Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
guma1984

DAC - połączenie pc z amp

Recommended Posts

Witam,
powoli myślę nad dalszym rozwojem audio, więc mam amp
yamaha rx-v 673
elac 63.2
mój komputer
chciałbym osiągnąć lepszy dźwięk z komputera, mam zintegrowaną kartę dźwiękową

słucham rocka, muzyki klubowej, czarny rap, czyli dość dynamiczna muzyka.
przedziału cenowego jeszcze do końca nie ustaliłem, powiedzmy do 600zł.

i mały szczegół, gabaryty mojej "kitki" czyli 2,5*3,5m

pewnie też będzie pobawić się foobarem, mam ale nie opaniwałem...jeszcze

Proszę o rady i opinię...pozdrawiam

Najlepiej byłoby zapolować na jakiegoś chińskiego DACa z USB, np.
Musiland Monitor 2012 03 US Dragon
ZERO DAC
Stosunek jakość/cena niespotykany w "zachodnich" produktach, mimo że wszystko jest produkowane w jednym miejscu icon_wink.gif

Jeśli masz z foobar'em jakieś kłopoty to służę pomocą. Z tego player'a można naprawdę sporo wyciągnąć, jeśli chodzi o darmowe programy jest zdecydowanie najlepszy. Kwestia ustawienia wyjścia na bit-perfect (ASIO, WASAPI...).

W sumie wszystko jest teraz made in china, problem jak zauważyłem z dostępnością i polską gwarancją. Swojego czasu kupiłem Samsunga P3 pod moje CAL`e(Patryk widzę też je masz) i padł sobie dotyk i tak stał się szajsungiem, brak pl gwarancji a dźwięk był bardzo przyjemny. Natomiast zastanawiałem się nad czymś w stylu nuforce fiio, audiotrakiem... Chodzi mi o zewnętrzną kartę dźwiękową, a często widzę opis wzmacniacz słuchawkowy.

NuForce uDAC2

Audiotrak Prodigy Cube

Co do foobara z chęcią bym go jakoś skonfigurował obecnie jest goły, używam głownie aimp

i teraz myślę czy nie zwiększyć budżetu, chodzi by w pełni wykorzystać amp i kolumny. Sporo tego, np hagel hd2...kapkę ponad 1tys

dziękuję za rady, ale może jakieś konkrety, chcę dobrać karte pod posiadany sprzęt oraz rodzaj muzyki. Klasa daca zbieżna z klasą amp i kolumn. Jak wcześniej napisałem, zwróciłem uwagę na hegela hd2. To już dość poważna cena. Dopiero zaczynam zabawę z dobrym sprzętem icon_wink.gif

Jak kupisz Hegel'a to przepłacisz! Weź coś co zostało już wymienione w temacie, do amplitunera pokroju RX-V673 zupełnie wystarczy.

chwilowo mam pare typów, jaka jest róznica pomiędzy 1.NuForce uDAC-2 asynchroniczne USB - upgrade a 2.NuForce uDAC2 (uDACP)? Kolejny mój typ to 3.Audiotrak PRODIGY CUBE (ATRCUBE). Srzęt będzie służył w komputerze stacjonarnym więc wzmacniacze oparte na baterii nie są mi potrzebne. Jeśli ktoś jest w stanie opisać charakterystykę dzwięku jaki daje byłoby fajnie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować