Skocz do zawartości

Denon + T&A Criterion TMR 60


jacek_ch

Recommended Posts

Drodzy Forumowicze,

Po wielu postach, jakie wysłałem, po „wymęczeniu” i chyba trochę doprowadzenia do lekkiej irytacji f1angel’a stałem się posiadaczem zestawu stereo, który wg mnie jest wspaniały! Składa się z:
1. Denon PMA 560
2. Denon DCD – 860
3. Denon TU – 380 RD
4. T&A Criterion TMR 60

Gra to pięknie. Za chwilę dostanę jeszcze kabelek Nameless Black Mini Line 0,6m - pogromca ! Pewnie jeszcze polepszy jakość. Mam nadzieję.

Mam jednak parę pytań/wątpliwości, które mam nadzieję zaraz rozwiążecie/rozwiejecie.
Co do elektroniki, to mam absolutną pewność, że jest w doskonałym stanie, gra świetnie, nic nie trzeszczy, wszystko działa, zresztą, kupiony u sprawdzonego Allegrowicza. Tak przy okazji, to jeszcze nie widziałem tak dobrze przygotowanego opakowania do wysyłki. Super pancerne. Każda szczelina, szczelnie wypełniona dociętym na wymiar styropianem. Ale do rzeczy. Głośniki przyszły dzisiaj. Chyba wszystko jest ok., ale jakoś tak nie do końca jestem o tym przekonany. Możecie mi podpowiedzieć, jak zweryfikować, czy wszystko jest oryginalne i w pełni sprawne? Czy jest w Warszawie, jakiś dobry serwis/miłośnik/znawca, który rzuciłby na nie okiem i ocenił ich stan. Jeśli coś jest do zrobienia, to chętnie poświęcę jeszcze parę pln, by doprowadzić je do absolutnej perfekcji. I kolejna sprawa – w jednej maskownicy połamane są kołki montażowe. Gdzie i jak mogę to naprawić?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystko jest oryginalne? Poszukaj w necie zdjęć tego sprzętu. Popatrz, porównaj.
A tak w ogóle, to spójrz, czy wszystko ładnie wygląda, podłącz i słuchaj. Jeśli nic nie trzeszczy, nie ma zniekształceń, to graj i ciesz się muzyką.
Co do kołków w maskownicy, to daruj sobie. Muzyki słucha się bez maskownic. Ale jeśli jest Ci to potrzebne, na Allegro można kupić takie kołeczki. Trzeba by tylko zmierzyć ich wymiary.
Czy kabelki Nameless będą dobre do tego zestawu nie wiem. Może akurat będą pasowały?
Co do wzmacniacza do T+A Criterion, nadal uważam, że jest za słaby. To znaczy sprzęt zagra, dźwięki się wydobędą. Ale prawdziwa magia muzyki może jeszcze nie mieć śmiałości przyjść do Ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do wzmacniacza do T+A Criterion, nadal uważam, że jest za słaby. To znaczy sprzęt zagra, dźwięki się wydobędą. Ale prawdziwa magia muzyki może jeszcze nie mieć śmiałości przyjść do Ciebie.



f1angel, jak zwykle dziękuję za poradę. Napisz mi proszę, czym różni się PMA 560 od PMA 860? Z suchych danych, wynika, że tylko mocą i to nieznacznie. Mój PMA jest w perfekcyjnym stanie. W tej chwili cieszę się z niego bardzo. Nie chcę również odchodzić od Denona. Wiem, że FineArts jest w tym przypadku Twoim faworytem. Ale jednak, mam już pozostałe klocki Denona i jeśli będę wymieniał wzmacniacz, to na Denona. Napisałeś raz, że PMA 860 to niezbędne minimum. Nie upieram się. Jak trafię 860 w tak dobrym stanie, to kupię, a ten co mam sprzedam. Napisz proszę, co z Denona, oprócz 860, jest warte zainteresowania.
Właśnie napisał do mnie sprzedawca i proponuje mi:
Denona PMA-880R , 980R , 915R i 1560

