Skocz do zawartości

Budżetowy wzmacniacz


Kosiu

Recommended Posts

Witam ,
O jakiegos czasu posiadałem miniwieżę Panasonic SA-PM4 z kompletem 2 fabrycznych głośników i dwoma sx-n990 . Zestaw ten w pełni mnie zadowalał , lecz niestety wieża sie spsuła ( strasznie zaczęła trzeszczeć ) i tutaj staję przed problemem zakupu czegos co mogło by ją zastąpic .
I tutaj wychodzi problem - mianowicie moje ograniczone fundusze , sprzęt potrzebuje na już i kwota do wydania oscyluje w granicach 100-200 zł :/
Słyszałem opinie ze całkiem niezłe i tanie są stare radia , ale kompletnie nie wiem czego szukać ( moja wiedza na ten temat jest bardzo nikła bo nie zajmuję sie ty zupełnie ) , dla tego zwracam sie do Was z prośbą o podanie mi jakichś modeli , bo raczej w miare porządnego wzmacniacza/ amplitunera za tyle chyba nie kupie icon_sad.gif
Słucham wszystkiego od dubstepu po nawet muzyke klasyczna ( jeśli ma to jakies znaczenie ) .
Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Budżet skromny. Za 200 zł można też coś trafić czasami, ale to i tak niewiele na wmacniacz.
Pozostaje druga kwestia, co do niego podłączysz ?
Cd, czy muzyka z komputera, a co z kolumnami ? Chyba nie planujesz podpinać do wzmacniacza kolumn od tego Panasonica, który się zepsuł ?
Warto się zastanowić nad tym fantem. Wzmacniacz powiedzmy, będzie Cię kosztował 200 zł, kolumny to wydatek ok. 300 zł i jakiś w miarę cedek to 70-100 zł. No chyba, że już masz już te elementy, ale nic nie napisałeś, więc sądze, że nie masz.

Oto kilka propozycji :

http://allegro.pl/zadbany-wzmacniacz-stere...3096163792.html
[ PIONEER A-229 ]
http://allegro.pl/kenwood-ka-4040r-i3110389774.html
[ KENWOOD KA-4040R ]
http://allegro.pl/optonica-sm-1616-i3113815080.html
[ OPTONICA SM-1616 ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kenwood'a, będzie bardziej muzykalny i przyjemniejszy w odbiorze ( choć też zależy dla kogo ), pioneer natomiast ostrzejszy i z lepszą stereofonią. Różnice są dosyć znaczne jak na ten zakres cenowy, dlatego wszystko zależy od tego jak grają kolumny i czego dokładnie oczekujesz.
Miałem i jeden i drugi wzmacniacz, jedynie wyższe w serii.
Co do Vintydżowych wzmacniaczy. Osobiście dwa razy już się przejechalem, niekoniecznie na brzmieniu, a na stanie technicznym.
Wzmacniacze mają swoje lata, budżet cenowy niski więc duże szanse, że są grzebane. Bez dokładnych oględzin lepiej nie kupować staruchów. Często dochodzą trzeszczące potencjometry, niedziałające przyciski..

PS : Jak kolumny od wieży to weź lepiej tego kenwooda, choć według mnie przerost formy nad treścią.
Jeśli nie zamierzasz zmieniać kolumn, można wziąć taką sabe :
http://allegro.pl/wspanialy-wzmacniacz-sab...3114587022.html . Tylko dopytaj się czy tranzystory są oryginalne, bo takich wzmacniaczach ciężko działają zabezpieczenia i łatwo o spalenie przy zabawie kabelkami.
Jest jeszcze Kenwood Ka-4040 tyle, że bez nóżki i gałki głośności za śmieszne 120 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to wieza nie chodziła w 2 parami głosników ( moze przez jakis tydzien w wakacje ) bo wybyłem na studia i jedna para została w domu ( te oryginalne ) . A trzeszcześ zaczełą mi z miesiac temu , ale to wyglada jakby było jakieś spięcie na potencjometrze bo jak jest cicho to trzeszczy wiecej , a czasem jak b. głośno to prawie w ogóle .
A cały zestaw generalnie podpinam kabelkiem do komputera ( jutub , soundcloud ) .
Głosników raczej nie mam zamiaru zmieniać bo ani funduszy , a ni sensu nie widze za bardzo bo grają jak dla mnie fajnie ( melomanem jakkkolwiek na to patrzec nie jestem icon_razz.gif ) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to wieza nie chodziła w 2 parami głosników ( moze przez jakis tydzien w wakacje ) bo wybyłem na studia i jedna para została w domu ( te oryginalne ) . A trzeszcześ zaczełą mi z miesiac temu , ale to wyglada jakby było jakieś spięcie na potencjometrze bo jak jest cicho to trzeszczy wiecej , a czasem jak b. głośno to prawie w ogóle .
A cały zestaw generalnie podpinam kabelkiem do komputera ( jutub , soundcloud ) .
Głosników raczej nie mam zamiaru zmieniać bo ani funduszy , a ni sensu nie widze za bardzo bo grają jak dla mnie fajnie ( melomanem jakkkolwiek na to patrzec nie jestem icon_razz.gif ) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to wieza nie chodziła w 2 parami głosników ( moze przez jakis tydzien w wakacje ) bo wybyłem na studia i jedna para została w domu ( te oryginalne ) . Trzeszczeć zaczęły mi z miesiac temu , ale to wyglada jakby było jakieś spięcie na potencjometrze bo jak jest cicho to trzeszczy wiecej , a czasem jak b. głośno to prawie w ogóle ( zmienia sie podczas kręcenia gałką głośnosci )
A cały zestaw generalnie podpinam kabelkiem do komputera ( jutub , soundcloud ) .
Głosników raczej nie mam zamiaru zmieniać bo ani funduszy , a ni sensu nie widze za bardzo bo grają jak dla mnie fajnie ( melomanem jakkkolwiek na to patrzec nie jestem icon_razz.gif ) .

