Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza - prośba o pomoc.


Krzych86

Recommended Posts

Witam,

Znalazłem na alledrogo ciekawego Luxmana jednak zastanawia mnie fakt naprawy jednego kanału. Gość pisze,że zostały wymienione tranzystory na "oryginalne "jednak gołym okiem widać,że się różnią nawet oznaczeniem liczbowym. I tu pytanie,czy tak naprawdę nie są one "oryginalne" czy też może Toshiba i tak dostarczała wszystkich komponentów ?? (ktoś co wie ??ktoś coś słyszał ??).Sprzedający twierdzi,że kanały się nie różnią i wzmak gra jak przed naprawą.Pytanie do was - wg waszej opinii interesować się czy olać temat ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś bardzo enigmatyczny. W sumie, to zależy ile dasz za Luxmana czy za Yamahę?
A który wzmacniacz będzie lepszy, to za leży do jakich kolumn i źródła.
A jakie kolumny masz lub kupisz (zależy od wielkości pokoju, możliwości ustawienia)?
I to wszystko do jakiej muzyki?
Tak, że wszystko jest względne a sam wzmacniacz (sobie a muzom) nie pracuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak racja - nie napisałem co i jak. A więc źródłem będzie gramofon Duala (701) i być może za jakiś czas odtwarzacz CD.Co do kolumn to nie jestem jeszcze do końca sprecyzowany,będę je dobierał pod wzmacniacz/rodzaj słuchanej muzyki.Swoją drogą pewnie przez jakiś czas pozostanę przy słuchawkach ale to przejściowo.

Muzyki zasadniczo słucham każdej od Grind Coru do Klasyki z tym,że najbardziej zależy mi na jakości odsłuchu klasyki,jazzu i klimatów post rockowych,alternatywnych itp (ogólnie chodzi mi o przestrzenne granie)

Zastanawiam się nad tymi sztukami.

1.Luxman - słyszałem model 410 bardzo fajnie grał w powyższych klimatach a z tego co wiem modele są zbliżone specyfiką.Tyle,że grzebany - gość jest w stanie go sprzedać za 7 stów.

http://allegro.pl/luxman-l-430-duo-beta-ci...3095249199.html

2.Yamaha CA-800,duża możliwość korekty dźwięku itp.Myślę,że za sześć stów pójdzie jak się dobrze potargować icon_smile.gif

http://allegro.pl/yamaha-ca-800-piekny-kla...3122579623.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego Luxmana bał się wziąć bez odsłuchu. Może i elektrycznie wszystko pasuje po wymianie, ale jak brzmieniowo? choć trzeba przyznać, że jest to jeden z bardziej udanych niedrogich Luxmanów. Oczywiście lepszy byłby jakiś z serii 5xx, ale cena.
Co do Yamaszki, to owszem ładna. Tylko postawić i patrzeć na nią. ale czy dobrze zagra? Nie wiem. Być może.
Widzę tu jednak inny kłopot. Zauważyłeś pewnie, że gniazda przyłączeniowe, to standard DIN, czyli musiałbyś użyć adaptorów albo zalutować na jednym końcu wtyczki DIN. Poza tym gniazda głośnikowe są też starego typu. Trzeba by dokupić odpowiednie wtyczki.
Ewentualnie powymieniać wejścia na RCA (cinch) a gniazda głośnikowe, na jakieś nowoczesne, zakręcane. Kłopot i dodatkowe koszty.
Radzę Ci dołóż stówę i kup naprawdę dobry wzmacniacz CR Developments 324.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/14/127639.php
O ile jeszcze ktoś go nie kupił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...