Brać 1560, czy czekać na 860? Co radzicie? Z tych czterech podoba mi sie tylko 1560 i 980R

Pozdrawiam,
Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMA 560 od PMA 860 różni się przede wszystkim dobrym brzmieniem ale też lepszą wydajnością prądową (zasilacz). Niby moc niewiele większa , ale jednak.
Oczywiście PMA 1560 jest bardzo dobry. Czy brać? To zależy za ile? 980R też dobry i do tego z pilotem. Myślę, że możesz wybrać z tych dwóch. Chociaż chyba ten pierwszy jest lepszy.
Ale na Denonach świat się nie kończy. Wszystko oczywiście kwestia ceny.
A tak w ogóle, to się dziwię, że nie oddałeś tego 560.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel, dzięki. Dogadałem się ze sprzedawcą, że oddam 560 w rozliczeniu, bez straty kasy. Napisz mi proszę, czy brać 980r, czy czekać na 860. Czy 980r, jest wyraźnie lepszy od 560? Czy faktycznie różnica będzie słyszalna?

Jacek Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym 1560. To jeden z najlepszych modeli Denona jakie wyszły w rozsądnej cenie.
980R, to o ile się nie mylę jest bardzo podobny do 860 tylko ma pilota. Ale lepszy byłby 1060 albo podobny z pilotem 1080R. O ile masz taką możliwość. Różnica powinna być słyszalna (szczególnie jakbyś wziął 1560) , ale czy Ty ją usłyszysz, tego nie mogę zagwarantować icon_biggrin.gif
Ciekaw jestem ile dopłacisz za lepszy model. Napisz co i jak. Mam nadzieję, że nie przepłacisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. PMA 1560 jest poza zasięgiem finansowym ( około 2 000 pln). Do 980r będę musiał dopłacić około 200 pln. Skoro pisałeś, że 860 jest absolutnie wystarczający, to może jednak ten 980r wystarczy? icon_neutral.gif Będzie bardziej dynamicznie? warto sie bawić w tę zamianę? Z Twoich poprzednich wypowiedzi wywnioskowałem, że 560 to zdecydowanie za mało. Idąc za Twoją radą chcę to zmienić. 980r, jak sam piszesz jest właściwie taki sam jak 860.

Pozdrawiam,
Jacek Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za 2kzł, to można by kupić lepszy wzmacniacz. Nie Denona.
Co do 980R, to nawet nie tyle chodzi o różnice, które się usłyszy w brzmieniu, barwie (choć są), ale o wydajność prądową. Po prostu z 560 znacznie szybciej zabraknie "prądu" w niektórych nagraniach, co objawi się kompresją, albo utratą rozdzielczości.
A minimum, to wcale nie znaczy, że to odpowiedni wzmacniacz, tylko że na razie można na nim grać. Tymczasem możesz składać na lepszy.
Szkoda, że sprzedający nie ma 1060 albo 1080R. Byłoby jeszcze lepiej. Ciekawe za ile miałby do sprzedania?
Tu są w różnych cenach i różnym stanie. http://allegro.pl/listing.php/search?strin...amp;category=11
A 1080 na tej aukcji, nie wiem czy to wersja 1080R z możliwością sterowania pilotem? http://allegro.pl/denon-pma-1080-hi-end-2x...3105723964.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel,
Zwracam się do Ciebie, bo jak do tej pory wykazałeś sie największą cierpliwością i wyrozumiałością ( oczywiście Wszystkim którzy brali udział w tej dyskusji, również bardzo dziękuję i zapraszam do dalszego uczestnictwa icon_wink.gif )

