Skocz do zawartości

Jakie kolumny stereo do Yamahy RX-V365???


antek

Recommended Posts

WItam

Odzedziczyłem w/w AV z zestawem małych kolumienek Yamahy 5.1 i do kina domowego sie sprawdzają ale słuchać muzyki sie na nich nie da dosłownie niczego - od MTV do FLAC-ów wszystko dosłownie zlane. Nie jestem audiofilem i muzyki słucham czasami dla relaksu oraz czasami filmy muzyczne oraz koncerty. Gatunki mnie interesujące to ROCK, BLUES, POP, JAZZ i troche klasyki. Wiem ze to spora rozpietosc ale coz. Poszukuje kolumn ktore po pierwsze ten AV uciagnie a po drugie w miare uniwersalnych raczej dynamicznych z analitycznym brzmieniem. Nie znosze mulenia oraz buczacego basu. Chciałbym aby było sprężyście i z przytupem icon_wink.gif Pomieszczenie to ok 18m2. Typ kolumn - podłogowe. Dodam od razu iz nie mogę zmienic AV gdyż mój budzet zamyka sie w 2200zł. Dziekuje z góry za wszelkie konstruktywne oraz konkretne odpowiedzi.

Dodam jeszcze iz rozgladam sie po rynku od tygodnia i głowa mnie boli od ilosci opinii oraz producentów zachwalających swoje produkty. W marketach podczas słuchania wszystkie brzmią podobnie - ciężko tam skupić uwagę na szczegółach.

Dzisiaj przeglądając internet trafiłem na kolumny polskie STX FS 250? Dadzą rade? O 100-kroc wolałbym polską robote niz chinska icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX-250 to nawet nieźle grające kolumny. Za te pieniądze wśród nowych nie mają praktycznie konkurencji (biorąc pod uwagę ich gabaryty) W tym tylko kłopot, że one dobrze nie zagrają z byle jakim wzmacniaczem. Nawet ze średnim. Trzeba naprawdę dobrego. A ten amplituner, niestety... icon_sad.gif
Poza tym chyba za duże paczki do takiego pomieszczenia, ale oczywiście trzeba by wypróbować. Rzecz jasna nie mogą stać zbyt blisko ściany. 60-80cm to minimum by dobrze zagrały.
Za to używane i do tego lepiej grające a przede wszystkim łatwiejsze do ustawienia i wysterowania można znaleźć. Szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę sumę 2.2kzł. Być może nawet w tej cenie udało by się kupić dobry wzmacniacz i kolumny.
Oczywiście z tym amplitunerem prawie żadne kolumny nie zagrają na miarę swoich możliwości, więc on do wymiany jak tylko się da najszybciej.
Nie napisałeś jakiego źródła dźwięku używasz?
W marketach nie szuka się dobrze grającego sprzętu stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

STX-250 to nawet nieźle grające kolumny. Za te pieniądze wśród nowych nie mają praktycznie konkurencji (biorąc pod uwagę ich gabaryty) W tym tylko kłopot, że one dobrze nie zagrają z byle jakim wzmacniaczem. Nawet ze średnim. Trzeba naprawdę dobrego. A ten amplituner, niestety... icon_sad.gif
Poza tym chyba za duże paczki do takiego pomieszczenia, ale oczywiście trzeba by wypróbować. Rzecz jasna nie mogą stać zbyt blisko ściany. 60-80cm to minimum by dobrze zagrały.
Za to używane i do tego lepiej grające a przede wszystkim łatwiejsze do ustawienia i wysterowania można znaleźć. Szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę sumę 2.2kzł. Być może nawet w tej cenie udało by się kupić dobry wzmacniacz i kolumny.
Oczywiście z tym amplitunerem prawie żadne kolumny nie zagrają na miarę swoich możliwości, więc on do wymiany jak tylko się da najszybciej.
Nie napisałeś jakiego źródła dźwięku używasz?
W marketach nie szuka się dobrze grającego sprzętu stereo.



