Skocz do zawartości

Kolumny do stereo


ati701

Recommended Posts

Witam,
Wiem że ten wątek się przewija wielokrotnie to i tak go porusze ponownie. Szukajac poprzednio nie znalazlem wystarczajacych informacji.


Mam problem odnosnie wyboru kolumn. Jestem nowy i dopiero co zaczynam. Jak narazie zakupilem CD'ka yamahy cdx 880 jak wiecie o nim cos to powiedzcie bylbym wdzieczny bo za bardzo nie znalazlem info o nim oraz na razie wzmacniacz RADMOR.
Wracajac do tematu szukam kolumn w miare do kazdej muzyki oprocz rocka i metalu. Sluchalem u kumpla jamo e 680 i bardzo podoba mi sie scena i jak graja. Nie wiem jak gra reszta bo nie mam porownania bo w poblizu nie mam gdzie odsluchac zadnego sprzetu. Przesiadam sie ze starego sprzetu diory i kolumn tonsila.

Na kolumny mam przeznczone do 1000zl.

Myslalem nad jamo e 680 ale sa za drogie:( potem jamo s 606 oraz heco victa 700 (slyszalem ze za ostro graja). Prosze podajcie mi jakies propozycje rowniez innych firm oraz komentarze o wyzej wymienionych kolumn oraz CD'ku YAMAHY.

Z góry dziekuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

na razie wzmacniacz RADMOR.



To zależy jaki ten Radmor.

Coś z 5102? Jeśli tak, warto wtedy poszukać efektywnych (najlepiej 90db/W i wyżej) kolumn najlepiej na 4ohmy (tylko przy takiej wartości masz pełną moc ale i wtedy ma ona 25W, co nie jest wielkie, chociaż Radmory mimo to potrafią dużo - napędzałem takim z powodzeniem 200W B&W 604 S3 o niebagatelnych wymaganiach i brzmiało nieźle). I tu odpowiedź masz np. właśnie jamo! Chociaż producent oznacza je jako 6ohm, w praktyce krążą około 4 i bardzo fajnie grają z Radmorem - próbowałem z E770 i było super. E680 na allegro od 1299, warto brać, a jak masz małe pomieszczenie (powiedzmy, <15m.kw.) może wystarczą Ci E660? Nie wiem jak grają S606, ale ponoć też jest nieźle (unikaj tylko S708, to takie "łupacze"). Jamo jest bardzo fajne jak na pierwszy sprzęt, jest dość uniwersalne, tym bardziej, że Ci się podobało. Ja po słuchaniu wielu czasem bardzo audiofilskich czasem bardzo koncertowych kolumn powróciłem do Jamo i to linii E a wcale nie opiewanej i bardzo drogiej D, właśnie ze względu na przyjemność odsłuchu, jego przystępność i niemęczenie się dźwiękiem nawet z jakiegoś MP3. Polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czy doplacac wydaje mi sie ze oplacaloby sie bo znalazlem za 1200. Wydaje mi sie ze wole kupic sprzet ktorego udalo mi sie posluchac podobam mi sie ale mam pewnosc, a kupie cos za troche mniej kasy a potem nie bede zadowolony to to mnie nie urzadza a kolumny nie tak szybko pewnie wymienie wiec wole nawet troche poczekac a miec cos dobrego. Najsluszniejsza sprawa by byl odsluch ale nie mam gdzie. Rozmawialem z facetem ktory sluchal jamo e 680 i s 606 i mowil ze byla bardzo duza roznica w scenie e 680 mialy duzo lepsza. Kupuje kolumny zeby graly czysto i spokojnie. Chce siasc odpoczac przy muzyce. No chyba ze macie cos wartego polecenia w tej cenie i nie przekraczanie jej to bym z mila checia poszukal czegos ciekawego i sprawdzonego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche zejde z watku kolumn bo sie skusilem na zestaw 5.0 jamo e 680 (od razu bede do kina domowego mam nadzieje ze w niedlugiej przyszlosci). Teraz mam pytanie odnosnie odtwarzacza CD. Kupilem Yamah'e cdx 880 i strasznie sie zawiodlem. Po pierwsze grala duzo gorzej niz denon dcd 715 nie miala tej sceny, graly jakby miala wycofana srednice co mi sie nie podobalo, a mi chodzi o dzwiek czysty i taki zywy, lagodny. Po drugie miala juz laser na wykonczeniu bo nie zawsze czytalo piosenki czasem trzeba bylo poczekac az zalapie i dlatego ja zwrocilem.


Teraz szukam nowego odtwarzacza i nie wiem co mam wybrac. Znalazelem Onkyo Integra 6850 ale okazalo sie ze laser pracuje w polu magnetycznym i jak cos sie stanie to nie bedzie mozna go dostac. Mysle na Marantz CD 53 i znalazlem po full tuningu ale za okolo 800zl to nie moj przedzial cenowy:( . Wyczytalem ze seryjnie te odtwarczacze nie graja za ciekawie tylko dopiero po przerobkach i teraz nie wiem czy brac seryjnego. To samo slyszalem o tamtej Yamaszce i sie przejechalem . Mo wy cos polecicie ciekawego???? Koszt jaki moge przeznaczyc w chwili obecnej to 300zl

Czekam na sensowne odpowiedzi i z gory dziekuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...