalacz itd. ale tak konkretnie , praktycznie po kiego to jest i co tam można podłączyć ?? to ma 12 V. Jaka jest praktyczna idea tego wyjścia.

2. Praktycznie identyczne pytanie odnośnie wyjścia Room to Room... w opisie - gniazda rozszerzające do dodatkowego wykorzystania... czyli tak po ludzku ddo czego i po co to można wykorzystać.... ?!?!?

3. Mam kolumny w wersji 5.1 i normalnie przy dźwięku takowym jest ok, kiedy np. żródło podaje dźwięk w stereo to mogę to przemienić na 5.1 przy pomocy DTS Neo:6 lub Dolby PLII i też jest wszystko ok - dźwięk idzie na wszystkie kolumny i suba , problem jest gdy chcę np. posłuchać tylko w stereo ale z podłączonym subem... nie wiem jak to ustawić bo gdy wybiorę dekodery Neo i Dolby to mi przerabia na 5.1 a w opcji Stereo , Direct i Pure Direct nie "widzi" suba tylko i wyłącznie dwie frontowe kolumny... Gdzieś to trzeba ustawić w opcjach ?? Coś nie mogę znaleźć icon_sad.gif

4. I ostatnie na teraz chwilowo... jest taka dioda LFE która mi się świeci na "wejściu" dźwięku na wyświetlacza przy źródle 5.1 np. ...doczytałem co to jest ale tak naprawdę co to daje w praktyce skoro niskie częstotliwości idą na suba bo też się dioda oczywiście świeci... po co to jest w ogóle ?? czy to nie jest niejako dublowanie suba ??

Na razie tyle ... część pewnie ogólna łatwiejsza do wyjaśnienia , część akurat do tego konkretnego amplitunera się odnosi.... ale może akurat ktoś ma podobny i coś więcej wie... Będę zobowiązany i z góry dzięki za odp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub powinien grac zarowno w stereo jak i w direct.Rozumiem ze masz ustawione sub na yes a odciecie na okolo 80hz.

Moze problemem jest niska czulosc suba i go poprostu nie slyszysz-probowales podkrecic na full?Niestety nie mialem do czynienia z 2808 a tam jest troche tych menadzerow basu i korekcja czestotliwosciowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - też tak myślałem że powinien grać. Sub mam ustawione na yes oczywiście i odcięcie na 80Hz. I nie jest to na pewno dobry sub ale słyszałem go już to raz i coś tam słychać było a że nie amplituner nie daje sygnału na niego to wiem stąd że świecą się diody pokazujące na które głośniki wychodzi sygnał i sub nie jest podświetlony a normalnie np. przy 5.1 wszystko gra....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZ58Y

Pewnie że mógłbym się podzielić wiedzą gdybym tylko ją posiadał. Chyba zauważyłeś że ja tutaj pytania zadaję bo jestem "zielony" praktycznie i słabo się w tych tematach orientuję więc kogo i jak mam pouczać jak sam raczej tego potrzebuję. Z tego co widzę to Ci którzy odpowiadają tutaj są dużo bardziej zorientowani we wszystkim niż ja więc nie będąc specem mógłbym się jedynie wymądrzać co nie jest w moim stylu kompletnie i naraziłbym się na opinie nie tylko laika ale i oszusta a nie o to mi chodzi. Niestety z pustego i Salomon nie naleje icon_smile.gif. Oczywiście coś mógłbym powiedzieć na dany temat ale byłyby to tylko moje wrażenia raczej a nie konkretna wiedza. Jeśli natomiast kogoś interesują moje wrażenia ...powiedzmy estetyczne i ogólne dotyczące tego amplitunera to chętnie opiszę choć nie mam takiego talentu jak niektórzy...ale na ile mi starczy inwencji...

