Skocz do zawartości

Denon PMA 860 - jakie kolumny


jacek_ch

Recommended Posts

Witam,

Po konsultacjach i wielu pytaniach/wątpliwościach/odpowiedziach, zdecydowałem sie na ten wzmaczniacz ( dzięki f1angel!).
Proszę teraz o parę sugestii dotyczących kolumn. Założenia:

1. słucham muzyki klasycznej jak i rock'a klasycznego.
2. Zależy mi na możliwie potężnym dźwięku, czystym, miękkim, z głębokimi niskimi tonami - nie łomocie.
3. Pokój - 30m2, strych. Są skosy.
4. Ze względu na skosy, kolumny nie mogą być zbyt wysokie. Miałem Jamo 180 studio. I te, jeśli chodzi o wysokość, były ok.
5. Ze względu na możliwości finansowe - kwota do 700,00 pln.
6. Proszę o określenie mocy, jakie powiny mieć te kolumny, by spełnić powyższe. Chcę również sam poszukać ( dla sportu icon_smile.gif ).
7. Jaka jest różnica pomiędzy kolumnami a monitorami???

Co sądzicie o tym?
http://tablica.pl/oferta/kolumny-technics-...ce-ID2lejb.html

http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-missio...3081491319.html

http://allegro.pl/mission-701-piekne-kolum...3087735328.html



Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na założenia:
1. Fajnie.
2. Ok.
3. Zanotowane.
4. Jak to? Kolumny stoją pod samym skosem? To niedobrze. Bliskość ścian, sufitu, podłogi i skosów nie jest dobre z akustycznego punktu
widzenia.
5. Czyli znamy już budżet.
6. Moc? Niech będzie z Tobą. Poważnie. To chyba najmniej ważny parametr. Większość (powiedzmy 99%) kolumn ma ją odpowiednią.
7. Kolumny są to takie słupy podpierające strop. Monitory, to ekrany kontrolne. Żartuję oczywiście.
Kolumny jak je nazywasz, to kolumny podłogowe. A monitory, to kolumny (też) podstawkowe albo standowe. Monitory potrzebują standów.

Cytat

Co sądzicie o tym?


Lipa (takie drzewo).
Pomyślimy o czymś innym. Ale do 30m2 zdecydowana większość monitorów będzie raczej za delikatna. Proponuje kolumny podłogowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odpowiedzi na założenia:
1. Fajnie.
2. Ok.
3. Zanotowane.
4. Jak to? Kolumny stoją pod samym skosem? To niedobrze. Bliskość ścian, sufitu, podłogi i skosów nie jest dobre z akustycznego punktu
widzenia.
5. Czyli znamy już budżet.
6. Moc? Niech będzie z Tobą. Poważnie. To chyba najmniej ważny parametr. Większość (powiedzmy 99%) kolumn ma ją odpowiednią.
7. Kolumny są to takie słupy podpierające strop. Monitory, to ekrany kontrolne. Żartuję oczywiście.
Kolumny jak je nazywasz, to kolumny podłogowe. A monitory, to kolumny (też) podstawkowe albo standowe. Monitory potrzebują standów.

Cytat

Co sądzicie o tym?


Lipa (takie drzewo).
Pomyślimy o czymś innym. Ale do 30m2 zdecydowana większość monitorów będzie raczej za delikatna. Proponuje kolumny podłogowe.



f1angel, jak widzisz, wielkiego wsparcia nie ma icon_neutral.gif
Czy Heco Victa 501 się nadadzą?

Pozdrawiam,
Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Heco Victa 501 ale na 16m lecz nie są to wymarzone kolumny ale nie są złe na początek przygody przy bardzo ograniczonym budżecie w Twoim przypadku 700zł to dużo i mało więc można poszperać w używkach i coś upolować, jak coś wpadnie w oko to wrzuci się linka

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panowie,
Proszę o szybką opinię, bo wyparują z Alledrogo.


Pozdrawiam,
Jacek



Witaj!
Gdyby to były starsze Infy (Ref. 60) tj. kolumny zamknięte i ze wstęgowym tweeterem, produkowane jeszcze w USA - poleciłbym je Tobie w ciemno (te jasne na zdjęciu poniżej). Ale Ref. 61 to ich następcy, obudowa z dziurą - BR, bez wstęgi na górze - oszczędniejsza wersja, robione już w Danii. Nie lubię dziur i innych tweeterów niż wstęgi od lat:) Ale może właśnie dziury BR będą Tobie przydatne?
Z drugiej strony T+A też słyszałem (wyższe- nr 160). Miękkie, głębokie, pastelowe granie (nieraz dla mnie nieco powolne, mniejszy szczegół). Sporo droższe i nieco starsze chyba...

Sam musisz wybraćicon_smile.gif

Powodzenia!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To w końcu nie wiem jaką sumę możesz przeznaczyć na kolumny, skoro dajesz link do takich za 1500zł?
Jeśli jednak do ok.700zł, to sądzę podobnie jak Audionet, że nie ma się nad czym zastanawiać
http://allegro.pl/kolumny-t-a-criterion-tm...3110114584.html



f1angel, zwiększyłem budżet. Człowiek który sprzedał mi zestaw, obniżył stawkę, bo wzmacniacz PMA 860 był uszkodzony i w zamian wysłał mi PMA 560.
Podpowiedz mi jeszcze proszę, bo już namierzam głośniki T+A CRITERION TMR 60. Mam też, prawdopodobnie, szanse na zakup T+A CRITERION TMR 100, w dobrej cenie. Będą lepiej grały od 60?

