Skocz do zawartości

Stereo dla starego


wadim

Recommended Posts

No i kupiłem tę Yamahę m-4 icon_smile.gif
Wygląda bardzo ładnie wbrew obawom, w zestawie z Infinity brzmi super! Dzięki Zukzuzuk za porady.
Oczywiście nie mam porównania do dobrych zestawów, ale jak puściłem Mszę koronacyjną Mozarta, to nie mogłem się nie usmiechnąć icon_smile.gif
Dźwięk może nie jest 'ciepły' ale dość naturalny, otacza słuchacza, Turnau brzmi jakby śpiewał w pokoju, nie zmieaszany z zespołem muzycznym, może trochę dużo basu w tych nagraniach, nie wiem, czy to kwestia nagrania, czy sprzętu.
Generalnie pokój zupełnie pusty, więc warunki nie najlepsze, ale i tak jest dobrze. Brat stwierdził, że musiałem kupić jakąś taniochę, skoro nie ma nawet pokrętła głośności z przodu;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic


Gratulacje icon_biggrin.gif
No to mam następnego w drużynie:)

Kurcze. Jeśli w zupełnie pustym pokoju sprzęt tak gra, że cieszy ucho (mam kolegę u którego dosłownie gra cieniutko, razi uszy w słabym akustycznie, gołym salonie -a mogłoby, bo sprzęt że ech...), to wróży bardzo, bardzo dobrze na przyszłość, kiedy to wstawisz co nieco mebelków, dywanik, może i kwiatki, półki czy inne "ustrojstwa". To wszystko spowoduje że będziesz miał dźwięk milszy, bardziej łagodny i ciepły, zmiękczy bas oraz "czytelniejszy. Scena powinna się "uspokoić", ustabilizować.

Ciekawe, co powiedziałby Twój brat na wzmacniacz... bez pokręteł icon_wink.gif?

Pozdrawiam serdecznie!

P.S.
Oddzwonię w wolnej chwili...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy moje ucho, pewnie obiektywnie nie jest tak różowo, ale w końcu najważniejsze, że mi się podoba.
Wzmacniacz bez pokrętła? To chyba z Biedronki;)
Jednak bez preampa się nie obejdzie - każda płyta testowa miała inną głośność, a ustawianie z tyłu nie jest wygodne, poza tym docelowo będzie gramofon i radio jeszcze. Zastanawiam się nad tą Yamahą co pisałeś, jest teraz tańsza. Czy taki przedwzmacniacz może popsuć dźwięk?
Te kolumny mają jakieś 2 pokrętła, ale nie bardzo miałem czas testować, we wzmacniaczu jest dc/ac też nie testowałem (podobno w jednym idzie przez jakiś dodatkowy kondensator, ma to chronić głośniki w kolumnie).
Kuzyn mnie się pytał, gdzie jest bass reflect, jakoś nie ma, ale bas słychać..icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że kupić icon_smile.gif
Ostatnio odebrałem z przeglądu i konserwacji swój magnetofon i ze zdumieniem słuchałem, jak pięknie może zagrać ze starej kasety, a że Dead Can Dance grało to nie ma mowy o mało wymagającej brzmieniowo muzie icon_smile.gif
Ja bym tylko szukał z wychyłowymi wskaźnikami - jak fason to fason icon_smile.gif (ja mam Fishera z "wycieraczkami" oczywiście).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Wycieraczki" fajna rzecz. Ale Dragon ma za to świetliste słupki icon_biggrin.gif . Szkoda tylko, że sprzedający szuka jelenia.


Można mieć jednocześnie "wycieraczki" i wyświetlacz poziomu sygnału - np. w JVC KD-A7
http://allegro.pl/rarytas-najpiekniejszy-m...3257435401.html

Co prawda stwierdzenie sprzedawcy "najpiękniejszy magnetofon świata" jest mocno przesadzone (nawet uwzględniając to, że JVC to jedna z moich ulubionych firm icon_razz.gif ) i może gość niezbyt dużo widział ładnego sprzętu w swoim życiu, ale deck jest ładny i pochodzi z dobrych lat tej firmy. No i cena kompletu (deck + wzmacniacz) nie jest bardzo dużym przegięciem.