Wiem, że nudzę Ciebie niemiłosiernie ( sorry icon_neutral.gif ), ale jestem prawie dogadany na PMA 1060. Uważasz, że będzie znacząca różnica pomiędzy PMA 1060 a moim PMA 560? Dlaczego pytam - ja słucham muzyki raczej cicho. Mam 3 dzieci i sąsiadów. Bardzo, ale to bardzo zależy mi na głębi i mocy, ale przy spokojnym słuchaniu. Teraz właśnie słucham sobie Oldfield'a ( Light and Shadow) i jest super ( prawie). Kolumienki ( T+A Criterion TMR 60), schodzą ładnie nisko i grają czyściutko. Czy przy PMA 1060, te wrażenia, przy zachowaniu poziomu głośności, bedą spotęgowane? Tony niskie będą schodzić jeszcze niżej? Pisałeś, ze w PMA 560 może przy tych głośnikach zabraknąć prądu. Ale chyba tylko, popraw mnie proszę jak gadam bzdury, wtedy gdy będę słuchał bardzo głośno. Wtedy pewnie dźwięk będzie się zlewał?

Pozdrawiam,
Jacek
P.S. Co sądzisz o Yamaha AX-700? Cena jest bardzo dobra, tak samo jak i opinie. Ponoś PMA 1060 może się schować przy tym modelu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Szczególnie przy głośnym słuchaniu tak się może dziać. Ale lepszy wzmacniacz i przy cichym słuchaniu powinien zapewnić lepszą swobodę dynamiczną.
Czy Yamaha Ax-700 jest o tyle lepsza nie wiem. To dobry wzmacniacz, ale chyba i znacznie droższy. Chyba, że możesz go kupić w super cenie?
Yamaha zagra dość dynamicznie i jaśniej niż Denon, więc może robić wrażenie efektowniej grającego wzmacniacza. Ale na dłuższą metę może grać męcząco.
W sumie jeśli dobrze Ci się słucha na 560, to może na razie daj sobie spokój z wymianą i składaj na jakiś znacząco lepszy wzmacniacz?
Ja chyba tak bym zrobił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi f1angel,
Przy Wszystkich na tym forum chylę czoła po same swoje pięty przed Twoją wiedzą i chęcią pomocy. Dzisiaj odebrałem, proponowany przez Ciebie PMA 1060. Podłączyłem i szczęka mi opadła. Nie miałem pojęcia, że istnieją takie dźwięki na płytach, które znam juz od 20 - 30 lat!!! Odkrywam wszystko na nowo. Zestaw gra ze zdecydowanie większą swobodą, nie wiem jak to określić, jakby nabrał powietrza. Kolumny nabrały "rumieńców" i pokazują teraz swoje prawdziwe oblicze. Jest moc. A wydawało mi się, że PMA 560 gra już fatastycznie.
Raz jeszcze bardzo Tobie dziękuję za okazaną pomoc. Wszystki nowicjuszy zachęcam do słuchania rad "starych wyjadaczy", nie bądżcie mądrzejsi, bo wydacie źle pieniądze, tak jak to zrobiłem, napalając sie i kupijąc za słaby wzmacniacz ( PMA 560).
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Mój 11-o letni syn, wielki fan dobrej muzyki ( wyobraźcie sobie, ze słucha już z powodzeniem muzyki klasycznej, wielbi rock'a klasycznego, dzisiaj naciągnął mame by mu kupiła płytę Daiany Krall), gra fantastycznie na perkusji i pianinie zapalił się do zmiany swojego sprzętu stereo. Dałem chłopakowi PMA 560 ( w sumie bardzo dobry wzmacniacz) i oczywiście mam pytanie: proszę o dobór głośników podłogowych do tego wzmacniacza, ale takich, które nisko schodzą ( mały uwielbia niskie tony), które będą pasować do w/w wzmacniacza, jego gusta muzyczne opisałem chwilkę temu, zresztą bardzo podobne do moich, pokój 13m2, budżet - 600 - 800 pln.
Za wszelkie rady, z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Jacek
P.S. Próbka jego możliwości dla chętnych:
http://www.youtube.com/watch?v=QLUpAJVmhmQ
http://www.youtube.com/watch?v=GA-C_CA8zvQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj z tymi pochwałami. Zawsze można lepiej, ale nie zawsze jest dużo czasu na poszukiwania i odpowiednie oferty.
Co do syna, to gratuluję. Widać i słychać, że chłopak ma talent. Dużą wrażliwość i taki wewnętrzny feeling. Jeśli nadal będzie się tak rozwijał muzycznie, to za kilka lat kto wie... icon_biggrin.gif
A kolumny jakie? trzeba by się zastanowić. Na razie widzę takie.
Najtańszą i najbezpieczniejszą propozycją nie wymagającą w dodatku standów są KEF Coda 9
Oczywiście są też najsłabsze jakościowo, choć bardzo przyjemnie grające.
http://allegro.pl/kolumny-kef-coda-9-i3144998860.html
Lepsze pod względem jakościowym są Monitor Audio BR 2. łatwiejsze w ustawieniu ze względu na otwór b-r z przodu obudowy, ale wymagające standów, by mogły odpowiednio dobrze zagrać.
http://allegro.pl/monitor-audio-bronze-br2...3148393664.html
Najlepsze, to już wysoki poziom, ale też wymagające standów i niestety większego odsunięcia od ścian są T+A SPECTRUM ADL P II, jednak
obawiam się, czy ten wzmacniacz nie będzie za mało wydajny do tych kolumn. Zagrać, zagra. Najwyżej za jakiś czas kupisz mu lepszy wzmacniacz.
http://allegro.pl/t-a-spectrum-adl-p-ii-i3147116745.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel,