Pozdrawiam,

Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zejdą niżej z większą efektywnością w dodatku super wyglądają, góra z racji zastosowanych przetworników będzie bardzo podobna.
Osobiście nie dałbym prawie 1,5k za kolumny z przetwornikami, które można spotkać w konstrukcjach za 500zł, ale to moje zdanie, mam inne wymagania. Tobie może się podobać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na pewno zejdą niżej z większą efektywnością w dodatku super wyglądają, góra z racji zastosowanych przetworników będzie bardzo podobna.
Osobiście nie dałbym prawie 1,5k za kolumny z przetwornikami, które można spotkać w konstrukcjach za 500zł, ale to moje zdanie, mam inne wymagania. Tobie może się podobać.




Piszą i mówią, że lepiej zaaplikować gorszy i tańszy przetwornik b. dobrze, niż lepszy i droższy - gorzej:) T+A tak ma! Choć słychać owe ograniczenia w przetwornikach...

W każdym razie jest to częsty przytyk do kolumn typu T + A (i innych zresztą też - zwłaszcza fani pewnej polskiej firmy wyżywają się na innych producentach, że wkładają "byle co", choć tamte o dziw grają lepiej od owych)...
najlepiej mieć dobrze grające i zaaplikowane przetworniki:)

Ja widzę tu inny problem. Czy ów Denon da radę prawidłowo napędzić owe w 30 m. Proponowane są coraz większe kolumny i generalnie trudniejsze do wzmocnienia...
Ale może się czepiam...

Pozdrówka!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze byłyby http://tablica.pl/oferta/pilot-cd-1000-kol...we-ID2qrJf.html Pilot CD-1000. Słyszałem niższy model tej serii. Bardzo fajne brzmienie, z vifą D75MX produkowaną do dziś na czele. Uwielbiam ten przetwornik, super prezentuje wokale.
Ogólnie konstrukcja bardzo podobna do najwyższego modelu Arcusa TL 1000. Kiedyś kosztowały ponad 4,400DM..
Ogólnie firma mało rozreklamowana a kolumny produkowała świetnie brzmiące. Najczęśniej wymagały jedynie poprawienia zwrotnicy, bo były dosyć liche w niższych modelach.
Sam mam jeden z modeli tego producenta i bardzo sobie chwale.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu, to niedobrze. Denon PMA 860, to było minimum. Zamiana na PMA 560 jest niedobrym pomysłem. Ja zażądałbym zwrotu pieniędzy, skoro 860 nie działa prawidłowo. 560 to słabszy wzmacniacz a jego przecież nie kupowałeś.
Czyli Zukzukzuk ma rację. To nie będzie odpowiedni wzmacniacz ani do takich kolumn ani do Twojego (sporego) pokoju.
Co do Pilot'ów jak proponuje Excalibue nie mam zdania. Ale jeśli rzeczywiście są podobnie zbudowane i co najważniejsze brzmiące jak Arcusy, można poważnie wziąć je pod uwagę.
Ale... naprawdę nie do tego wzmacniacza icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uuuu, to niedobrze. Denon PMA 860, to było minimum. Zamiana na PMA 560 jest niedobrym pomysłem. Ja zażądałbym zwrotu pieniędzy, skoro 860 nie działa prawidłowo. 560 to słabszy wzmacniacz a jego przecież nie kupowałeś.
Czyli Zukzukzuk ma rację. To nie będzie odpowiedni wzmacniacz ani do takich kolumn ani do Twojego (sporego) pokoju.
Co do Pilot'ów jak proponuje Excalibue nie mam zdania. Ale jeśli rzeczywiście są podobnie zbudowane i co najważniejsze brzmiące jak Arcusy, można poważnie wziąć je pod uwagę.
Ale... naprawdę nie do tego wzmacniacza icon_sad.gif



Noo, to mnie zmartwiłeś. Pogadam ze sprzedającym. Powiedz mi tylko, na czym polega ta różnica? Wszak, 560, jest raptem o 10W na stronie słabsza od 860? Czy jednak, w razie jak bym kupił T+A Criterion 60 lub ( w ostateczności) Infinity Reference 61 MKII, to czy ten 560 da radę napędzić te głośniki? Pamiętaj, że ten pokój ma 30m2, ale po podłodze. Są skosy. Chyba inaczej dźwięk się w takim pokoju roznosi?

Coś mi się wydaje, że zaraz będzie ładna 560 do kupienia...... icon_sad.gif

Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale jeśli rzeczywiście są podobnie zbudowane i co najważniejsze brzmiące jak Arcusy, można poważnie wziąć je pod uwagę.



Tak daleko bym się nie rozpędzał. Chodziło mi o budowę sekcji niskotonowej na zasadzie TL z podobnym podziałem. Konkurować z TL 1000 mógłby dopiero model CD-2000.. Ale i tak kolumny warte uwagi, tylko jak ktoś słusznie zauważył nie do tego Denona.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...