A co do sprzedawcy z Berlina - to nie przypominam sobie, by wystawiał coś za cenę mniej niż 2 razy wyższą niż realna. Często to raczej 3-4 razy wyższa icon_redface.gif Poza tym opisy stanu to też lekka przesada - bo mało co mówią (np. "stan jak na zdjęciu").
Ale w końcu - jest to jego sprawa.
No nawet z ciekawości poświęciłem parę minut na przejrzenie "berlińskich okazji" icon_eek.gif : np. 10 zwykłych kaset HF-60 (podstawowy model, drugi od dołu, żelazowych taśm SONY) za jedyne 429zł albo przewodowy pilot SONY za 1799zł. Więc "mnożnik okazyjnej ceny" spokojnie wychodzi powyżej 4 icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dotarł do mnie C-4, stan wizualny - bardzo ok, jest instrukcja, karta gwarancyjna icon_smile.gif
Jestem w fazie testów, generalnie jest jeden problem - po kilku minutach słuchania cd przez AUX lewa kolumna zaczyna charczeć, w zasadzie przestaje grać. Jak podłączę cd do wejścia magnetofonowego to jest ok, przynajemniej przez 2 godziny... Czy jest to powód do zmartwienia? Nie muszę używać aux, ale czy choroba może mieć przerzuty na inne wejścia?
Wizualnie mi się oba kolcki zaczęły bardzo podobać, więc wrzucam zdjęcia, żeby się pochwalić icon_smile.gif
Dalej się nie przeprowadziłem, jakoś się sprawa odwleka, więc słucham tylko od czasu do czasu, generalnie odkryłem, że niektórych cd ciężko się słucha, w zasadzie większość mp3 przegranych na audiocd jest do wywalenia, nawet kilka płyt DG (starsze nagrania) wypada blado, na szczęście wciąż znajduję takie, przy których gęba się śmieje icon_smile.gif
Kolumny mają z tyłu pokrętła, ale niestety zbyt głuchy chyba jestem, bo nie słyszę różnicy, w c4 są też jakieś pokrętła do gramofonu i 3 wejścia gramofonowe, nie wiem jaką mam wkładkę, podpiąłem pod 1 i gra.
Teraz zastanawiam się nad tym cackiem: http://allegro.pl/yamaha-tc-1000-vintage-g...3309414167.html ale nie wiem, czy te drewienka będą pasowały, wiem, że są lepsze magnetofony, ale ten by mi pasował wizualnie. Sam nie wiem, co się ze mną porobiło icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Witam wszystkich serdecznie icon_smile.gif
Mam prośbę o pomoc w wyborze w sumie na razie kolumn podłogowych.
Pokój ok. 40m2, licząc aneks kuchenny. Chciałbym móc wieczór usiąść w fotelu z winem/piwem i posłuchać np. http://www.youtube.com/watch?v=N2YMSt3yfko, generalnie - spokojna muzyka, raczej klasyczna, często stare nagrania, czasem też coś dynamicznego (ale nie techno,rap, raczej chodzi o symfoniczną), trochę Turnau itp. - stąd tytuł wątku icon_wink.gif
Na kolumny mogę przeznaczyć do 2tys zł, chciałbym je posłuchać z tym co mam, a potem ewentualnie dobrać wzmacniacz i cd.
W zestawie grałby też gramofon Technics - SL-DL1 (tego już bym nie chciał zmieniać).
Obecnie mam Denona wzmacniacz PMA-100M, CD DCD-869 i radio (kupiłem, żeby gramofon z czymś grał).
W ogłoszeniach z mojego regionu widziałem Triangle Altea Esw, z nowych myślałem o Dali Concept 6...



witam za 2 tyś polecam rewelacyjne jbl xti 80 do 2 tys kładą wszystko ale bardzo ciężko dostac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...