Dzięki. Propozycje fajne, ale... Młodszy chce koniecznie podłogowe icon_rolleyes.gif Zastanawiałem sie nad Infinity 61 II, bo w przystępnej cenie są, ponoć schodzą ładnie nisko itd, itp. Co o tym sądzisz? PMA 560 wyrobi?
Najbardziej oczywiście, podobają mu się moje TMR 60. Powiedział mi, że wźmie je a ja mam sobie kupic TMR100. Są takie na Alledrogo, ale za 1500,00. Nie za drogo? Z dugiej strony, sam Pisałeś, że do PMA 560, te TMR 60 są za mocne. Z jeszcze jednej strony, jemu to zestawienie baaardzo się podobało.
Możesz, w wolnej chwili, podesłać jeszcze jakieś pomysły na podłogowe głośniki w cenie do 900,00 - 1000,00 pln, proszę? Super, jeeśli da się znaleźć jakieś w obudowie zamkniętej lub z otworem basowym z przodu, co pozwoli na ustawienie ich bliżej ściany, bez straty na jakości.

Pozdrawiam,
Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak to jest dobre wyjście. Pisałem, że te T+A potrzebują lepszego wzmacniacza by rozwinąć skrzydła, co sam wiesz.
Ale jeśli synowi podoba się to brzmienie? Miałby kolumny "rozwojowe". Do wymiany wzmacniacza ja jakiś czas, jeśli by kiedyś zaszła taka potrzeba.
Czy 1500zł to za drogo za TMR 100? To zależy jak na to spojrzeć. Można pewnie kupić taniej. A ponegocjować ze sprzedającym nie zawadzi.
Z drugiej strony jakie kolumny tak dobrze grające kupisz w tej cenie? Można szukać, ale to może potrwać z niewiadomym zresztą skutkiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich propozycji z postu #15 zdecydowanie polecam Ci ... T+A TMR 100. Kolumny co najmniej o 2 klasy lepsze od wszystkich pozostałych! Choć jestem wielkim fanem Cantonów, to jednak te Fonum 600 odradzam. Tym bardziej za 900 zł. To niestety nie seria KARAT, nie mówiąc już o ERGO. Fonumy gościły u mnie w domu i nie są to bynajmniej złe kolumny, aczkolwiek przy tych T+A po prostu bledną. Nie żałuj kasy i bierz je, co najwyżej wkrótce zmienisz wzmacniacz icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, wielkie dzięki. Te moje TMR 60, tak mi sie podobają, że faktycznie, chyba zostane milośnikiem firmy T+A.
Ale pomarudzę jeszcze icon_mrgreen.gif Co szkodzi poszukać.

