Skocz do zawartości

podłogowe kolumny do marantza


sylvek

Recommended Posts

witam ponownie wszystkich. Corac częściej zastanawiam sie nad wymianą moich kolumn frontowych Jamo s606 na coś ciekawszego czytaj lepiej grajacego.
Moje warunki to pokój 20m2 kolumny stoją bliżej jednej ze ścian.
wzmacniacz to amplituner kinadomowego Marantz nr1501 może kiedyś nr1603 lub sr5007.
źródło to bluray marantz bd7003 kidys może będzie coś nowszego.
Co do muzyki to słucham naprawdę wszystkiego, jednak odmiany muzyki ciężkiej raczej balady, przez rock, elektroniczną, poważną, jazz, techno.
Zaznaczam, że jak większość facetów jestem wzrokowcem i kolumny mają mi się podobać. Kwota jaką dysponuję to około 2000zł.jako jeden z moich typów to Mission mx3/4 chciałem się dowiedzieć jak one zagrają z marantzem. Ewentualnie z chęcią zobaczę jakie sąwasze typy dobrej współpracy z marantzem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie w tym dziale podjełeś wątek. Bardziej dział kino domowe.

Tutaj każdy do słuchania poleci Ci wzmacniacz stereo bo kino jest do kina a nie do muzyki (nie dotyczy amplitunerów powyżej 8tys icon_mrgreen.gif )

Ale jeśli musi być kino to:
NR 1501 mocą nie grzeszy więc trzeba wybierać kolumny łatwe do napędzenia.

Może warto kupić kolumny podstawkowe ( w tej samej cenie co duże, podłogowe ale sporo lepsze jakościowo) ? Najczęściej będą grały bardziej przestrzennie, szybciej na basie i niemuląco.

Słuchałem z marantzem Dali zensor 5, Roth Oli 40 i Canton 470. Roth wycofana średnica i lekko wysokie, Canton troche metalicznie i pudełkowato na basie, Dali wszsytkiego w sam raz. Najładniej dla mnie (z perspektywy czasu i po zdobytych doświadczeniach) grały Dali. Przejdź do salonu i przesłuchaj.

Ja ze swojej strony najbardziej polece Ci do Marantza - Castle Knight 2. Weź je też pod uwagę jeśli będą mieli w salonie. Tylko każ postawić je bliżej ściany bo jest to wskazane w przypadku tych monitorów.

W kwesti używanych i nie tylko najlepiej doradzi f1angel icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 20m2 można poszukać kolumn Castle, Sonus Faber albo Chario czy Xavian. Także standowych.
W ogłoszeniach widzę bardzo fajnie grające nieduże podłogówki Totem Staff http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/10/125238.php
I odpada problem standów. Mogą być również nowe Pylon Audio Topaz 20.
Ale większość z nich zagra naprawdę dobrze z opcją wymiany napędu na porządny wzmacniacz. I to niekoniecznie Marantz.
Można by pomyśleć o Dynaudio, ale tu musiałbyś mieć od razu dobry wzmacniacz.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/10/125500.php
Takie kolumny niestety są bardzo wredne w połączeniu z byle jakim wzmacniaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie marantz to co do około 3000 zł, raczej nowe, lub nie bardzo stare. amplituner kina domowego który da chociaż troche radę w stereo. Wczoraj przypadkiem slyszalem monitory KEF ls50, mialem wrazenie że jest wiecej niskich tonów niz w moich jamo, poprostu odjazd. moze na próbę mozycze monitory b&w od kolegi, zobaczę jak to gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam, szukam i jestem coraz bardziej w malinach. Jamo prawie sprzedane a ja kieruję się w stronę monitorów. Po odsłuchach B&W S601 s2 ( z marantzem fajnie zagrało, przynajmniej mnie nic nie brakowało, to z denonem f107 było za dużo agresywnej góry), jestem coraz bardziej przekonany do monitorów. Mając na uwadze moje plany zakupowe kieruje się w kierunku-
1.Magnat Quantum 653 (753)
2.Monitor Audio RX2
3.Indiana Line Tesi 260.
Kieruję się w te rejony bo chodzi mi o estetykę, kolor czrny a newet czarny połysk.

Co szanowne forum sądzi o takich propozycjach?
Narazie kierowalem sie opiniami i testami gazetowymi. Nie mam możliwość w tej chwili odsłuchu wszystkich modeli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie niedaleko mojego mjejsca zamieszkania ,i pan sprzedawca polecił mi do mojego marantza kolumny MA BX5 gdyż przy cenie podobnej do RX2 bedą miały więcej basu (tylko jak na podłogówki to takie trochę mikre?!). Jak sie w końcu zdecyduję to mogę nawet te BX5 wypożyczyć do domu na odsłuchy.
Ale własnie przegladając ich stronę znalazłem kolumny DALI Zensor 7
Firma jak najbardziej ceniona ale nie wiem jak to gra z marantzem? Czy ktoś orjętuje się w temacie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...