Źródło dzwieku - Filmy muzyczne, TV oraz muzyka we FLAC-u lub ewentualnie MP3 - wszystko idzie z domowego serwera przez sieć lokalną do odtwarzacza multimedialnego podłączonego do AV za pomocą kabla optycznego oraz do TV za pomocą kabla HDMI.
Wiem że cudów nie ma i sie wcale ich nie spodziewam. Chcę w miare komfortowo i muzycznie obejrzeć np koncert Al'a di Meoli który mam na dysku i nie denerwować sie ze nie tak to brzmi jak powinno bo na słuchawkach jest super soczyście a jak przełącze na te małe pierdki to od razu mi ciśnienie skacze icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
z mojego doświadczenia zaproponowałbym Ci zestaw kolumn Tannoy Mercury V4, większość amplitunerów kina domowego gra skrajami pasma, ostro z cofniętym środkiem pasma, dlatego należy szukać kolumn o charakterystyce raczej łagodniejszej i cieplejszej. Tannoy idealnie pasowałby do Twojej konfiguracji. Ewentualnie proponuję zwrócić uwagę na zestaw Indiana Line Tesi 560.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu. W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Z tym amplitunerem nic nie zagra dobrze w trybie stereo. Nie ma sensu w niego inwestować.



Właśnie chciałem zapytac dlaczego? Mam od kilku lat RX-V465 i jestem zadowolony z kolumnami HECO celan. Brakuje mi nieco tonów średnich a wysokie sa jakby bez dynamiki, ale uznałem, że tak ma być. Wczoraj sprzedałem mój stary wzmacniacz Diory WS 442 (20 lat stał w szafie). Tuż prze pozbyciem się go podłączyłem go testowo i... grał znacznie czyściej niż RX-V465. Nie brakwało średich ani wysokich, dźwięk nabrał ostrosci i dynamiki i nie chodzi mi o głośność bo Yamacha ma znacznie większa moc ale o bardzo naturalne, czyste brzmienie. Nawet moja żona gdy weszła do pokoju powiedziała, że "fajnie gra".
Czy ktos z bardziej zaawansowanych może wyjasnic mi dlaczego stary wzmacniacz gra lepiej niz nowy o znacznie lepszych paramatrzach?

Pozdrawiam
Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, brzmienie wzmacniacza jest konsekwencją tego, co wymyślił sobie konstruktor (albo co wyszło z jego pomysłu). Dlatego różne marki mają swoje charakterystyczne brzmienia.
Po drugie, te 20 lat temu pakowali do wzmacniaczy znacznie lepsze komponenty, nie oszczędzali - dlatego wiele klocków starych gra nie dość, że lepiej od nowych to jeszcze trwalsze są bez porównania.
icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po pierwsze, brzmienie wzmacniacza jest konsekwencją tego, co wymyślił sobie konstruktor (albo co wyszło z jego pomysłu). Dlatego różne marki mają swoje charakterystyczne brzmienia.
Po drugie, te 20 lat temu pakowali do wzmacniaczy znacznie lepsze komponenty, nie oszczędzali - dlatego wiele klocków starych gra nie dość, że lepiej od nowych to jeszcze trwalsze są bez porównania.
icon_smile.gif



Nie bardzo rozumiem, bo prametry takie jak pasmo przenoszenia wszystkich współczenych urządzeń jest tak szerokie a jego nierównomierności tak znikome, że w żaden sposób różnice nie powinny być słyszalne. Podobnie z zawartością harmonicznych. Teoretycznie brzmienie dowolnych dwóch wzmacniaczy ze średniej i wyższej półki dowolnych firm nie powino się różnić. A jednak... Gdzie tkwi przyczyna tego, że różnice jedna są i to znaczne?

Nie moge się z toba zgodzic w części, w której piszesz o komponentach. Te 20 lat to przepaść w elektronice. Współczesne elementy mają nieporównanie lepsze i bardzo stabilne parametry. Koszt samych elementów też jest żaden i często urządzenia wyższej klasy maja te same elemnty czy nawet całe stopnie mocy z inaczej ustawionycmi ograniczeniami. Cena sprzętu wynika niemal wyłącznie z jego pozycjonowania na rynku a nie kosztów wytworzenia.

Pozdrawiam
Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...