Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Jestem w trakcie poszukiwania głośników komputerowych 2.0 i zwracam się do was z prośbą o porady i sugestie.

Zacznę od tego, że budżet dość elastycznie oscylujący wokół 500zł. Zastosowaniem będzie wyłącznie muzyka.

Tak więc trochę dokładniej:
-posiadam kartę dźwiękową na USB, mianowicie interfejs E-mu 0204
-muzyki raczej bym słuchał z pewnej odległości - ok 2m-2,5m
-pokój 20m2 - 4x5
-muzyka- głównie black i death metal, więc szybko, agresywnie i głośno icon_twisted.gif

Dodam, że sam śpiewam i lubię ćwiczyć sobie z włączonym nasłuchem- jeżeli to ma jakieś znaczenie icon_wink.gif

Po wielu godzinach przeszukiwania internetu, według moich statystyk 90% postów w każdym temacie w takiej kwocie zawiera: solo 6c lub 7c.

Byłem juz gotowy praktycznie brać solo 7c (spowodowane pewnie ogólnym kultem ich w internecie), mimo iż trochę drogie jak dla mnie,
jednak po dłuższej lekturze wynika, że po prostu one sobie średnio radzą z metalem.
Więc można powiedzieć, że szukam alternatywy dla nich. Chyba, że mnie ktoś utwierdzi że nie jest z nimi tak źle w tej muzyce icon_smile.gif.

Dodam jeszcze, że nie orientuję się jak brzmią jakiekolwiek głośniki komputerowe droższe niż 60zł, bo po prostu w mojej okolicy chyba nikt takowych nie ma.
Sam korzystam ze złomu 5.1 w postaci TRG-5S-330-A-2 od jakichś 10 lat.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

karta np Audiotrack Prodigy Cube lub Nostromo 4



A z e-mu 0204 coś nie tak?


Szukając dalej natrafiłem na edifiery R2600, podobno grają lepiej niż Solo 7c, a są nawet trochę tańsze. Według for zagranicznych. Ktoś ma z nimi jakieś doświadczenie/porównanie? Bo u nas są dopiero od niedawna dostępne i opini jak na lekarstwo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie wiem jak to dokładnie określić. Wszystko brzmi dla mnie tak samo jak na słuchawkach Medusa NX SL-8781, które posiadam, a do najlepszych nie należą. Tylko bas w 7c jest dobry, a reszta brzmi po prostu jak na każdych innych głośnikach za ~50zł, tylko gra to to głośniej. Na razie włączam na 50% głośności zeby się wygrzały te 20 godzin, (zgodnie z zaleceniami icon_razz.gif) może na głośniejszym odsłuchu wyjdą te 'bajery' icon_wink.gif

Być może muszę jeszcze się pobawić w jakichś ustawieniach na PC lub programów do odtwarzania, bo wszystko na standardowych ustawieniach.
Dziwi mnie tylko, że najpierw włączyłem na zintegrowanej dźwiękówce, a później na e-0204 i też różnicy żadnej nie słychać icon_surprised.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...