Skocz do zawartości

[Pomoc w wyborze] Zestaw Stereo do salonu 20 m2


Celdur

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Jako że jest to mój pierwszy post i "krok" na tym forum to bardzo proszę o wyrozumiałość.
A więc do rzeczy..
Przymierzam się do kupna zestawu hi-fi stereo do mieszkania i obecnie mam pewne kłopoty z wyborem.
Wacham się między Onkyo TX-8030 + Dali Zensor 7 a Onkyo TX-8030 + Magnat Supreme 2000
http://allegro.pl/onkyo-tx-8030-dali-zenso...3107119396.html
http://allegro.pl/onkyo-tx-8030-magnat-sup...3107121704.html

Który z tych zestawów zagra "lepiej" - czyściej, cieplej, z lepszym dla ucha bassem (nie szukam bassu ala subwoofer żeby mi tylko dudniło)
Gatunki muzyczne: Trance, Techno, Smooth Jazz + jakiś Dance.
W testach znalazłem Magnat Supreme 2000 oraz Dali Zensor co prawda 5 ale ciężko mi się po przeczytaniu zdecydować.
Chętnie przeczytam wszelkie opinie oraz sugestie. Zestaw stereo musi być z jednego sklepu (zamiar kupna ratalnego)

Dzięki i pozdrawiam
Łukasz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zupełnie żadnych sugestii odnośnie podanych zestawów stereo?
To może chociaż o jakichś innych ktoś się wypowie i poleci?



Najlepsza rada: wypożycz taki sprzęt do domu i posłuchaj. Jak się spodoba to kup.

Ja bym osobiście poszukał używanego wzmacniacza za 300zł i do tego jakichś używanych kolumn za 1000-1500zł - posłuchał jakiś czas w domu i późńiej więdząc co mi się w takim zestawie nie podoba szukał czegoś lepszego. Odsprzedając później używany sprzęt nic nie stracisz - jak dobrze kupisz to później sprzedasz za tyle samo lub niewiele mniej. Markowe, klikuletnie kolumny utrzymują swoją rynkową (nie sklepową) wartość przez długi czas.

Kupno swojego pierwszego zestawu stero - nówka sztuka prosto ze sklepu to zwykle wyrzucone pieniądze. Od razu po wyniesieniu ze sklepu jesteś w plecy 30%.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Niestety zmuszony jestem kupić nowy komplet ze względu na zakup ratalny.
Cena max to tak 3600 brutto. Obecnie bardziej przychylam się ku głośnikom Dali -> Zensor 7 lub Lektor 6
Szukam po prostu sprzętu z w miarę czystym dźwiękiem i z miłym (niedudniącym po ścianach bassem)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Na allegro wiem że można kupić na raty ale muszę się w końcu na coś zdecydować a to tu właśnie jest kłopot.
Chcę wybrać między magnatem a Dali ale wszystkie inne sugestie chętnie wezmę pod uwagę.
Magnata Supreme 1000 słuchałem i jakoś nie zrobił na mnie wrażenia ale był podpięty do 2x25W jakiegoś 20 letniego
więc może dlatego słabo grał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Obecnie bardziej przychylam się ku głośnikom Dali -> Zensor 7 lub Lektor 6


Z tych co podałeś to Zensor 7. To bardzo przyjemne głośniki. Nic Ci w nich nie zabraknie. Są wyraźne wysokie i klarowne średnie tony, nieprzasadzone niskie.

Tylko prosze nie Onkyo do tych kolumn i to jeszcze amplituner.

Do dali spasuje sie zdecydowanie wzmacniacz Marantz 6003 / 6004 lub Denon 710 / 720. Stawiałbym na tego pierwszego nie dla tego że go mam tylko dlatego że słuchałem z nim tych kolumn i było fajnie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie są różne. Jedni mówią że do Dali to tylko Onkyo a drudzy że coś innego.
Ale dzięki, zobaczę te polecone przez Ciebie. Tylko Marantz to chyba ciut przy drogie będą.
Z Denonem znalazłem coś takiego np. http://allegro.pl/denon-pma-720-dcd-720-ma...3115439441.html
Tylko nie jestem przekonany do Magnatów ze względu na ich zagłuszający i dudniący bass (chyba że takiego nie mają)
Wypadałoby przesłuchać gdzieś te wszystkie kolumny.

+ Indiana Linie Nota 550 albo Monitor Audio MR6 jeszcze mi proponują.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś twierdzi, że do Dali tylko Onkyo, to zna się na rzeczy tak samo jak ten, który utrzymuje, że do kolumn 100W można podłączyć tylko 50-80W wzmacniacz.
Dali Zensor, Indiana Line i MA MR6, to wszystko fajnie grające, ale niezbyt wyrafinowane kolumny. Jeśli chcesz nowe, to nic tylko posłuchać.
Ale mam wrażenie, że chcesz do swoich 20m2 wsadzić nieco za duże olumny (choć pewnie niektórzy tu się ze mną nie zgodzą). Oczywiście to zależy jak się spasują z pomieszczeniem. Bo jeśli je będziesz miał na odsłuchu u siebie w domu, to nie ma sprawy. Ale w ciemno, to raczej uważałbym.
Możesz jeszcze zwrócić uwagę na dobrze grające (jak na cenę) Pylon Pearl. Niby sporo tańsze, ale warto posłuchać. Jeśli Cię stać, to posłuchaj także Pylonów Topaz (na dobrych głośnikach Visatona). w odpowiedniej konfiguracji wyżej wymienione kolumny nie mają czego szukać jeśli idzie o klasę brzmienia.
Magnat Supreme odpuściłbym sobie z powodu tego jak gra a nie dlatego, że był podpięty do 2x25W jakiegoś 20 letniego wzmacniacza.
Mógłbyś się zdziwić jak takie wzmacniacze potrafią dobrze i dynamicznie zagrać. Jeśli był to na przykład NAD albo Sugden czy NVA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten to akurat był jakiś Technics. Nie wiem czy to dokładnie ten sam model ale wygląda identycznie http://allegro.pl/wzmacniacz-technics-su-6...3112624182.html
Jak mam rozumieć brzmienie niewyrafinowane? Na Twoje ucho które grają lepiej z wymienionych przeze mnie kolumn.
Może miałeś okazję przesłuchać większość?
Obecnie korci mnie Magnat Supreme 2000, Dali Zensor 7 oraz Monitor Audio MR6 (ew BX6 jeśli starczyłoby funduszy)
Do kolum z 1 membraną śred-nisk + tweeter podchodzę raczej z dystansem gdyz może mnie nie zadowolić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Obecnie korci mnie Magnat Supreme 2000, Dali Zensor 7 oraz Monitor Audio MR6 (ew BX6 jeśli starczyłoby funduszy)