A znacie jeszcze jakieś w miare dobre wzmacniacze których mógł bym szukać w tych cenach ?

PS . NIe wiem dlaczego zrobiły mi sie 3 takie same posty , przepraszam . Prosze o usuniecie 2 poprzednich icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Okey , dziękuje bardzo za wszystkie propozycje icon_smile.gif



WZMACNIACZ SONY TA-AX4 + TUNER SONY ST-JX4L za 99zł i resztę przeznaczyć na kolumny:

http://allegro.pl/wzmacniacz-sony-ta-ax4-t...3118884144.html

Miałem kiedyś ten wzmacniacz - bardzo muzykalny, dobrze zaprojektowany, nie jest to kilerr do podłogówek ale potrafi dobrze zagrać.

Zestaw od razu z tunerem a cena póki co rewelacyjna ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens kupowac lepsze kolumny bo i tak wiekszosć czasu mieszkam w bloku aktualnie , a sąsiedzi raczej słychają radia maryja nie elektroniki icon_wink.gif A te chodza w miare neźle .

Na razie "kupiłem" Dual'a 6040 bo z kolega napotkalismy go na allegro za 1zł na kup teraz O.o pewnie gosciu mi go nie wyśle , ale spróbowac nie zawadzi , a nuz sie uda icon_razz.gif A jak nie to sie kupi cos z tych co polecaliscie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Po paru perypetiach stałem sie włascicielem Dual'a 6040 , co prawda nie było go w Waszych propozycjach , ale uznałem że za 90 zł sie opyla .
Na początku chodził fajnie ,cud miód , malina , ale teraz zaczeły mi charczec głosniki .
Polega to na tym że w tym wzmacniaczu jest guziczek DIRECT , który sprawia ze działają pokrętła bass , treble i balans , albo nie działaja gdy jest wcisnięty .
Poczatkowo fajnie działał ,ale teraz gdy wyłacze ten tryb głosniki ledwo słychać , w zasadzie tylko charczą albo jeden sie wyłacza .
I teraz zachodzi pytanie co jest grane ? Głośniki chyba nie sa rozwalone bo w trybie Direct chodzą OK , z resztą jak podpiałem inne to podobnie chodzily . Jest to mozliwe że cos we wzmacniaczu padło ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, na to wygląda.
To nie są odpowiednie kolumny do tego wzmacniacza. Czasem i one mogą przyczynić się do jego uszkodzenia.
Powiedz jeszcze, czy wcześniej kiedy regulacja tonów była włączona, to też występował ten problem, czy było ok ? Jeśli zaczęło się to po jakimś czasie, to musi to być wzmacniacz.
Na poprzednim zestawie też był taki efekt ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to ciężko stwierdzić. Skoro działa bez regulacji tonów, to można zaryzykować. Czy zepsuje się coś więcej, to jak gra w totka.
Prędzej, czy później naprawić to trzeba, to pewne. Skoro zaczyna się coś dziać to już zły sygnał, ja bym naprawił od razu. Jeśli nie możesz teraz tego zrobić, możesz zaryzykować i słuchać nadal. Myślę, że nie powinno się nic stać, ale gwarancji też nie mogę dać na to.
Znajdź fachowca, zanieś wzmacniacz, niech go obejrzy.
To zapewne nie będzie kosztować krocie. Jeśli nie będzie Cię stać na naprawę teraz, to zapłacisz facetowi parę złotych za ekspertyzę i odłożysz to na potem. A przynajmniej się dowiesz, czy możesz go używać w takim stanie do czasu naprawy. To chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...