Skocz do zawartości

Pylon Topaz 20 i co dalej?


mateoTDI

Recommended Posts

Witaj,
rzeczywiście bardzo często łączy się kolumny Pylon Audio z elektroniką NAD. Wybór jednak jest uzależniony od kilku czynników:
1. jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz,
2. jakie preferujesz brzmienie,
3. jaki budżet chciałbyś przeznaczyć na zakup nowego wzmacniacza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ma być przeznaczony do odsłuchu muzyki rockowej, z przewaga gitarowego brzmienia wirtuozów gitary, muzyka life concert, ale trochę popu, kobiecego wokalu i dobrego chill out. Ponieważ w opiniach Topazów stwierdzono że są dość neutralne ze wskazaniem uniwersalności to życzeniem moim byłoby gdyby solówki średnicy nie wycofywały się ale lekko wychodziły przed szereg. Oczywiście przestrzeń, scena , jakkolwiek to nazwiemy oczekuję, że będzie atrakcyjna czyli słyszalna.Wszystko można wyostrzyć dobrymi kablami ale i na to przyjdzie czas. Do dyspozycji mam przestrzeń ok. 30m2 więc możemy pozwolić sobie na próbę zbudowania czegoś rozsądnego na tym polu. Budżetu nie określam, ponieważ dobre propozycję są zawsze w cenie, czasami też można się zastanowić nad używanym sprzętem, ale ... myślę że nad kosztami zawsze można sie pokłonić i rozważyć każdą propozycję byle dobrą i fachową. Najwyżej trochę oddaloną w czasie coby nie zostać wyeksmitowanym z domu przez płeć piękną icon_biggrin.gif .
Jeśli są użytkownicy Topazów to proszę o podzielennie się swoimi sugestiami.
PZDR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegóły,
w takim razie wybór wzmacniacza NAD będzie dobrą opcją, zwróć jednak uwagę na modele od C326BEE wgórę.
Bardzo ciekawą alternatywą, brzmiącą trochę łagodniej, cieplej z Twoimi kolumnami jest najnowszy Arcam FMJ A19 oraz jeśli budżet pozwoli, hybryda lampowa Xindak XA-6900 (2011 Edition).
Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania urządzeń do naszego salonu. W przypadku pytań, wątpliwości służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony Topaz 20 są rzeczywiście bardzo dobrze grającymi kolumnami. W tej cenie, to naprawdę kawał dobrej roboty.
Słuchałem ich tylko co prawda na Audio Show, ale od razu dało się zauważyć jak dobrze grają. A później zaskoczenie, gdy wystawiający podał ich cenę.
Oczywiście, że można by pokusić się o dobry używany wzmacniacz do nich. Propozycje Q21 są ciekawe, choć jak wiadomo można lepiej z drugiej ręki. Napisałeś o muzyce jakiej słuchasz. Szkoda, że więcej nie o preferencjach brzmieniowych.
Widzę w ogłoszeniach od niedawna świetny wzmacniacz Sphinx Myth 5. Gra bardzo dynamicznie, precyzyjnie, neutralnie, choć trochę po chłodnej stronie neutralności. Jeden z lepszych wzmacniaczy jakie można kupić za te pieniądze.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/13/127007.php
Można też rozejrzeć się za Primare A30
Ja wiem, że piszą iż te kolumny zagrają nawet w 30m2, ale potężnie z odpowiednim wolumenem niskich tonów już na pewno nie.
Można to nieco zrekompensować stosując właśnie dobry wzmacniacz, który zapędzi je do pracy. Byle tylko wytrzymały icon_wink.gif
Bardzo uniwersalnie zagrałby Roksan Caspian czy Exposure 3010S
Jeśli wolisz jednak pełniej, cieplej, soczyściej trzeba by się rozejrzeć za czymś właśnie w stylu Xindaka, Musical Fidelity (wyższe modele), Atoll (raczej IN 80 albo lepiej IN100), Copland CSA 14 albo (prawie to samo ale z pilotem) CSA 28.
Wiem, że pewnie większość będzie zbyt droga, ale może coś się trafi w dobrej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1angel - Jestem po wstępnej rozmowie z człowiekiem, który zamierza się rozstać ze swoim MF E100, ale na razie nie znam ceny i jest to nic pewnego bo gość jest na rozdrożu i nie do końca jest pewien sprzedaży. Dopiero w połowie kwietnia da mi znać bo wyjeżdża za granicę. Trochę długo, ale zaczekam. Jak uważasz jeśli chodzi o cenę możliwą do zaakceptowania? Za ile warto do tego podejść?