Magnat Supreme pasuje tutaj jak wół do karety. To kolumny 2 klasy niżej jeśli chodzi o jakość, tylko wielkie, bardzo głośne.
Jakiej muzyki masz zamiar słuchać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do kolum z 1 membraną śred-nisk + tweeter podchodzę raczej z dystansem gdyz może mnie nie zadowolić.


Rozumiem, że piszesz to z doświadczenia, słuchając takich kolumn i stwierdzając że grają niezadowalająco dla Ciebie... no właśnie jak?
Co do brzmienie wyrafinowanego lub nie, posłużę się przykładem z dziedziny malarstwa.
Wyobraż sobie dłoń namalowaną przez Michała Anioła.
Widać tam każdy szczegół, zagięcie skóry, żyłki pod nią a na dłoni światło i cień sprawiające, że wydaje się ona trójwymiarowa, jak żywa. Do tego naturalne kolory. To przykład wyrafinowania.
A dłoń namalowana przez przedszkolaka na ogół przypomina jakąś miotełkę, kilka rozbiegających się linii. Trzeba się domyślać, że to miała być dłoń. W najlepszym wypadku przypomina rączkę lalki. Nienaturalną w formie i kolorystyce, trochę groteskową, pozbawioną szczegółów.
To przykład niewyrafinowania.
A co mnie się podoba, chyba dla Ciebie nie będzie miało znaczenia. Ja w 21m2 mam kolumny standowe właśnie z jedną membraną średnio-niskotonową plus wysokotonowy. I jestem bardzo zadowolony. Miałem też kolumny z kilkoma głośnikami i byłem niezadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadałby zestaw z Canton GLE 490.2 + Yamaha R-S700?
Ogólnie za całość wychodzi ok 4500pln
Czytałem o tych Cantonach i podobno grają bardzo przyzwoicie?
Nie wiem tylko jak sobie radzi ten amplituner.
Z głośników oprócz cantonów rozważam nadal Dali Zensor 7 oraz Audio Monitor MR6 - (ew. BX6 jeśli z dobym
wzmacniaczem nie przekroczy 4500pln ale pewnie MR6 spokojnie wystarczą)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jak mają być nowe, to naprawdę jedź do jakiegoś salonu i posłuchaj. A tak "strzelasz" na oślep.
O ile na HK 980 da się posłuchać, to polecane często do niego kolumny JBL z serii ES (ten sam holding Harman Group i pewnie dlatego) są jak dla mnie nie za dobrze grające. Zagrają mocno i dosadnie, ale dość zgrubnie. Mało wyrafinowane i trochę podkolorowane brzmieniowo.
Jesli nie chcesz albo nie możesz jeździć zdaj się jednak na salon Q21. dobiorą Ci kolumny, przyślą nawet na odsłuch. Czego chcieć więcej?

Noo, chyba, że lepszego dźwięku. Ale jak wiesz to już tylko z drugiej ręki za te pieniądze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
No właśnie cały czas rozmawiam z Q21 w kwestii doboru czegoś najlepszego za 3000-3500pln
Potrzebuję czegoś z dobrym w miarę czystym dźwiękiem i basem ze względu na gatunki muzyczne.
Na prawdę co do marki to jest mi wszystko jedno. Ma to po prostu grać dobrze.
Pewnie już mnie chłopak ma po dziurki w nosie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do czego ja mam te głośniki podłączyć? Nie mam nawet najprostrzego wzmacniacza icon_smile.gif
Poza tym oni mają do mnie 155km to nie wiem czy będą mieli ochotę wysyłać z 8 różnych kompletów kolumn.
Co do tego odsłuchu to kurde.. Różnicę i tak odczuję po przesiadce z tych plastików takżę banan i tak się pojawi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie z Warszawy jesteś. W takim razie dzwoń po salonach, umawiaj się na odsłuch (lepiej się umówić, bo sala może być zajęta) i wybierz to, co Ci najbardziej pasuje.
Ale jeśli zamierzasz się rozwijać (brzmieniowo), to zastanów się, czy nie lepiej jednak kupić coś z drugiej ręki?
Bo za jakiś czas, gdy zechcesz sprzedać te nowe teraz klocki, to stracisz 50% albo więcej. I będziesz się zastanawiał: Czemu ja tyle wybuliłem za takie byle co? icon_lol.gif
Nawet na Allegro można kupić na raty albo jak nie masz gotówki, to weź pożyczkę z banku. I tak odsetki będą mniejsze niż straty na odsprzedaży.
Ale jak to pisałem nie raz Twoja wola (i nie chodzi tu o dzielnicę Warszawy icon_wink.gif ) czy wybierzesz dobre brzmienie, czy też zapach nowego (plastiku).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...