Skocz do zawartości

Co zamiast Yamaha cdx396


damianmielec

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów
w swoim zestawie posiadam Cdx 396, Ax496 Yamahy, kolumny Eltax symphony 8.2, przewód głośnikowy Wireworld Orbit z założonymi złączami firmy Nakamichi, interkonekt audioquest copperhead, pokój ma jakieś 17m2.
najsłabszy wydaje sie odtwarzacz cd, co polecicie używanego za jakieś 400-700zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
a może lepszym rozwiązaniem będzie przetwornik cyfrowo/analogowy, poza wyższą jakością muzyki z CD, będziesz miał możliwość podpięcia także innych urządzeń.
Trochę ponad budżet, ale moim zdaniem warto - Beresford TC-7530

Zapraszam na odsłuchy, jest także możliwość wypożyczenia urządzenia do testów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich forumowiczów
w swoim zestawie posiadam Cdx 396, Ax496 Yamahy, kolumny Eltax symphony 8.2, przewód głośnikowy Wireworld Orbit z założonymi złączami firmy Nakamichi, interkonekt audioquest copperhead, pokój ma jakieś 17m2.
najsłabszy wydaje sie odtwarzacz cd, co polecicie używanego za jakieś 400-700zł



Witaj!
Poszedłbym tutaj inną drogą...
Nie sądzę, abyś poczuł większą różnicę w tym zestawieniu przy wymianie CD niż zmieniając np. kolumny, a jeśli nie one, to następnie wzmacniacz na "lepszy". Ale są różne drogi. Wiele osób proponuje i zaczyna od referencyjnego źródła. Uważa, że to one jest odpowiedzialne za największe zmiany. Ja zaś sądzę, że to kolumny deprecjonują "jakość" brzmienia, potem wzmacniacz. A źródło też ma duże znaczenie, lecz jest na końcu...
Więc, czy mieć wiele lepsze od innych elementów zestawienia źródło? Chyba nie w tym budżecie.

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem więc pytam, ostatnio wymieniłem przewody głośnikowe z taniego SonicLink na Wireworld Orbit, kolosalna różnica, byłem w szoku!
CDX396 nie ma za dobrych opin (na start jest w sam raz, ale nie dalej) dlatego chciałbym najpierw zacząć od zródła a potem.. zmiany na pewno będą
także co wybrać? aby dobrze przebiło Yamahę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Ja też wymieniłbym najpierw kolumny czy wzmacniacz a dopiero zajął się źródłem.
Jeśli teraz wybierzesz odtwarzacz CD, to może on nie pasować do przyszłych kolumn i wzmacniacza. Myślisz, że poprzestaniesz tylko na wymianie CD?
Chyba, że wiesz jakie brzmienie preferujesz, do czego dążysz? Co podoba Ci się w dotychczasowym zestawie a co nie?
Dlaczego uważasz, że odtwarzacz jest najsłabszym elementem systemu? Porównywałeś go z innym?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...