Skocz do zawartości

Zestaw audio


qba86

Recommended Posts

Witam, jestem nowym uzytkownikiem. Prosze o pomoc w wyborze sprzętu hi-fi.

Skompletowałem sobie cos takiego:

http://www.denon.pl/pl/Product/Pages/Produ...ductId=PMA720AE
http://www.denon.pl/pl/Product/Pages/Produ...ductId=DNP720AE
http://www.denon.pl/pl/Product/Pages/Produ...ductId=DP200USB



Co o tym sądzicie? Jakie wtedy do tego głośniki wybrac? I pytanie. Czy ten odtwarzacz sieciowy będzie mi zbierał zwykła radia fm? Pisze, że odtwarza radia ale juz sie podubiłem. I czy dzieki temu będę mógł tez podłączyc komputer, telefon lub inne sprzęty przez wi-fi?

I jesli macie jakies inne sugestie co do sprzętu to prosze o pomoc.
Zalezy mi abym mógl odtwarzać radio FM, podłączyc do tego od odtwarzacza CD, przez komputer, telefon, odtwarzacz MP3 itp do właśnie gramofonu.

Aha "przełacznik głośników A/B" - czy to oznacza, że będę mógł zrobić system audio dwu strefowy - czyli muzyka w miejscu gdzie stoi sprzęt plus całkiem inna muzyka, na osobnych głosnikach w łazience?

Z góry dziekuję za pomoc.
Jakub



Kurcze niechcacy wyszedł mi pierwszy temat bez linków - moge go jakos usunąc, żeby nie zasmiecać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aha "przełacznik głośników A/B" - czy to oznacza, że będę mógł zrobić system audio dwu strefowy - czyli muzyka w miejscu gdzie stoi sprzęt plus całkiem inna muzyka, na osobnych głosnikach w łazience?



Nie, możesz słuchać dwóch zestawów głośnikowych - albo A albo B albo równocześnie A i B jeśli ich impedancja na to pozwala. Oba zestawy muszą jednak odtwarzać ten sam sygnał - to nie jest dwustrefowe kino domowe.

Co do zestawu to się nie wypowiem, nie słuchałem, nie znam. Sam bym takiego nie kupił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj,
aby móc odnieść się do Twojej propozycji konfiguracji, potrzeba znacznie więcej informacji.
1. Z jakimi kolumnami nowa elektronika będzie grała - czy masz jakieś kolumny, czy także zamierzasz je zakupić,
2. Jak duże jest pomieszczenie odsłuchowe, jak mogą być ustawione kolumny, w jakich odległościach od ścian
3. Jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie zespoły
4. Jakie masz preferencje brzmieniowe, czy lubisz dźwięk jasny, ostry, dynamiczny, miękki, ciepły, ...
5. Jaki budżet chcesz przeznaczyć na zakup elektroniki oraz ewentualnie kolumn.

Czekam na szczegóły, które pozwolą mi na odpowiedź na Twoje pytania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
narazie kolumny mam jakieś sonego (nie znam ich szczegółów), ale przyszłościowo chce je wymienić - też właśnie pytałem jakie dokupić.
Pomieszczenie - hmm też jest problem bo narazie jest mały pokój ok. 12m2 ale zamierzam się przeprowadzić w ciągu dwóch lat więc będzie to w pokoju większym.
Gatunki muzyczne - jakie brzmienia. Dźwięk czysty przedewszystkim. Słucham wszystkiego oprócz hip-hopu i techno. Ale najczęściej jazzu i rocka np. Miles Davis, INXS.
Budżet - narazie do 5.000 za sam sprzęt, a później na głośniki do 2.000 - 3.000 zł.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegóły,
jeśli budżet możemy trochę zwiększyć, miałbym nieporównywalnie lepszą propozycję dla Ciebie pod względem brzmienia oraz funkcjonalności, obsługi. Byłby to system Naim Uniti Lite, który spełnia wszystkie Twoje preferencje, dodatkowo oferuje brzmienie spójne z Twoimi wymaganiami. Do niego w przyszłości możesz dokupić dobre kolumny np. ATC SCM11, Dali Ikon 2 MK2, Tannoy serii Revolution - każda z tych kolumn oferuje inne brzmienie, jednak każda spełni swoją rolę w Twoim systemie.

Jeśli jednak trzymamy się podanej kwoty, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłaby konfiguracja oparta na elektronice Marantz np. PM6004/CD6004/NA7004. System ten po prostu oferuje znacznie wyższą jakość dźwięki stereo, funkcjonalność natomiast jest na poziomie Denona.
Kolejną propozycją jest zestaw oparty na najnowszej elektronice Pioneer, w tym przypadku zwróciłbym uwagę na wzmacniacz Pioneer A-50, odtwarzacz PD-30 i odtwarzacz strumieniowy N-30.

Namawiam jednak bardzo na system Naim, czy masz możliwość odwiedzenia naszego salonu ? Serdecznie zapraszam, mamy wszystkie konfiguracje od ręki, możemy wszystko posłuchać, porównać.

W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...