Skocz do zawartości

Wzmacniacz + odtwarzacz CD pod pod kolumny stereo Avance Omega 503 - budżet 600zł


siwek755

Recommended Posts

Witam. Zakupiłem kolumny stereo Avance Omega 503.

Specyfikacja:
Impedancja: 4 omy
Skuteczność: 89 dB
Rekom. moc wzm. 30 - 200 W
Pasmo przenoszenia: 48 - 20 000 Hz



Poszukuję teraz do nich za łączną kwotę 600zł:

Wzmacniacz - w związku z impedancją głośników najpewniej wzmacniacz 4 ohm. Wizualnie bardzo podbają mi się konstrukcje typu Twin Mono - np Pionner A-209, ale też np. A-model 229 tego samego producenta. No ale wyglądem wybierać wzmacniacz raczej nie wypada, dlatego wdzięczny byłbym za jakieś propozycje od Was. Zależy mi przede wszystkim na brzmieniu
Odtwarzacz CD - w przypadku CD martwi mnie kwestia lasera, żeby się jakoś nie wkopać, więc może jakieś modele, które nie są awaryjne lub chociaż w wymianie lasera są w miarę tanie do ogarnięcia?

No i właśnie - co do kwestii samego "grania". Jak w tytule - chciałbym kupić zestaw pod Avance Omega 503 (chyba głównie chodzi mi o dobranie wzmacniacza pod ten model kolumn, który niejako łączy się z charakterystyką głośników, tworząc jedną całość(?). Tak przynajmniej się naczytałem;)).

Avance 503 z opinii posiadaczy grają bardzo przestrzennie i raczej ciepło. Spekuluję więc, że przydałoby się coś, co da im trochę wigoru i pozwoli zagrać niekiedy trochę mocniej. Moje upodobania muzyczne nie ograniczają się bowiem do spokojnych, melancholijnych kawałków.

Poniżej kilka pozycji, które zobrazują nieco mój gust muzyczny:
Dżem, Dire Straits, Anna German, Pink Floyd, Kansas, z aktualniejszych np. Labrinth czy One Republic.
Ogólnie więc gitara, perkusja (cykanie) i tego typu klimaty. Fajnie, jakby dźwięk miał też trochę charakteru i potrafił zaskoczyć, zagrać "z przytupem".

Będę bardzo wdzięczny za pomoc - wszelkie posty, sugestie i propozycje, bo głośniki dotrą do mnie około środy i oczekiwanie na możliwość pierwszego odsłuchu jak wiadomo jest nieco ciężka icon_wink.gif

Pozdrawiam
siwek755
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem robisz jeden podstawowy błąd. Jeśli chcesz uzyskać brzmienie takie, jak opisujesz są to chyba jedne z mniej odpowiednich kolumn. Moim zdaniem grają nijako, szaro, bez wyrazu. Nic w sumie nie razi w ich graniu, ale nie mają jakby własnego charakteru. Tym razem nie jest to komplement. Słuchałem ich z różnymi wzmacniaczami w tym z Densenem B-100 i Cambridge Audio azur 850a. Czyli ze wzmacniaczami znacznie lepszymi, dynamiczniejszymi i ciekawszymi niż taki,który mógłbyś kupić za 600zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam. Zakupiłem kolumny stereo Avance Omega 503.


Pieniądze przelane, głośniki powinienem otrzymać w środę. Taka opinia może mnie więc jedynie zasmucić, bo już po tzw ptokach.
Tak więc mimo wszystko wdzięczny będę za sugestie wzmacniaczy, jakie najlepiej dobrać teraz pod te głośniki.

Przy okazji mam pytania związane z poszukiwaniem wzmacniacza.

Kolumny na tabliczce znamionowej mają bowiem:



I teraz zastanawiam się, która wartość podawana przy specyfikacji wzmacniaczów jest tą, co ma się zawierać między tymi 30 a 200W?

Domyślam się, że będą nas interesowały wartości z poziomu 4ohm, ale gdy jest:

-150 W DIN / 4 Ohm na kanał
-120 W RMS / 4 Ohm na kanał


"szukaną wartością", czyli "rekomendowaną mocą wzmacniacza" dla tych głośników jest :

- DIN na kanał, czyli 150W
- DIN (x2), czyli 300W
- RMS na kanał, czyli 120W
- czy może x2 RMS, czyli 240W?


