Skocz do zawartości

Marantz 6004 czy warto


grohoo

Recommended Posts

Witam

Na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie powitać i z góry podziękować za rzeczowe opinie odnośnie sprzętu w kontekście moich warunków lokalowych. Przyznam też, że jestem totalnym laikiem, ale z tym mniejsza. Dawno temu u jednego ze znajomych zapatrzyłem się na sprzęt Marantza i tak mi już zostało. Tylko czy warto?

Rozchodzi się o wzmacniacz i odtwarzacz serii 6004. Wynalazłem taki zestaw na jednym z portali aukcyjnych - wzmacniacz PM 6004, odtwarzacz CD 6004 do tego kolumny Dali Zenzor 7 i gratis kable głośnikowe (bandridge'a - nie wiem jaki). Całość kosztuje 6.999 zł. I teraz czy za tą cenę warto inwestować w taki zestaw, czy też sprawić sobie coś innego? I czy w ogóle w ma to sens w pomieszczeniu o powierzchni 16.83 metra kwadratowego (pokój o wymiarach 3,3 m x 5,1 m) przy założeniu, że kolumny głośnikowe stać będą przy dłuższej ścianie?
Co do rodzaju muzyki jaka będzie odtwarzana to w przeważającej mierze byłaby to muzyka z brzmieniami elektronicznymi. Przede wszystkim Depeche Mode...

Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie napisze o walorach odsluchowych bo dla mnie to sprawa indywidualna sluchacza .
Natomiast... dlaczego to tyle kosztuje , skoro mozna duzo taniej - chodzi mi o ten sam zestaw .? Mowa oczywiscie o nowym produkcie .



Cena wydaje mi się konkurencyjna. Pm kosztuje 2000-2200 zł, Cd jest w takiej samej cenie, co daje łącznie kwotę około 4000 zł. Dali Zenzor 7 to koszt około 1600 zł (sztuka - z tego co oferują sprzedawcy w necie), a więc cały komplet to koszt i tak powyżej 7.000 zł. Chociaż arytmetyka nigdy nie była moją mocną stroną. Chyba, że kolega ma jakieś na taki sprzęt w niższej cenie to chętnie przyjrzę się takiej ofercie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zacznę od ceny, w naszym salonie przy upuście klubowym za niewiele większe pieniądze dostaniesz zestaw opaty na wzmacniaczu PM6004, odtwarzaczu CD6004, odtwarzaczu strumieniowym NA7004 oraz zestawie Zensor 7, tak więc ta oferta nie jest jakaś wybitna. Ale wydaje mi się, że na początek trzeba wybrać konfigurację, która po prostu będzie idealnie dopasowana do Twoich preferencji i pomieszczenia.
Biorąc pod uwagę odsłuchy muzyki elektronicznej, rockowej, bardziej skłaniałbym się do zestawu opartego na elektronice NAD C326BEE / C546BEE oraz zestawie kolumn np. Paradigm Monitor 7v.7 lub Dali Zensor 5 (Dali Zensor 7 będą zdecydowanie za duże do Twojego pomieszczenia). Jeśli szukasz dźwięku neutralnego, przestrzennego, lekko ocieplonego, do elektroniki NAD zastosowałbym polskie kolumny Audio Academy Phoebe 3 lub najnowsze Xavian Delizia.
W przypadku zestawu opartego na elektronice Marantz PM6004/CD6004 pozostałbym przy Dali Zensor 5 lub Xavian Delizia. Jeśli szukasz łagodnego dźwięku z dobrą średnicą i bardzo relaksującego, ciekawe połączenie będzie stanowiły kolumny Indiana Line Tesi 560.

Przyjrzyj się moim propozycjom, jeśli tylko masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania.
W przypadku pytań służę pomocą, napisz proszę więcej szczegółów dotyczących Twoich preferencji brzmieniowych, wymaganej funkcjonalności systemu oraz całkowitego budżetu jaki chcesz przeznaczyć na zakup nowego stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21

Z racji odległości stawienie się celem odsłuchu jest mało realne. A szkoda... Dziękuję za przedstawione sugestie. W każdym razie aktualnie intensywnie przyglądam się tym propozycjom.
Zacznę od kwestii budżetu bo o to jest najprostsze. Powiedzmy, że jest to kwota 7.000 zł (może z małą zmianą in plus).
Co do funkcjonalności - infantylna odpowiedź, że ma ładnie grać jest mało precyzyjna. Ale tego oczekuję na aktualnym etapie od sprzętu, który chcę nabyć. Będzie grane cicho i będzie grane głośno. Tak żeby nie kolidowało w żadnych innych zajęciach. I tak, aby nie liczyło się nic poza muzyką. W towarzystwie i indywidualnie. Ma być uniwersalnie? (tylko nie wiem, czy tak się da).
Sprzęt ograniczony do odtwarzacza kompaktowego i takie płyty byłyby na nim odtwarzane (względnie sacd).
Preferencje brzmieniowe to dla mnie totalnie abstrakcyjna kategoria. Jestem człowiekiem, który większość życia spędził odtwarzając muzykę na średniej klasy głośniczkach podłączonych pod komputer...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...