Skocz do zawartości

kino domowe do 2500 (front monitory!)


yakuza666

Recommended Posts

Witam,


Jestem zielony w sprawach audio ale zamierzam skompletować swój pierwszy zestaw KD z tymże zależy mi bardzo na dobrym dźwięku stereo a role kina domowego ma poprostu spełniać od czasu do czasu kiedy to siadam sobie popatrzec na filmik lub kiedy "przycinam" w jakas gierke wykorzystujaca system 5.1.


Pokój ma wielkość koło 10m2 i zależy mi bardzo żeby fronty były monitorami ale za to mocnymi bo podłogówek nie jestem w stanie zbytnio zmieścić.

Myślałem o zakupie ampltunera Onkyo 505E. Co o tym sądzicie? Ogólnie nie chce kupować używanego sprzętu tylko nowy.

Słucham Hip-hopu i rocka czasem jazzu, a zdarzy sie zapuścić Tchaikovskiego dla relaksu Wink


Dziękuję z góry za odpowiedź. Wiem że już dużo było podobnych tematów ale zawsze jest jakaś różnica chociażby ceny no i wtedy oczywiście jest mowa o zupełnie innej "półce" w sklepie.


Pozdrawiam


Yakuza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yakuza
Jeżeli będziesz sporo słuchał muzyki, to proponuję jednak wydać na ampituner ciut więcej i kupić przynajmniej o jedną serię wyżej (ONKYO 605 lub o rok starszy model 604 zamiast 505).
Co do kolumn - chcesz tyle wydać na same 2 porządne monitory czy ma to już być zestaw 5.0 ?
Jak rozstawisz monitory - na półkach czy na podstawkach? Bo w zakładanej kwocie monitory z podstawkami wyjdą podobnie jak kolumny podłogowe, a ilość zajmowanego miejsca również będzie zbliżona icon_rolleyes.gif
Piszesz o kinie domowym, więc sugestia o alternatywie KD czyli bazowaniu na stereo pewnie Cię nie zadowoli (lepsza jakość sprzętu stereo w stosunku do KD w tej samej cenie, mniej kolumn do kupienia...).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam RoRo,

Problem jest w tym ze 2500 zł to był zakładany budżet na całe kino domowe. Ewentualnie mógłbym spróbować podciągnąć go do 3000 zł. Wchodzi też w rachube opcja żeby na początku kupić amplituner + 2 monitory a za jakiś czas dokupić reszte bo jak mówiłem stereo jest dla mnie najważniejsze ale nie chce rezygnować z KD bo też z niego korzystam. Onkyo 604/605 to już wydatek rzędu 1700 zł. Czy jest rzeczywiście duża różnica w generowanym dźwięku? Czy jest jakis inny amplituner (tańszy) który także sprostałby moim wymaganiom? Jakie proponujesz monitory w przedziale cenowym do 1000zł (amplituner ~1700 + monitory ~1000).

Dziękuje za odpowiedź!

Pozdrawiam


Yakuza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yakuza
W takim razie (głównie z uwagi na Twój budżet) moja propozycja będzie dość zaskakująca - w SATURNie, Euro czy MMarkt pojawiają się czasami komplety ONKYO SR-604/DVD-405 z ... kolumnami 5.0 MAudio w cenie ok.2500-2600zł.
Przez chwilę przemęczysz się (jest to właściwe określenie) z MAudio... icon_eek.gif
Z amplitunerm i DVD zostaniesz, natomiast co do MAudio to proponuję szybko zasilić rynek wtórny i w tym czasie szukać np. kompletu JBL ES30 na przód, a potem już na spokojnie centralnego ESC 25 i pary ES20 na tył (lub tańszych: E30 + E30/E20 +EC25)
W okolicach 3 tysięcy (bez większych problemów w miarę szybko za 3200zł) przy odrobinie cierpliwości trafisz na zestaw już z normalnie grającymi kolumnami Quadral Quintas 500.

Jeżeli wystarczy Ci sam amplituner i 2 kolumny podstawkowe, to możesz śmiało kupić SR605 i do tego JBL ES30 (ew. starsze E30 za ok. 800-850 zł).
A jeśli będziesz miał miejsce na większe monitory, to może B&W 602 z rynku wtórnego?

Czy wymóg: podstawkowe jest konieczny - bo wtedy trzeba szukać oddzielnie amplitunera i kolumn (oczywiście w przypadku sklepów typu Euro czy MMarkt - gdzie często masz jednak niższe ceny...)
Pozdrawiam
PS. Odpowiedzi masz trochę niejednoznacze, bo staram się uszanowac Twój budżet i proponować komplety z DVD i kolumnami - bo zazwyczaj jednak sporo taniej to wychodzi, a skoro chcesz dojść do 5 kolumn...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

za 2899 zł możesz sobie pozwolić np. na PIONEER VSX417/DVD300 +KODA AV702v2+SW1000
http://www.allegro.pl/item298879144_pionee...000_olkusz.html
pomyśl może uda ci się tak przemeblować pokój żeby coś takiego zmieścić, proponuję maksymalizację ilości półek i szafek wiszących, bo jeśli postawisz monitory nie na podstawkach tylko na meblach lub nie daj Boże na półkach w regale nie będziesz zadowolony z jakości.

Zobacz jeszcze MARANTZ SR4002 + DV3002 + PRISM - 2699 zł
http://www.allegro.pl/item302173403_marant...rakow_raty.html


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...