Skocz do zawartości

Unitra Fonica GS-460 Bernard. Stuka podczas odsłuchu.


Recommended Posts

Witam!

Piszę, ponieważ mam problem z gramofonem Unitra GS-460 Bernard. Otóż podczas słuchania płyty (nowa płyta, dziś kupiona w empiku, na starych jest to samo) gramofon co jakiś czas na wyjściu daje mi bardzo głośne "puk". Raz jest to często, raz rzadko, nie mniej bardzo mnie to denerwuje i doprowadza do pasji, kiedy z głośników leci "pukaninna".

Czy macie pomysły co może być z nim nie tak? Wkładka to MF-104.

Gramofon jest po mojej Cioci, która na nim podobno nigdy nic nie słuchała, kupiony w PRL, leżał i czekał na mnie.

Pozdrawiam
Olek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładkę radziłbym zmienić niezależnie od "puk" - za ok 100 zł kupisz Ortofona z bez porównania lepiej grającego.
Może przy okazji problem rozwiązać.
Spróbuj też przetrzeć przed odtworzeniem płytę szczoteczką antystatyczną - może być, że gromadzą się ładunki elektrostatyczne i co jakiś czas rozładowują się z takim efektem dźwiękowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyładowanie jakie opisywałem wcześniej słychać bardziej jako trzask i to chyba z wysoko tonowych głośników. Zmień wkładkę bo może ona "nie wyrabia" z jakąś częstotliwością. Jak nie pomoże to chyba serwis zostanie.
Chyba, że któryś z kolegów wie co się może dziać i podpowie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...) Czy jakiś polecany spec z Bydgoszczy jest? (...)



Lekko i łatwo obawiam się nie będzie. Sam miałem problem ze znalezieniem serwisu w zakresie naprawy magnetofonów. Korzystałem przez pewien okres czasu z usług małego jednoosobowego serwisu RTV na Bartodziejach, ale jak mnie człowiek spytał po co w magnetofonie bez autorewersu są dwie rolki prowadzące i poddał takie rozwiązanie pod wątpliwość bo nigdy o czymś takim nie słyszał (a swoje lata ma, więc magnetofonu nie były mu obce), to przestałem korzystać z jego usług i zacząłem grzebać w sprzęcie sam. Nie wiem więc nawet czy jest sens, żeby podawać Ci namiar do niego. Ale jeśli chcesz zaryzykować, to daj znać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze podłączenie wkładki - nie jestem elektronikiem więc mogę się mylić, jednak wydaje mi się, że kabelki zerowe wkładki powinny te ładunki odprowadzać w większości, jeśli nie wszystkie. Ja nie mam kabla masowego w ogóle i nic mi nie strzela, zresztą kabel masowy zwykle likwidował ewentualne brumienie, nie trzaski.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...