Skocz do zawartości

zestaw technics, a zeusy


gruniu78

Recommended Posts

Kurdę, naprawdę zaczynasz mnie wkurzać. icon_mrgreen.gif
Nie, nie jestem miłośnikiem Kenwooda, ale to była odpowiedź na Twój upór, by dobrać coś do Zeusów, by tymczasowo w miarę nie tak źle grało. Bo chcesz koniecznie jako pierwszy kupić wzmacniacz.
Wyraźnie pisałem NAJPIERW KUP KOLUMNY, Wzmacniacz dobierzesz później.
Czy Ty rozumiesz co piszę, czy bierzesz to pod uwagę, czy lansujesz własną rzeczywistość?
Oczywiście są lepsze wzmacniacze niż Kenwood, ale za te pieniądze i tymczasowo jest chyba optymalny. I solidnie zrobiony.
Jeśli nie do Zeusów, to poluj na Fine Arts V1, V2, V3 (im wyższy model tym lepiej) albo może uda Ci się kupić Nakamichi TA-2E w rozsądnej cenie (wątpię). Inne dobre i nie grające jak metalowa beczka wpuszczona do kamieniołomu są droższe. Dużo droższe.
A dlatego tuner firmy Kenwood, byś mógł sterować jego funkcjami poprzez pilot od wzmacniacza.
Możesz kupić Day Sequerra, Nakamichi, Marantz, Sony, Pioneer, Philips, Denon, Arcam, Audiolab, czy setki jeszcze innych.
http://www.audioasylumtrader.com/ca/listin...y-checked/23483
Ale jak nie będzie miał swojego pilota (tunery z pilotem nie są często sprzedawane a jeśli już, sporo kosztują), to będziesz za każdym razem podchodził do niego i ręcznie zmieniał stacje. Tak naprawdę, to nie stać Cię na porządny tuner i chodzi tu o funkcjonalność.
A chcesz lepszy wzmacniacz? Podaj konkretną sumę, to Ci znajdę coś lepszego. Tylko nie wiem do jakich kolumn? A na jakie Ci później starczy środków?
Nie chce mi się w kółko pisać tego samego. Paranoja, jak pragnę zdrowia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na weekend pozyczam od kolegi denona - zobaczymy jaki efekt

edytowalem post w momencie kiedy ty pisales icon_smile.gif

bi-wiring - nowe slowko w moim slowniku:)
z tego co wyczytalem to pod jedno wejscie podlacza sie jedna kolumne, ale dwoma przewodami, a ja chcialbym sprobowac jedna kolumne pod dwa wyjscia
wyjscie A pod bas, a B pod sopran

napisz mi co sadzisz o kolumnach, ktore wyzej wymienilem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak chcę wejść do działu RTViAGD z którego można się dostać do Sprzęt Audio Dla Domu, to wyskakuje mi plansza, że nie odnaleziono serwera
Ale po adresie widzę, że chodzi o JBL E 80. Nie są to kolumny lepsze niż Zeusy

A bi-wiring można stosować podłączając dwoma kablami do jednego albo dwóch kompletów gniazd we wzmacniaczu. Tu nie ma różnicy. Dwa komplety we wzmacniaczu służą tylko dla ułatwienia takiego połączenia. A dalej dwie pary kabli idą właśnie do podwójnych zacisków w kolumnach (tu już muszą być podwójne zaciski/gniazda). Właśnie jedna para idzie do głośników wysokotonowych albo do wysoko i sredniotonowych a druga para do nisko tonowych albo (i) do średnio-niskotonowych.
Ja mam kable tak zarobione, że do pojedynczych gniazd we wzmacniaczu podpięty jest jakby jeden komplet kabli. Jakby, bo naprawdę jest podwójny i tylko idzie dalej razem w jednej koszulce aż do kolumn. Przy samych gniazdach głośnikowych kabel się rozdziela i jedna para idzie do zacisków głośnika wysoko-tonowego a druga do zacisków głośnika średnio-niskotonowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie prawisz icon_smile.gif
Przy podłączeniu bi-wire zworki należy zdjąć.
Co do linka - serwer działa i są to niestety JBL - miałem podobne.
Do JBL-i (przynajmniej tych bardziej budżetowych, jak te) moim zdaniem na opisanie brzmienia niskich tonów należałoby używać określenia "basssbasbasbas" albo bardziej metaforycznie "rozciągnięta guma od majtek".
Serdecznie odradzam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/magnat-quantum-657-wysyl...3086913725.html, koles moj ma ale model wyzej
mowie ze rewelacja, dobieral je w media markt

wzmazniacz na pewno http://allegro.pl/najnowszy-wzmacniacz-ken...3138569543.html
tyle ze na innych stronach znalazlem jego opis: 2x100w
model ka-7090r ma 2x150w

a moze cos takiego http://allegro.pl/koncowka-mocy-przedwzmac...3151360337.html?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
jestem po testach wzmacniacza kenwood
za nim go podlaczlem rozstawilem kolumny tak jak maja stac w salonie
po podlaczeniu kenwood, roznica pomiedzy nim a technicsem zdecydowana, na korzysc kenwooda
dodatkowo kenwood ma opcje loudness
wieksza moc wyjsciowa z kenwood powoduje ze glosniki basowe lataja o wiele mocniej niz z technicsa, przez co nie mozna mocniej podkrecic potencjometru
po podlaczeniu korektora do kenwooda dzwiek jest tak mocno zniksztalcony ze nie da sie tego sluchac

niestety musze wrocic do technicsa, poniewaz po podlaczeniu go przez korektor efekt wydaje mi sie lepszy niz przez konwooda, bez korektora

jaki wplyw na jakos dzwieku maja przewody o wiekszej srednicy
do tej pory mialem podlaczone przewody 2x3mm, a po rozstawieniu kolumn, kable okazaly sie za krotkie i musialem tymczasowo uzyc 2x1,5mm
po tej zmianie jakos nie zauwazylem roznicy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz normalnie tego Kenwooda kablami z dobrej miedzi 4mm2 (może być Alphard DaVinci), bez żadnych korektorów ani loudnessów a usłyszysz jak zagra ten wzmacniacz razem z Zeusami. Normalnie o ile Kenwood nie jest uszkodzony zjada takiego Technicsa na śniadanie bez przepijania. Loudness stosuje się tylko przy bardzo cichym słuchaniu, np. późną nocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...