Skocz do zawartości

Słuchawki do muzyki klasycznej i rocka progresywnego!!!


Kasia01061987

Recommended Posts

Witam Was:)

Zamierzam zakupić słuchawki do słuchania muzyki klasycznej i rocka progresywnego.
Mam na to góra 450 złotych.
Zainteresowałam się słuchawkami Sennheiser HD 380 PRO i Sennheiser HD 518.
Czy potrzebny jest do nich wzmacniacz, a jak tak to jaki?
Czy te słuchawki będą dobre do tego rodzaju muzyki?
A, może zaproponujecie mi inne?

Z góry dziękuje za odpowiedź!

Pozdrawiam:)
Kasia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odpowiem z jakiego sprzętu będę słuchała muzyki w słuchawkach: Denon D-F 109
Słyszałam, że do słuchawek Sennheiser HD 380 PRO nie konieczny jest wzmacniacz, ale pytam o niego, gdybym jednak zdecydowała się go kupić.
Na razie go nie posiadam.
A, co do tego czego słucham, to, grupy: Yes, Pink Floyd, Dire Straits, Jethro Tull, The Moody Blues, Genesis, Emerson, Lake and Palmer, Curved Air, Wishbone Ash, Faust, Van der Graaf Generator, King Crimson, Archive, Camel, Porcupine Tree, Rash, Procol Harum.
To wszystkie najważniejsze dla mnie grupy:)
Ale, nie pogardzam też m.in: Sigur Ros, Mum, The Album Leaf, Masha Qrella, Donna Regina, Mike Oldfield, Steven Wilson:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odsłuch słuchawek, to wybrałbym się ze swoimi ulubionymi płytami do salonu audio albo przynajmniej do dobrze zaopatrzonego marketu z eletroniką. Słuchawki Sennheisera potrafią zagrać super przejrzyście, ale i dośc ofensywnie a nawet ostro. Możesz spróbować posłuchać też czegoś z oferty Bayerdynamic, AKG, czy KOSS.
Co do wzmacniacza, to pewnie masz na myśli wzmacniacz (przedwzmacniacz) słuchawkowy. I tu racja, bo "dziurka" we wzmacniaczu na ogół daje słaby dźwięk. Czyli coś takiego: http://allegro.pl/listing.php/search?strin...gory=0&sg=0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, markety w moim pobliżu nie są za bardzo zaopatrzone (mają przede wszystkim tańsze słuchawki i takie, które mnie nie interesują), a do lepszego sklepu, który udostępnił by mi odsłuch mam daleko.
Jednak podróż do nich przez pewien czas nie będzie możliwa dlatego, że jestem po wypadku i nie mogę daleko chodzić.
Także muszę kupując zaufać ludziom, którzy znają się na dobrym sprzęcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inną propozycję, nawet zupełnie inną icon_wink.gif

Moim zdaniem do takiej muzyki świetnie nadają się słuchawki GRADO. Wystarczy Ci na model SR80i, ale moim zdaniem nie warto do niego dopłacać. Lepiej wziąć SR60i, a do nich akcesoryjne "pady" L-Cush (naprawdę warto, po tej drobnej modyfikacji to są zupełnie inne słuchawki, pojawia się świetny bas, którego przy standardowych "poduszkach" trochę brakuje).
GRADO SR60i
L-Cush (tu masz potwierdzenie, że pasują jakby były wątpliwości link, poza tym znajdziesz sporo informacji o tej modyfikacji na stronach polskich jak i angielskich)

Jeszcze na koniec dodam, że kiedyś robiłem bezpośrednie porównanie Sennheiser'ów HD600 i właśnie SR60i, bardziej do gustu przypadły mi te drugie (sprawdź sobie cenę HD600 icon_wink.gif).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel - Dziękuję! Mam nadzieję, że powrót do zdrowia nastąpi szybko.
Ale, jeszcze bardziej, że nowe, dobre słuchawki będę miała szybko w domu i będę mogła się cieszyć dźwiękiem z nich płynącym!