1. Co myślicie o Quadral SHOGUN MK IV?
2. Co myślicie o http://tablica.pl/oferta/kolumny-iq-ID2gxxt.html
3. Zobaczcie dokladnie te T+A z Alledrogo. Mój sprzedawca, od którego kupiłem zestaw Denon, twierdzi, że nie wydlądają na pewniaki. Pomijam juz fakt, że brakuje maskownic, ale on twierdzi, ze głośniki to raczej orygnalne nie są http://allegro.pl/t-a-criterion-tmr-100-ko...3088944787.html

Pozdrawiam,
Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jeśli T+A sprawdziły się brzmieniowo z Denonami, to na razie nie ma co kombinować. Nie twierdzę, że inne nie zagrały by równie dobrze albo nawet lepiej. Ale i tak myślę, że się udało.
Quadral Shogun Mk IV, to bardzo dobre kolumny, ale nie wiem, czy nie za ofensywne, nie za bardzo jednostronnie grające?
IQ kiedyś słuchałem. Ale chyba innego modelu.Nie pamiętam. Ten raczej nie do 13m2?
Co do T+A Criterion TMR 100, czy mają oryginalne głośniki, musiałby się wypowiedzieć ktoś dobrze je znający.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, T+A z Denonami gra świetnie, ale..... jest mały problem. Ten zestaw gra świetnie dla mnie icon_neutral.gif Obawiam sie, że jeśli Ty byś tego posłuchał, to już tak świetnie by nie było. Ja nie mam doświadczenia. Gra to o niebo lepiej od mojego poprzedniego zestawu. Ja się dopiero uczę i nabieram smaku. Pewnie za jakis czas, będę Ciebie prosił o radę w doborze wzmacniacza. Już sie naczytałem , że Denony grają sucho acz dynamicznie. Ja preferuję soczysty, miękki, dynamiczny i czysty dźwięk. Jak na moje ucho tak właśnie gra obecny zestaw - czyli - nie znam się.
Na te kolumny, o których pisałem (Quadral Shogun Mk IV), mam super cenę. Twoja opinia jest również dobra. Chyba je wezmę i podłączę synowi. Zobaczymy, jak to gra. A może ładniej niz moje TMR 60?
Pozdrawiam,
Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony grają sucho? No dziwne opinie, znam bardziej "suche" wzmacniacze. Chyba, że ktoś całe życie słuchał na dobrej soczystej triodzie.
Nie warto się za bardzo przejmować opiniami.
Cytat

Obawiam sie, że jeśli Ty byś tego posłuchał, to już tak świetnie by nie było.

Ale ja, gdy słucham nie mam negatywnego wpływu na brzmienie zestawów stereo icon_wink.gif
Shoguny na pewno nie zagrają soczysto czy miękko. Na pewno dynamicznie, konturowo, mocno, ofensywnie.
Co dla kogo ładniej zagra, to na pewno kwestia gustu. Tu nie można miec żadnej pewności.
Jeśli jednak zdecydujesz się na Quadrale, daj tu link. Albo na PW, jeśli wolisz. Trzeba by obejrzeć jak wyglądają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jaki ze mnie "znawca"?? Po cholere czytam te opinie. W sumie, to mnie sie ma podobać. I tak jest. Jutro będę miał zdjęcia tych Quadrali, postaram sie je jakoś podpiąć do tematu.
Zaczynam się wkręcać w temat. Właśnie dostałem nowe IC, te o których pisałem, a które Ty w jednym z wielu wątków tu polecałeś. Jasna cholera, no jest różnica! Niech nikt nie bredzi, że kabelki to jakiś wymysł chorych ludzi. Nie jestem audiofilem. Mam wyczulony słuch, zawsze uwielbiałem dobrą jakość dźwięku. Pamiętam raz, jak byłem w Wiedniu, na koncercie McCartney'a. Jesssu, tam to dobiero był dźwięk.
Nabieram coraz większej ochoty, by posłuchać, jak gra Twój sprzęt.

Pozdrawiam,
Jacek Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...