Skocz do zawartości

Sprzęt Audio


Michał:)

Recommended Posts

Witam Chciałbym kupić sobie do pokoju sprzęt audio(za bardzo się na tym nie znam ) Interesuje mnie sprzęt używany do ok.700-800. Mam głośniki 5.1 od Dvd 8 ohmów czy jakoś tak. Lubię czasami słuchać muzykę na fulla. Mieszkam na wsi może to być głośny sprzęt Pomóżcie coś wybrać czy amplituner czy jakiś wzmacniacz( Nie znam się na tym ) ten sprzęt ma być do słuchania muzyk i w przyszłości do oglądania filmów (Chyba ) Proszę pomóżcie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Na początek będzie dobrze, jeśli konkretnie określisz do czego zestaw ma służyć. Napisz też, czego słuchasz, jak duży jest pokój, gdzie będzie stał sprzęt i jakie brzmienie lubisz. Z kwoty wnoiskuję, że sprzęt używany. Podaj co będzie źródłem dźwięku, pc, czy cd. To potrzebne informacje, aby coś doradzić, wybrać.
Czy Tobie zależy na dobrym brzmieniu, czy tylko na tym, żeby było głośno ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zestaw ma służyć do słuchania muzyki. Słucham pop , mój pokój ma ok.20 m? ,sprzęt ma stać na meblo-ściance lub kolumnach (zastanawiam się nad kupnem kolumn) i lubię bassy. Źródłem dźwięku będzie aux (z telefonu) ,pamięć przenośna lub pc. I zależy mi na dobrym brzmieniu( czysta muzyka a nie jakiś charszczenie czy jak to nazwać ) icon_smile.gif

A i sprzęt nie musi ładnie wyglądać (ma być dobry a nie do wystroju pokoju chociaż daje icon_razz.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może zacznę tak.
Do takiej powierzchni śmiało można wstawić kolumny podłogowe. Jeśli chcesz zestaw do słychania muzyki, daru sobie kino domowe. Na zestawie stereo też można obejrzeć film. Kino domowe za np. 2500 zł, to nic nadzwyczajnego, gdzie prawdziwe kina domowe są o wiele droższe.
Skoro planujesz słuchać w większości muzyki, to stawiaj na stereo. Zestaw kd, nie nadaje się do słuchania muzyki i tyle. Szczególnie jeśli piszesz, że zależy Ci na dobrym brzmieniu.
Jeśli chodzi o umiejscowienie sprzętu, to meblościanka jest ok. Będziesz mógł swobodnie rozstawić sprzęt.
Nie stawiaj wzmacniacza na kolumnie ! To kompletnie beznadziejny pomysł. Kolumny to nie podstawki na sprzęt. Nie wiem jak to sobie wyobrażałeś, pisząc, że postawisz wzmacniacz na kolumnach. Wnioskuję, że planowałeś postawić je obok siebie, co jest kolejnym bardzo złym pomysłem.
Kolumny powinny być rozstawione tak, aby w miarę możliwości, podczas odsłuchu tworzyły trójkąt razem z miejscem w którym słuchasz. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy może sobie na to pozwolić ze względu na np. umeblowanie itp. Ale nie powinny stać obok siebie, lub wciśnięte w kąt dotykając ściany, lub szafy, czy regału. Powoduje to zazwyczaj zwykłe dudnienie, nie mające nie wspólnego z w miarę poprawnym graniem. Przy okazji przypomnę, nie pisz bass, tylko bas, a najlepiej niskie tony. Nie mówię tego złośliwie, tylko ten wątek powtarza się tutaj notorycznie.
Wspomniałeś, że zastanawiasz się nad zakupem kolumn. To będzie dobra decyzja. Nie wiem jakie głośniki od dvd posiadasz, ale raczej nie będą dobrym rozwiązaniem do nowego wzmacniacza stereo.
Jeśli rozważasz kupno kolumn, to napisz jaki budżet na to przeznaczysz. Lepiej byłoby kupić kolumny, a potem szukać wzmacniacza do nich.
Co do wzmacniacza. Pisałeś, że nie znasz się na tym. Amplituner, to tuner (radio) i wzmacniacz jako jedno urządzenie (w jednym pudełku icon_smile.gif). Polecam kupno wzmacniacza. Jeśli słuchasz radia, tuner można dokupić osobno, nie jest to gigantyczny wydatek. Podobnie z odtwarzaczem płyt kompaktowych.
Słuchając z telefonu, czy komputera musisz wiedzieć, jakość nie będzie najlepsza. W zależności od formatu, a oprócz tego najlepszym rozwiązaniem jest dołączenie od systemu Daca, ale myślę, że nie ma sensu teraz o tym pisać.
Z telefonu i z komputera, też będzie działać, więc się nie martw o to.
Fajnie, ze napisałeś, że sprzęt nie musi fajnie wyglądać, chyba jako jeden z niewielu w tego typu tematach. Często ludzie tutaj szukają rady, propozycji i zakładają z góry, co jak ma się nazywać i jak wyglądać. Rozumiem, kiedy ktoś nie chce zniszczonego sprzętu, bo sam bym takiego nie kupił. Niestety, to nie wygląd ma wpływ na brzmienie.
Zastanów się nad tym i napisz co postanowiłeś.
Pozdrawiam.

P.S. Ten temat, bardziej pasowałby do działu stereo icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DAC miałby być podłączony do PC to np.
http://www.audioinsane.pl/pl/konwertery-da...st-hud-mx1.html
http://www.audioinsane.pl/pl/karty-dzwieko...odigy-cube.html
http://allegro.pl/dac-nostromo-4-i3138711798.html
http://allegro.pl/dac-nostromo-4h-ze-wzm-s...3137805564.html

DAC głównie przetwarza sygnał cyfrowy na analogowy. Ale też jakość dźwięku jest wtedy
znacznie lepsza niż np. płynąca z karty dźwiękowej zintegrowanej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...