A wracając do meritum wykrakałeś jeśli chodzi o to podłączenie suba.
Robiłem to w nocy więc nie grałem - sądziłem że ustawiłem wszystko dobrze bo na wyświetlaczu amplitunera na "wyjściu" że tak powiem zaświeciła się dioda subwoofera że niby sygnał idzie... ale następnego dnia zrobiłem próbę już normalnie i .. jak nie było tak nie ma. icon_sad.gif Gniazdka w ampli i w subie sprawne bo przy KD działa... czyli kabel też... zaczynam się obawiać czy z elektroniką w ampli jest wszystko ok i czy faktycznie przekierowuje sygnał na suba w trybie stereo mimo że ta dioda się świeci ?!?!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest również po to, by dzielić się swoimi osiągnięciami w rozwiązywaniu problemów. Napisałeś że znalazłeś rozwiązanie, to poprosiłem byś opisał jak do tego doszedłeś. Nikomu do tego, w jaki sposób to osiągnąłeś, bo jest to Twoja metoda i działająca w konkretnym przypadku.

Cytat

1. Mam takie wyjścia Trigger OUT ( dwa ) ... niby rozumiem co to jest wyzwalacz itd. ale tak konkretnie , praktycznie po kiego to jest i co tam można podłączyć ?? to ma 12 V. Jaka jest praktyczna idea tego wyjścia.


Wyjście to służy do włączania/wyłączania, sterowania, przełączania innymi urządzeniami systemu audio czy KD. Szczególnie z nastawieniem na inne strefy.

Cytat

2. Praktycznie identyczne pytanie odnośnie wyjścia Room to Room... w opisie - gniazda rozszerzające do dodatkowego wykorzystania... czyli tak po ludzku ddo czego i po co to można wykorzystać.... ?!?!?


Są to gniazda do odbierania oraz przesyłania sygnałów sterujących z pilota, do innych połączonych przez to łącze urządzeń, znajdujących się w innym pokoju. Czyli można sterować pilotem np. odtwarzacz DVD znajdujący się w drugim pokoju.

Cytat

Pure Direct nie "widzi" suba tylko i wyłącznie dwie frontowe kolumny... Gdzieś to trzeba ustawić w opcjach ?


U mnie w Yamasze jest tak samo i wszelkie kombinowanie w Setupie nic nie dało. Widocznie tak ma być.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ?! Też mi coś takiego przez głowę przechodziło , ale jak podłączyłem suba do wzmacniacza w drugim pokoju to choć też nie za mocno ale czuć było że coś tam drży a tutaj kompletnie nic nawet jak na full dam... znaczy na full suba ustawiam oczywiście... przy tym zestawie jaki mam na razie ( niestety KASA icon_sad.gif( ) tzn. Koda F51 bodajże i sub 850 boję się za bardzo podkręcać ampli icon_smile.gif) Ale może coś jest w tym co mówisz... Wrócę do domu to spróbuję coś znaleźć ostro basowego i będę doświadczał delikatnie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo cz58y
Napisałem że doszedłem do roziązania , ale potem wyszło na to że nie do końca ale łącząc Twoją odp. na ad4. i to co Pirs napisał to może po prostu tak juz jest że nie za bardzo chwytają basy tego suba... no trudno , jakoś przeżyję...
Natomiast stricte uwagi Twojej to trudno to uważać za jakieś wybitne osiągnięcie jak do tego doszedłem bo wystarczyło dokładnie przeczytać instrukcję... Swoją drogą jest po prostu MASAKRYCZNA dla kogoś kto na co dzień nie ma z takimi sprawami do czynienia.
Jestem teraz w pracy i nie pamiętam konkretnie ścieżki ustawienia tego ale w weekend w domu napiszę jak to ustawić ( muszę mieć instrukcję przy sobie ) Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?[/quote]
U mnie w Yamasze jest tak samo i wszelkie kombinowanie w Setupie nic nie dało. Widocznie tak ma być.
[/quote]


Ale w denonie sygnal jest podawany w kazdym trybie,rownierz w direct.

