Skocz do zawartości

Trzeszczące oryginalne CD?


Painmaker

Recommended Posts

witam
mam taki problem.
od 2 tygodni mam Yamahę Pianocraft E810. sprzęt nie jest jeszcze na pewno dobrze wygrzany, a jeśli chodzi o kable to na razie jadę jeszcze na drutach dołączanych przez producenta.
zauważyłem, że na dwóch oryginalnych płytach (nie porysowanych) coś mi czasami trzeszczy w głośnikach, zawsze w tych samych momentach utworu.
zazwyczaj trzeszczą obie kolumny, a jak trzeszczy tylko w jednej to zamiana kolumn kanałami nic nie daje, czyli druga też trzeszczy.
poprawiałem też wszystkie połączenia kabli i nic.
zaznaczam, że nie dawałem mocno w palnik, no może tylko na początku jak kupiłem dałem tak na 3/4 mocy przez może 2, 3 sekundy, no ale od tego chyba nie mogło się z głośnikami nic stać prawda??
kilkanaście innych płyt chodzi okej, więc może to wina płyty? (mimo, że oryginalna), a może kwestia kabli?
help icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przesłuchaj tego CD-ka na innym playerze wtedy będziesz wiedział czy to wina
plyty czy kombajnu Yamahy .



HA! dobry pomysł! dzięki.
właśnie wrzuciłem płytkę na moją starą wieżę i też trzeszczy! co prawda dużo mniej to słychać i trzeba nieźle przystawić ucho bo to dziadowska sony a nie yamaha, ale wyraźnie to wina płyty. jakoś wcześniej nie chciało mi się wierzyć, że to możliwe i nie sprawdzałem na starym sprzęcie.
no ale że też tak oni nagrywają oryginalne płytki?? icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby trzeszczenie nie ustąpiło, nie wszystko jeszcze stracone - możesz przegrać płytę do komputera za pomocą najlepiej Exact Audio Copy - stwórz bezstratny obraz i arkusz dyrektyw, po czym wypal to z najmniejszą prędkością (8-16x) na CD-R (polecam Sony 80 min).
Udało mi się uratować w ten sposób "dusze" kilku płyt. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdyby trzeszczenie nie ustąpiło, nie wszystko jeszcze stracone - możesz przegrać płytę do komputera za pomocą najlepiej Exact Audio Copy - stwórz bezstratny obraz i arkusz dyrektyw, po czym wypal to z najmniejszą prędkością (8-16x) na CD-R (polecam Sony 80 min).
Udało mi się uratować w ten sposób "dusze" kilku płyt. icon_wink.gif



dzięki za porady:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
witam ponownie
chciałbym jeszcze raz wrócić do poruszonego przeze mnie tematu.
niestety zauważyłem, że kilka innych płyt też mi trzeszczy icon_sad.gif
i na pewno jest to wina płyt tyle, że w tych głośnikach yamahy dużo bardziej to słychać niż na innym sprzęcie. czy to może być coś nie tak z głośnikami?
czy też mieliście takie przypadki z oryginalnymi, nieporysowanymi płytami? icon_sad.gif

ps. zmieniłem kable głośnikowe i interkonekt (real cable 300 + straight wire chorus)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...