pacio94 - muszę powiedzieć, że zaczynasz mieszać w moim umyśle.
Byłam nastawiona na jedne słuchawki, a widzę, że powoli zaczynam myśleć też o tych, których wcześniej nie brałam pod uwagę.
Mam nadzieję, ze jeszcze usłyszę od Was o innych wartych uwagi, a może nawet kupna modelach słuchawek.
To jest dla mnie naprawdę bardzo ważne!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tak ogólnie. Sennki moim zdaniem grają za ciemno do takiej muzyki, słuchanie np. The Wall, który to album jest nagrany z dość dużą ilością "dołu" nie sprawia takiej frajdy jak z GRADO. Dalej dobrym wyborem mógłby być Beyerdynamic, dla Ciebie model DT660, grają super przejrzyście, nie podbarwiają, ale moim zdaniem lepiej sprawują się w klasyce niż w rocku ze względu na swój powściągliwy bas. AKG, tu znowu, super przestrzeń, przejrzystość, ale z dołem średnio. Nie powiem nic o Audio-Technice, bo nie znam za dobrze tej marki, słuchałem raz, ale za krótko, żeby wyrażać swoją opinię. Świetne są słuchawki marki HiFi-Man, do rocka wręcz idealne, ale to nie ta półka cenowa niestety... Chyba nie pominąłem żadnej firmy szerzej znanej, są oczywiście inne, ale albo grają w innym przedziale cenowym, albo są po prostu niewarte uwagi icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94: Masz rację HiFi-Man, to jeszcze nie ta półka cenowa.
Ale, jestem pewna, że kiedyś będzie.
Jeśli ktoś zacznie ze sprzętem o wiele lepszym, niż miał, później już będzie chciał słyszeć, tylko lepszy i lepszy dźwięk.
Jestem pewna, że przyznacie mi racjęicon_wink.gif
A, jeśli chodzi o słuchawki AKG, to jakie byś mi polecił?
Jeszcze nie miałam sprzętu tej marki.
Jest jakiś kompromis, między słuchawkami do muzyki klasycznej i rocka progresywnego?
A, jeśli nie będzie kompromisu, to niech, to będą słuchawki bardziej do muzyki klasycznej dlatego, że jej zdecydowanie więcej słucham.

Dzięki za pomoc:)
Pozdrawiam:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że oba gatunki muzyki wymagają jednakowo zrównoważonego brzmienia słuchawek (tak jak kolumn zresztą). Ja dla odmiany więcej rocka progresywnego słucham, choć klasycznej muzyki też nie omijam, a i opera się zdarza (choć opera moim zdaniem do słuchania w operze jest, nie w domu). Każde podbicie któregokolwiek zakresu okrutnie te gatunki niszczy.

PS. A SBB słuchałaś kiedyś (stara polska grupa grająca progresywnie) ? Jak nie to rekomenduję serdecznie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybierałbym między Grado i Beyerdynamic'iem. Ten drugi w klasyce może okazać się faktycznie lepszy, ale przy niektórych nagraniach rockowych może być "płasko". Niestety muzyka rozrywkowa szczególnie ta starsza (lepsza? icon_wink.gif) ma to do siebie, że często wydawana jest ze słabą jakością, co przy tak przejrzystych słuchawkach jak Beyer od razu jest obnażane.

Bez odsłuchu ciężko jest wybierać, każdy zakup to jakiś kompromis. Jeden woli to, drugi tamto, potem jeszcze się okazuje, że komuś jest niewygodnie w danych słuchawkach itd.
Jak kupisz przez Internet to zawsze masz ten komfort, że możesz słuchawki zwrócić, więc jak się nie spodobają to stracisz tylko na przesyłce w jedną stronę (z 15zł za kuriera)...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamC: Oczywiście, że znam i słucham SBB, nie mogłoby być inaczej:)
Choć, na polską muzykę, muszę mieć odpowiedni nastrój, by jej słuchać, więc to nie jest bardzo częste.
A, jeśli chodzi o operę.
Oczywiście, że najlepiej, jest jej posłuchać na żywo, ale nie zawsze to jest możliwe.
Dźwięku na żywo nic nie zastąpi, nawet najlepsze słuchawki, czy kolumny, zdaje sobie z tego sprawę.
Ale, gdy on jest nie możliwy, wtedy opera, którą można posłuchać z tv. czy w radiu, też może być warta grzechu;)

pacio94: Już zwracałam uwagę na słuchawki Beyerdynamic.
W moim przedziale cenowym są np. Beyerdynamic DT-440, może udało by mi się nadwyrężyć budżet i wtedy mogłabym kupić Beyerdynamic DT990 PRO lub Beyerdynamic DT770 PRO.
Wiesz coś na temat, tych trzech par?
Mogłabym się zatrzymać na Beyerdynamic DT-440, czy powinnam wybrać, któryś z dwóch pozostałych modeli?
A, może jeszcze inne?
Wiem, że najbardziej będą liczyły się moje odczucia podczas słuchania, ale warto też posłuchać rady, kogoś jak sądzę, bardziej doświadczonego, niż ja.

Pozdrowienia:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 a które wydanie The Wall ty słuchałeś, bo to ma duże znaczenie.
Ja akurat słuchałem 3 wydania z tego 2 posiadam i różnica brzmienia jest ogromna.
Tak prawdę mówiąc remaster z chyba 2011r. to tragedia.
Aktualnie "katuję" się wydaniem MFSL i od kiedy mam Senki HD 598 słucham na okrągło i nie mogę powiedzieć żeby było na tej płycie za mało dołu z HD598 icon_smile.gif