Jeśli się rozmyśli zapewne skorzystam z podpowiedzi Q21 bo uważam, że wie co mówi a ja też słyszałem i czytałem podobne opinie (NAD, Xindak).

Chodzi mi jeszcze jedna myśl po głowie nie dając spokoju i tu zwracam się do Ciebie (F1angel) o opinię: jak wypadają Topazy 20 vs. STX FX-300? Ceny są zbliżone. Też "polska myśl techniczna"
Poza tym oczywiście przyjrzę się Twoim propozycjom,poniewż są ciekawe i może jakaś odpowiednia oferta się pojawi.

Odbiegając od tematu życzę Wszystkim Zdrowych i Pogodnych Świąt, spędzonych rodzinnie i w miłej atmosferze, przy dźwiękach dobrej a przede wszystkim dobrze brzmiącej muzyki !! No i niech Wam Zajączek przyniesie coś fajnego !!

Wesołych Świąt.

PZDR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Po niedługiej przerwiespowodowanej wyjazdem muszę podzielić się wydarzeniami. Oczywiście na wstępiechciałbym podziękować koledze f1angel, który ukierunkował mnie w poszukiwaniachi kolumn i wzmacniacza (wielki ukłon). Pylony Topazy 20 dotarły właśnie do mniei …. z niecierpliwościa oczekuję wzmacniacza, który dotrze do mnie w sobotę. Itutaj chciałbym podziękować koledze Adamc, ponieważ zakupił do swojego użytkuMF E100 natomiast odstąpił mi swój MF E10 (tutaj kierunek poszukiwań nakreślił f1angel,dziękuję). Oczywiście tutaj dziękuję Ci Adamc za cierpliwość, ponieważ dzieliłynas setki km, ale pomyślnie to rozwiązaliśmy). Także tutaj zareklamujęzaangażowanie forumowych kolegów, którzy wykazują się wielką pomocą iżyczliwością za co im serdecznie dziękuję. Jednak to wszystko nie zmieniafaktu, że zżera mnie ciekawość jak to zagra !!! Dlatego też muszę szybko„dozbroić” zestaw w CD, kabelki i IC? Oczywiście proszę o sugestię doboru żebynie zaburzyć charakterystyki tego zestawu. Za podpowiedzi z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękujesz, gdy usłyszysz jak to zagra i Ci się spodoba, bo wcale tak być nie musi icon_wink.gif
I właśnie dlatego chyba za wcześnie jeszcze radzić, szczególnie kabelki. Choć i odtwarzacz CD jest szansa odpowiednio dobrać, gdybyś nieco chciał skorygować brzmienie.
Co Ty na to? Może najpierw posłuchaj jakiś czas na tym co masz, pomyśl w jakim kierunku chciałbyś doszlifować brzmienie a wówczas bardziej sensownie można będzie dobrać CD i kable.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma mowy o korygowaniu czegokolwiek ponieważ budujemy zestaw z niczego. Dlatego najpierw CD, potem kabelki.... potem korygowanie może jakies zmiany wyżej... wszystko możliwe. Dla mnie już jest za co dziękować ponieważ spotkałem się tu z życzliwością i pomoca na która liczyłem. Wierzę że wspólnie budowany zestaw da mi oczekiwane zadowolenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...