Cytat

Myślisz ?! Też mi coś takiego przez głowę przechodziło , ale jak podłączyłem suba do wzmacniacza w drugim pokoju to choć też nie za mocno ale czuć było że coś tam drży a tutaj kompletnie nic nawet jak na full dam... znaczy na full suba ustawiam oczywiście... przy tym zestawie jaki mam na razie ( niestety KASA icon_sad.gif( ) tzn. Koda F51 bodajże i sub 850 boję się za bardzo podkręcać ampli icon_smile.gif) Ale może coś jest w tym co mówisz... Wrócę do domu to spróbuję coś znaleźć ostro basowego i będę doświadczał delikatnie.
Pozdrawiam




No widzisz rafaj i jest przyczyna stanu rzeczy czyli sub koda850.Poprostu suby kody maja mala czulosc wejsciowa a amplitunery denona potrzebuja czulego wejscia w subie.Wiem bo mialem z tym do czynienia z koda sw 1000v2.

Popierwsze musisz w setupie ustawic sub vol. na max(+15Db),jak rownierz glosnosc suba na max i dopiero gdy podkrecisz amplituner na ok. -20 zaczniesz slyszec ze sub rzeczywiscie gra basem,podkrecajac jeszcze glosniej zaczniej to rownierz czuc.

Moja rada taka sprzedaj suba kody a kup cos porzadnego,bardziej czulego.W czulym subie glosnosc ustawiona na godz 10 daje wyrazne rezultaty. Edytowano przez cz58y
Dla dopisania do postu używaj opcji "Edytuj"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję poustawiać jak mówisz , zobaczymy co będzie aczkolwiek jutro najwcześniej - w końcu dzisiaj mnie Kobita na jakis bal porywa czy coś icon_smile.gif) - i dam znać jak mi poszło.
Suba oczywiście bym zmienił jak i cały zestaw ale .... bolączka wszystkich czyli KASA .. póki co musi to brzęczeć...
A propos kiedyś czytałem wypowiedź Wolfa choć na innym forum porównująca Kode 1000 i jakiś inny nie pamiętam dokładnie... Zapamiętałem tylko jego wypowiedź że Koda 1000 nie gra tylko buczy... i w 100% się zgadzam z tym że ten 850 to nawet nie buczy... trudno to jakoś nazwać... w sumie chodzi u mnie chyba tylko po to żeby czasem poczuć drganie podłogi bo do niczego innego się nie nadaje icon_smile.gif))
Natomiast o dziwo jak na swoją cenę fronty z tej wersji Kody naprawdę grają bardzo przyzwoicie , nawet się nie spodziewałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok...
wróciłem i zmęczyłem to i owo...
no i chyba macie rację co do tego generalnie, icon_smile.gif
Ale najsamprzód jak obiecałem.
Odpalam ten auto setup czyli Audyssey MuultEQ XT i pięknie ślicznie ustawia mi ilość wielkość kolumn , odległości i poziom dźwięku łącznie z subwooferem. No i gra i buczy. Odpalam KD z jakimś fajnym filmem i efektami i też wszystko w porzadku. Ale jak mówiłem , kiedy wrzucam np. radio czy coś co daje ze źródła dźwięk 2.0 to już pana basowego brak .
Więc trzeba jeszcze wejśc w menu - manual setup - i ustawić w subwoofer setup , channel level i crossover frequency wszystko jak trzeba żeby chodził... ale to jeszcze nie wszystko. w tym samym manual setup trzeba wejśc w audio setup i ustawić jak mówił GAWRON EXT.IN Subwoofer Level na 15 dB potem ustawić w opcji 2ch Direct/Stereo subwoofer na ON i jeszcze w tej opcij ustawić jedną rzecz ... w czym i Pirs i GAWRON mieli rację a może i cz58y z tego skorzystasz a mianowicie żeby ustawić suba w tej opcji 2ch direct/stereo na LFE + MAIN a znaczy to że sub bierze niskie i z tylnych kolumn kina i z przednich... ja miałem cały czas na opcji tylko LFE i tu chyba był błąd bo jak mógł brać basy sub jak były tylko przekierowane z surraound ... których de facto w stereo w ogóle nie ma. icon_smile.gif))
I dopiero jak włączyłem tą opcję czyli LFE + MAIN zaczął się coś sub odzywać.... I tyle co do tej opcji... a że mało czuły ten sub i "biedny" to niestety wiem i niestetey słychać icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

