Skocz do zawartości

sprzęt między 500-1000 zł do komputera


Recommended Posts

Witajcie,


proszę o doradzenie sprzętu głośnikowgo do muzyki/filmów w cenie 500-1000 zł. Stawiam do dobry głeboki bass, wyważone średnie tony i wysoki bardzo czysty dźwięk. Obecnie posiadam Genius 4000 i Audiotrak MAYA U5 i jest przyjemienie, ale do dobrego brzmienia brakuje. Liczę na Waszą pomoc w wytypowaniu dobrego sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cześć,

sorry że dopiero po takim czasie odpowiadam. Dzisiaj doszły Solo7c, obecnie staram się je "wygrzać" icon_smile.gif. Głośniki póki co grają ładnie, ale brakuje jednak basu. Zamontowałem sub od Geniusów, daje rady, ale nie ta półka. Potrzebny mi dobry subwooffer w cenie do ok 600 zł który zgra się ładnie z tym sprzętem. Co możecie mi polecić???

dane techniczne Solo7C:

http://microlab.com/?r=Systemystereo&st=full&id=131


Jutro i pojutrze mam czas by poszukać wybranego przez Was sprzętu i zakupić. Proszę o w miarę szybką odpowiedź icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microlab Solo7c mają bardzo dobry bas. Miałem kiedyś Solo6c i też tragedii nie było.
Jednakże zintegrowana karta dźwiękowa to się nadaje do kolumienek za 50pln.
Nic dziwnego że basu dużego nie masz. 1. te kolumny zaczynają fajniej grać po 30h grania 2. potrzebują o wiele lepszej karty która da im kopa.
Zainteresuj się Audiotrak Prodigy Cube lub Nostromo 4 oparte na chipie Wolfsona.
Druga sprawa.. sub do muzyki to lamerstwo. Chyba że ma się kino domowe z satelitek to wtedy nie ma wyjścia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Microlab Solo7c mają bardzo dobry bas. Miałem kiedyś Solo6c i też tragedii nie było.
Jednakże zintegrowana karta dźwiękowa to się nadaje do kolumienek za 50pln.
Nic dziwnego że basu dużego nie masz. 1. te kolumny zaczynają fajniej grać po 30h grania 2. potrzebują o wiele lepszej karty która da im kopa.
Zainteresuj się Audiotrak Prodigy Cube lub Nostromo 4 oparte na chipie Wolfsona.
Druga sprawa.. sub do muzyki to lamerstwo. Chyba że ma się kino domowe z satelitek to wtedy nie ma wyjścia.



1.zgadza się z na razie wysłuchałem z 12h i jest lepiej
2. Maya U5 jest za słaba?? kurcze dopiero co ją kupiłem icon_smile.gif może ktoś chętny na zakup to PW icon_smile.gif, powyższe karty są warte dopłaty? czy lepiej kupić jeszcze coś lepszego icon_smile.gif??
3. Suba będę używał kiedy zabranie basu... więc możesz coś dodatkowo zaproponować co zagra ładnie z Solo?



Cytat

Ja bym zaczął od próby mierzenia głośników i ich equalizacji...

Napisz jakich używasz programów do odtwarzania muzyki i filmów? Masz jakiś mikrofon w domu (choćby komputerowy)?




Może zacznijmy od początku, nie mam doświadczenia w nagłośnieniu. Co polecasz zainstalować by było na odpowiednim poziomie. Mikrofonu nie mam, ale mogę zakupić jak jest sens icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś znajomy ma amplituner kina z fukcją autokalibracji Audyssey lub podobną. Tam są zawsze dołączone mikrofony, które można wykorzystać. Na allegro jest teraz taki jeden, ale za 90zł, więc nie wiem czy to jest warte...

Co do samej procedury, to masz mikrofon, ściągasz darmowy program Room EQ Wizard, robisz kalibrację karty dźwiękowej, pomiar i masz podłoże do stworzenia ustawień korektora dla Twojego systemu, które pozwolą wyrównać pasmo i rozciągnąć bas w dół. Efekt może być zadziwiający...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok postaram się zakupić mikrofon

powiedzcie mi czy opłaca się rzeczywiście zamówić kartę muzyczną Audiotrak Cube w porównaniu do U5?? róznica będzie znacząca??? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prodigy Cube jest zdecydowanie lepszy od Maya głównie ze względu właśnie na Wolfson'a
Jakbyś natomiast miał nadwyżkę gotówki i możesz dołożyć 200pln to wtedy -> http://allegro.pl/dac-nostromo-4-i3174011007.html
Ewentualnie można się jeszcze zainteresować -> http://allegro.pl/dac-unostromo-i3161787680.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra kolego, ale jak wpłynie na dźwięk Wolfson? i czy warto dokładać do Nostromo. Możesz konkretami? jestem skłonny wydać te 6 stówek, ale muszę wiedzieć że jest to warte tej ceny... możesz trochę opisać co te karty wnoszą, bo za mało konkretów Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...