Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupiłem sobie głośniki Logitech Z-2300 i muszę powiedzieć, że grają wspaniale.
Zauważyłem jednak mały problem i nie bardzo wiem co z nim zrobić icon_neutral.gif
Spostrzegłem mianowicie, że jedna z satelitek gra ciszej. Jak przesunę balans między głośnikami w stronę tego słabiej grającego to wszystko brzmi dobrze. No i właśnie nie wiem, czy to kwestia wady sprzętu, czy może mojej karty dźwiękowej (Sound Blaster Live 5.1) czy może sterowników (kx driver) czy też czego innego. Nie miałem czasu przełączyć ich do wieży by sprawdzić czy to kwestia sprzętu ale mimo wszystko prosiłbym o jakieś wskazówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach gdy jeden z kanałów gra ciszej, to zamieniam je miejscami tj. kanał lewy podłączam do prawego wyjścia, a kanał prawy do lewego. Wtedy mam pewność, czy jest to wina źródła sygnału, tutaj jest to karta dźwiękowa, czy wina leży po stronie wzmacniacza i głośnika. Jeżeli w dalszym ciągu, przy odwrotnym podłączeniu, ten sam głośnik gra ciszej, to wiadomo że coś jest nie tak ze wzmacniaczem lub głośnikiem.
W ten sposób można łatwo zlokalizować przyczynę słabszego grania jednego z głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne icon_neutral.gif
Jak satelity są podłączone właściwie, tzn. stojąca z lewej do wejścia left w subie i odpowiednio prawa, to głośność dźwięku (pan) wydaje się być słyszalnie przesunięty ku prawej stronie - niewiele ale jednak. Gdy zamieniłem kable i prawą satelitę podłączyłem do wejścia left o raz lewą do right, to wszystko się naprawiło - dźwięk było słychać idealnie w środku.
Zapewne jest jakieś proste wyjaśnienie tego, ale mi nie przychodzi nic do głowy.
Proszę więc o pomoc icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro po zamianie miejscami kolumienek jest w porządku, to nie może już tak zostać? Przecież je podłącza się do gniazdek L i R, a kolumienki są takie same. Spróbuj podłączyć do tego zestawu inne źródło sygnału, jak np. MP3. Jeżeli uważasz takie zachowanie się głośników za niewłaściwe, to możesz je reklamować u sprzedawcy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...