może i cz58y z tego skorzystasz


Fajnie że opisałeś swoje rozwiązanie jednego z problemów.
W Setupie subwoofer ustawiony mam na BOTH (odpowiednik LFE + MAIN w Denonie), i w stereo jest sygnał. Ale moja Yamaha nie podaje sygnału na subwoofer w trybie Pure Direct.
Ostatecznie nie mam czego żałować, bo po to jest Pure Direct, by grać tylko na frontach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Jak coś nowego ciekawego się urodzi w trakcie eksploatacji , wartego opisania albo jakiś kruczek pomocny to gdzieś to opiszę w temacie. W końcu podejrzewam że wszystkie te Denony na podobnych zasadach mają wszelakie ustawienia a w innych ampli te same opcje pewnie są , najwyżej się inaczej nazywają. Póki co raz jeszcze dzięki za tlumaczenia wszelkie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ustawić suba w tej opcji 2ch direct/stereo na LFE + MAIN



Witam wszystkich.
Nie chcę zakładać nowego wątku bo problem mam podobny tyle, że z Denonem 1507. Rzeczywiście mój sub (ELAC 50 ESP) odzywa się dopiero gdy mam powyższą opcję ustawioną na +MAIN, gdy jest na NORMAL to milczy jak grób icon_neutral.gif
Mam jeszcze pytanie dot. częstotliwości odcięcia. Zaznaczam, że jestem laikiem. Polecacie tutaj ustawić w ampli 80Hz. Jeśli jednak w subie mam możliwość płynnej regulacji w zakresie 40-180Hz, głośniki główne mają pasmo od 40Hz, central od 55Hz, a satelitki od 60Hz, to jakie odcięcie powinno być ustawione w ampli? Czy jeśli sub podłączony jest przez to specjalne wyjście pre-out to czy odcięcie na ampli odcina również regulację i możliwości suba? Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to z tymi częstotliwościami odcięcia jest, bo zwyczajnie nie rozumiem tego icon_cry.gif
Pozdrawiam wszystkich,
Tom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat się na 80Hz ustawia to nie wiem , widać tak jest optymalnie. A co do reszty to na zdrowy rozum - tak sądzę - jak jest takie ustawienia to amplituner przesyła tylko sygnały do 80Hz i kręcenie pokrętła w samym subie od 80 do 180 niczego nie zmienią bo i tak są już odcięte , jedynie możesz zmniejszysz te częstotliwości na subie jak zaczniesz zjeżdżać poniżej 80Hz. Co do reszty tzn. głównych głośników i satelit to u mnie w instrukcji pisze że jeśli jest na opcji LFE + MAIN to sub "odbiera" niskie z ww. głośników ( o centralnym nic nie ma ) , zaś przy samej opcji LFE to odbiera niskie tylko z satelit a z głównych nie ( oczywiście tylko do częśtotliwości 80Hz ).
Też mam oczywiście suba przez pre-out podłączonego zgodnie z instrukcją i to odcięcie "odcina" tylko regulację powyżej 80Hz.
Tak mi się wydaje , na 100% nie jestem pewien ale mam nadzieję że się mylę ... a jeśli... cóż , człowiek uczy się całe życie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Diverek.Proponowałbym Ci ustawić fronty na LARGE satelity na SMALL suba LFE +MAIN.Podłaczyć mikrofon do automatycznego ustawiania i czekać na wynik.Ampli sam Ci ustawi wszelkie parametry potrzebne do dobrego słuchania.Wszelkie częstotliwości ustawi Ci sam zgodnie z mozliwościami kolumn i pomieszczeniem w którym słuchasz.Nie radziłbym Ci grzebac w częstotliwościach samemu.Mam również Denona,chociaz model wyższy ale zasada ta sama.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podłaczyć mikrofon do automatycznego ustawiania i czekać na wynik.Ampli sam Ci ustawi wszelkie parametry potrzebne do dobrego słuchania.Wszelkie częstotliwości ustawi Ci sam zgodnie z mozliwościami kolumn i pomieszczeniem w którym słuchasz.



Tak właśnie zrobiłem. Efekt bardzo dobry. Wszystko gra jak należy. Dzięki icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...