Skocz do zawartości

Zewnętrzna karta dźwiękowa + słuchawki z mikrofonem


Recommended Posts

Witam

Chciałbym zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników. Chodzi konkretnie o zakup zewnętrznej karty dźwiękowej do komputera oraz słuchawek z mikrofonem. Posiadam komputer o dobrych parametrach pod względem mocy obliczeniowej i grafiki, jednak zaczynam odczuwać spory niedosyt jeśli chodzi o wrażenia dźwiękowe, czy to w grach czy w trakcie oglądania filmów czy słuchania muzyki.

Postanowiłem więc zakupić zewnętrzną kartę dźwiękową - ze względu na posiadanie dwóch kart graficznych montaż wewnętrznej karty byłby nieco kłopotliwy. Pozostaje więc zewnętrzna karta - warunkiem jest wbudowany wzmacniacz słuchawkowy i wejście na mikrofon. Zastanawiałem się nad wyborem Audiotrak Prodigy Cube USB.

Do tego chciałbym nabyć dobrej jakości słuchawki z mikrofonem, przeznaczone raczej do grania niż do audiofilskiego słuchania muzyki. I tutaj niestety mnogość oferowanych produktów niestety przerosła moje możliwości poznawcze. Dlatego proszę o radę. Kolega polecił mi słuchawki firmy AKG, która ma w swojej ofercie modele z mikrofonem.

Na kartę i słuchawki planuję wydać do 1000 zł (+-300 zł).

Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziękuję za podpowiedzi jednak po przeanalizowaniu zdecydowałem się wybrać inny zestaw niż proponowane przez Was słuchawki. Ostatecznie zakupiłem Audiotrak Prodigy Cube USB oraz słuchawki AKG GHS 1. Podłączanie sprzętu oczywiście nie sprawiło najmniejszych problemów, jednakże nieco kłopotów napotkałem, kiedy musiałem przekonać parę gier sieciowych do tego iz jednak posiadam mikrofon, mimo że jest on podłączony przez USB (poprzez kartę). Cała sprawa wymagała nieco żąglerki ustawieniami urządzeń wejściowych i wyjściowych w panelu sterowania dźwiękiem, jednak sprawa zakończyła sie sukcesem - np. w grze Planetside 2, gdzie jest wbudowana komunikacja głosowa, sama gra nie wykrywa mikrofonu zgłaszając błąd, jednak bez problemu można w grze rozmawiać. Trochę to dziwne, ale działa.

Same słuchawki są bardzo dobre do grania. Koszt słuchawek wyniósł 299 + przesyłka, ale są warte swojej ceny. Doskonałe izolowanie od otoczenia, kierunkowy mikrofon na bardzo solidnym mocowaniu znakomicie wychwytujący głos i niwelujący odłosy otoczenia, + bardzo staranne wykonanie robią dobre wrażenie. Znakomicie działa również wyłapywanie "na słuch", co przy słuchawkach do grania jest dosyć ważne. Nie mogę zbytnio porównać tych słuchawek z innymi modelami, ale z opinii i testów znalezionych w necie można sądzić, iż są dosyć "muzykalne", a co za tym idzie dosyć uniwersalne. O tym dopiero muszę się przekonaćicon_wink.gif

Dzięki jeszcze raz za rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...