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kupić wzmacniacz, który ma między 30 a 200W RMS (na kanał) przy 4 ohmach. Oczywiście generalnie im mocniejszy wzmacniacz tym lepiej.
Ale moc na papierze to nie wszystko. Ważniejsza jest wydajność prądowa a najważniejsze jest brzmienie (oczywiście ono bez tych dwóch aspektów właściwie nie istnieje). Choć z drugiej strony nie są to kolumny trudne do napędzenia.
Co prawda w Hi-Fi i Muzyka dobrze ocenili te kolumny, ale... . Nie dając się ponieść wszelkim spekulacjom można tylko przypuszczać, że zagrały im być może tak, jak opisywali ze wzmacniaczem McIntosh 6900 icon_lol.gif
Jeśli te kolumny nie grały nawet z takimi wzmacniaczami jak napisałem, to jakie Ci mogę polecić? Za 600zł?
Może Adcom GCA 510 http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/10/125416.php
Wzmacniacz gra żywo, dynamicznie, przejrzyście.
A kolumny? Może nie masz tyle doświadczenia, osłuchania, ani też możliwości bezpośredniego porównania ich z lepszymi, podpiętymi do lepszego wzmacniacza? I po prostu będziesz zadowolony z ich brzmienia, bo są ludzie którym granie tych kolumn się podoba.
Czego Ci życzę.
Odtwarzacz CD można kupić już za 100 - 200zł. Nieźle grający. A niezawodnego nie ma. W tak niedrogim zresztą rzadko opłaca się wymieniać laser. Nieraz lepiej kupić inny odtwarzacz.
Oczywiście bardzo ważna jest akustyka pomieszczenia, jego urządzenie, ustawienie w nim kolumn. A na koniec przyzwoitej jakości kable głośnikowe i interkonekty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Witam. Zakupiłem kolumny stereo Avance Omega 503.


Pieniądze przelane, głośniki powinienem otrzymać w środę. Taka opinia może mnie więc jedynie zasmucić, bo już po tzw ptokach.
Tak więc mimo wszystko wdzięczny będę za sugestie wzmacniaczy, jakie najlepiej dobrać teraz pod te głośniki.

Przy okazji mam pytania związane z poszukiwaniem wzmacniacza.

Kolumny na tabliczce znamionowej mają bowiem:



I teraz zastanawiam się, która wartość podawana przy specyfikacji wzmacniaczów jest tą, co ma się zawierać między tymi 30 a 200W?

Domyślam się, że będą nas interesowały wartości z poziomu 4ohm, ale gdy jest:

-150 W DIN / 4 Ohm na kanał
-120 W RMS / 4 Ohm na kanał


"szukaną wartością", czyli "rekomendowaną mocą wzmacniacza" dla tych głośników jest :

- DIN na kanał, czyli 150W
- DIN (x2), czyli 300W
- RMS na kanał, czyli 120W
- czy może x2 RMS, czyli 240W?


Pozdrawiam




Nie sugeruj się zbytnio cyferkami....

Do tych kolumn polecam Cambridge Audio A 500.
Brat ma takowy zestaw w 20 metrach już z 10 lat. GRA!
Muzyka to głównie rock progresywny, new romantic, pop...
A jeszcze niedawno na giełdzie stał zestaw pre-amp tejże firmy C500 +P500 za 600 zł. Napędzałem tym wielkie Kappy 8,2i i ani się nie zająknął (choć to tylko 65 W/8 ohm). Szkoda, bo już go chyba nie ma.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się za poszukiwania tego Cambridge Audio A 500 bo często mi się powtarza jak szukam wzmacniacza w tej cenie.
A co z faktem, że wzmacniacz ten jest od 6ohm a głośniki są 4ohm? icon_confused.gif
Myślę jeszcze nad Rotel RA 810a, ale tego modelu nie mogę nigdzie znaleźć do kupienia. Wersja np 820AX jest gorsza od 810A?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nieco pewniej się czuje, bo sporo osób innych źródeł też też poleca mi te A500. Także zaczynam śledzić rynek tego modelu.

PS - bo lepszym wyborem będzie A500 niż jakiś Rotel np 810A, 820AX?
PS 2 - biję się w pierś, bo oczywiście wczoraj widzę poszedł ten model razem z CD CD5v3.0
allegro.pl/cambridge-audio-a-500rc-cd5v3-0-i3134420303.html
znając moje szczęście to pewnie i ten odtwarzacz też niczego sobie... icon_confused.gif

Póki co jest widzę jedna sztuka A500 za 470zł, a 130zł na CD raczej nie wystarczy
No właśnie... co do CD - polecicie coś do uzupełnienia duetu Avance + A500?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...