Kasia01061987 musisz sobie zadać najpierw pytanie gdzie i jak długo chcesz słuchać muzyki.
Na przykład HD 380 PRO to konstrukcja zamknięta dzięki czemu lepiej przenoszony jest dół, nie słuchać odgłosów z zewnątrz i ludzie wokół ciebie nie marudzą że przeszkadzają im twoje drace ryja mrówki icon_razz.gif
HD 380 PRO mają też poważna wadę bo po jakimś czasie kiszą ucho. Blokują dostęp powietrza, ucho się poci i jest ogólnie nieciekawie.
Sennheiser HD 518 to konstrukcja otwarta, mniej przenosi dołu ale jest on lepszy jakościowo, ucho w nich się nie poci i można słuchać muzyki godzinami.
Jednak są głośne dla innych więc w towarzystwie nie posłuchasz...
Osobiście miałem okazję porównać HD 280 PRO (starszy model) i HD 598.
Brzmią one całkiem inaczej, w HD 280 PRO brakowało przestrzeni ale miały wyraźny może trochę dominujący dół, znowu HD 598 grają mniej efektownie ale mają dużo przestrzeni i mi bardzo przypadły do gustu. HD 598 grają po prostu jak trzeba icon_razz.gif

Tak więc jeśli chcesz słuchać długo i lubisz delektować się muzyką to kieruj się na konstrukcję otwarte.
Jeśli nie długo i lubisz ostro drażnić bębenki to konstrukcja zamknięta icon_smile.gif
Zwróć też uwagę na to jaką końcówkę mają słuchawki (mały/duży jack) bo przejściówka nie zawsze jest wygodna, szczególnie duży->mały.
Osobiście polecam HD 598, kupowałem je w ciemno i się nie zawiodłem, a jestem bardzo wymagający.
HD 558 nie są wcale gorsze od HD 598, a cena po delikatnym naciągnięciu budżetu jest znośna.
Dodam jeszcze że Senki są niesamowicie wygodne 3-4 godz słuchania to żaden problem.

Poczytaj może pomoże: http://www.headphoneinfo.com/

PS
Do słuchawek o impedancji do 64 ohm nie potrzeba wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nightrunner: Słuchawki na pewno będę używała w domu, nie będę w nich wychodziła na zewnątrz.
Przez większą część czasu będę słuchała ich w samotności, ale będzie też codziennie około godziny czasu, gdy będę słuchała muzyki, gdy będzie blisko mnie druga osoba, a może nawet dwie.
I na pewno będę spędzała w słuchawkach, codziennie ok 5-6 godzin.
Słuchawki będą podłączone do Denona D-F 109.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...i nie mogę powiedzieć żeby było na tej płycie za mało dołu z HD598 icon_smile.gif

ale ja napisałem, że tam jest dużo dołu icon_wink.gif
Cytat

album jest nagrany z dość dużą ilością "dołu"



Słuchałem tego ostatniego remaster'u, a teraz tak jak Ty słucham wydania MFSL. Ten konkretny album ma wybitnie mocny bas, momentami nawet trochę przytłacza i bynajmniej to nie jest kwestia moich kolumn czy pomieszczenia, tak jest i tyle. Osobiście mi to nie przeszkadza, ma swój "ciemny" klimat i to jest w nim super, ale przy niektórych systemach to może się okazać problematyczne...



Kasiu, jak już coś kupisz to koniecznie zdaj nam relację icon_smile.gif Pamiętaj też, że słuchawki prosto z pudełka potrzebują parę godzin, żeby się "rozegrać", mówiąc audiofilsko - "wygrzać" icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94: Tak, tak wiem, że słuchawki muszą koniecznie się wygrzaćicon_smile.gif
Oczywiście, obowiązkowo zdam relację jak sprawują się moje nowe perełki:)
Jestem pewna, że będzie to przepaść, oczywiście na wielki plus dla nich, która będzie dzieliła je z moimi starymi Sony MDR-V150

Biorę pod uwagę Beyerdynamic, Grado, Sennheiser i Audio - Technica.

Twoje rady i pomoc była mi bardzo przydatna, dziękuję Ci za niąicon_smile.gif

Czy mógłbyś mi ostatni raz pomóc, podając pierwszą trójkę, lub piątkę słuchawek, w kolejności od najlepszych do trochę gorszych, które tylko powinnam brać pod uwagę przy wyborze?
Pamiętając oczywiście o rodzaju muzyki, którą słucham i o kasie, które na nie mogę przeznaczyć (pamiętaj o tym, że jak przeznaczę ponad 600 zł na Beyerdynamic, to będę najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi)icon_wink.gif
Wtedy o pozostałych zapomnę.
Chciałabym to jakoś podsumować i podjąć już ostateczną decyzję, co do wyboru, najodpowiedniejszego dla mnie.

Pozdrawiam serdecznie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94: Dziękuję Ci bardzo za pomoc i za to, że wybierając pomyślałeś o naprawdę dobrych słuchawkach, ja też o nich myślę, więc zgadzamy się w pełni:)
Gdybym chciała po prostu słuchawki, już bym miała jakieś za 100 do 200 złotych i nie szukałabym głębiej.
Jednak ja już tego nie chcę.
Jeszcze raz dziękujęicon_smile.gif
Twoja trójka bardzo mi pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji:)
Pozdrawiam:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...