Skocz do zawartości

Audiolab plus...


mzm33

Recommended Posts

Witajcie,

Licząc na Waszą pomoc chcę podzielić się swoim problemem.
Mój system, grający w 20-to metrowym pokoju opisałem w dziale ?Wasze systemy? post
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...ost&p=95991
Ponieważ kolejna zmiana elektroniki nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, zastanawiam się na ile skuteczna będzie wymiana moich zacnych,acz wysłużonych Dali na jakieś monitory. Liczę na to, że dbałość o lepsze głośniki, zwrotnice czy wyższej jakości stolarka w podstawkowcach z tego samego pułapu cenowego przekładają się na wymierne korzyści w konfrontacji z podłogowymi konstrukcjami.
Biorę pod uwagę Monitor Audio RX2 lub Definitive Technology Monitor 55, choć te ostatnie, mimo samych pochwał pod ich adresem w teście High Fidelity, są póki co na naszym rynku egzotyką. Tomgda wspomniał w wymienionym wyżej wątku,że jemu przyniosły radość Castle Knight 2, może więc i one stanowią jakąś alternatywę.
RLS Callisto wielokrotnie na AudioShow robiły na mnie wrażenie,ale nawet jako używane (o takich myślę) mają wysoką cenę.
Moim celem jest usłyszeć bardziej analityczną,poukładaną scenę nieco głębi i powietrza. I żeby dźwięk nie był tak nierozerwalnie związany z kolumnami.
Czy myślicie, że uda się to łącząc któreś z wymienionych kolumn z moim tandemem Audiolaba?
Słucham w większości muzyki z lat 80-tych, bo na niej się wychowałem, smooth jazzu i ostatnio jazzu w wersji nie do końca ortodoksyjnej. Ale TUTU Davisa, słuchane ostatnio, naprawdę zrobiło na mnie wrażenie. Nie słucham gitarowego łojenia i rzeczy w stylu Weekend.
Za to ostatnie mam nadzieję być wniebowziętym icon_biggrin.gif Jeszcze większe nadzieje wiąże się z Waszą nieocenioną pomocą.
Chętnie odpowiem na wszystkie dodatkowe pytania, bo oczywiście coś zapewne przeoczyłem.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Zapewniam, że nie jestem w gorącej wodzie kąpany,
ale ponieważ widzę, że mój post spada sukcesywnie coraz
niżej bez odzewu, obawiam się zwyczajnie, że przemknie niezauważony.
Ponawiam zatem swoją prośbę o fachowe porady w moim problemie.
Mam nadzieję, że nie brak wśród Was takich, którzy mieli okazję przetestowania Audiolaba
w różnych konfiguracjach.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kilkoma kwestiami. A mianowicie:
Czy kolumny standowe zaspokoją Twoje wymagania co do ilości niskich tonów. Z jakością nie powinno być problemów.
Czy MA RX2 w połączeniu z Audiolabem nie będą trochę za jasne na wysokich tonach a średnica nie będzie zbyt szczupła, słabo wypełniona?
Nie wypowiedziałeś się w kwestii upodobań brzmieniowych. Jaki dźwięk lubisz?
Czy zdajesz sobie sprawę, że kolumny podstawkowe wraz ze standami będzie znacznie trudniej wysuwać i wsuwać?

Jeśli chodzi o nowe i dostępne kolumny, to chyba najrozsądniej byłoby przejechać się ze wzmacniaczem do salonu i wypróbować jak grają.
A jeszcze lepiej było by wypróbować je w domu. Niektóre salony wypożyczają kolumny na odsłuchy. Z tego co wiem chyba m.in. Q21.
Warto zapytać.
Co do używanych, to pewnie w budżecie jak za nowe (ile pieniędzy?) można znaleźć sporo lepsze.
Jeśli będziesz szukał blisko swojego miejsca zamieszkania, to używane też jest szansa sprawdzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o niskie tony w 20 m2 to podstawkowe spokojnie mogą dać radę - właśnie od kilku miesięcy to z radością i satysfakcją sprawdzam. Szukając kolumn niedawno rozważałem mocno proponowane często przez zukuzuka Infinity - na pewno dałyby więcej i niżej schodzącego basu niż grające u mnie Spendory ale obawiałem się, że 20 m2 to może być z kolei dla nich zbyt mała powierzchnia (i kubatura w konsekwencji) i uduszą się i muzykę basem.
Poza tym - zdecydowanie używane -> bez porównania lepszą jakość można za te same (lub, jak w moim przypadku, mniejsze) pieniądze kupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel->Dziękuję za zaintersowanie moimi rozterkami icon_smile.gif
Nigdy nie byłem wielbicielem obfitości niskich tonów,a zwłaszcza jeśli wiązałoby sie to z utratą kontroli.
Niemniej lubię kiedy kontrabas pozostaje na scenie w swojej naturalnej wielkości. Obawiam się nieco zbyt małych membran,
bo w końcu przetwarzanie dźwięku ciągle jest ściśle związane z prawami fizyki.
Z drugiej strony konstrukcje w rodzaju RLS Callisto zdają się temu w części przeczyć.
Ale chyba jednak,kiedy "przyłoży" się im jakimś naprawdę wysokim poziomem głośności,w końcu skończą się ich
możliwości.
O RX2 zdarzyło mi się słyszeć opinie o ich jasności,ale niektórzy podobnie wypowiadają się na temat Dali 505.
Z nimi z kolei Audiolab gra,na mój gust,średnicą wręcz napastliwą.Mam wrażenie niemal dominacji tego zakresu,
ale być może to brak osłuchania z takim sposobem prezentacji.
Co do moich dźwiękowych preferencji lubię chyba jednak rozdzielczość graniczącą może z analitycznością.Tak,to chyba brzmieniowy imperatyw
dla mnie.Poza tym zawsze małem się za człowieka nie aprobującego podkreślania skrajów pasma (uśmiech na equalizerze),nigdy nie
korzystałem z regulatoró barwy...A tu nagle takie zdziwienie kiedy usłyszałem średnicę w wykonaniu 8000S.
Doprawdy nie wiem co o tym sądzić.Czy raczej o własnym uchu icon_eek.gif
Wysuwanie standów? Noo,tak.Może je ustawię na istniejących granitowych płytach.Te są podklejone filcem.Właśnie dla zwiększenia ich
mobilności icon_biggrin.gif
Budżet to ok 2,5 tysiąca i przenaczam go na kolumny używane.Wolę kupić coś wyższej klasy za te same pieniądze.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, o ile są jeszcze do sprzedania, naprawdę wysokiej klasy kolumny. Tylko czy Twój Audiolab prawidłowo je napędzi i nie zdeterminuje bardzo ich brzmienia. Boję się bardziej o to drugie, ponieważ są bardzo czułe na dobór elektroniki. A mowa tu o: Jamo Concert-8 / D830
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/14/127558.php
Są nieco droższe niż Twoje założenia, ale może dogadasz się ze sprzedającym lub dasz radę trochę dołożyć?
Oczywiście poproś o zdjęcia, trzeba zobaczyć w jakim są stanie.

Adamc, że monitory na ogół dają radę w 20m2 to jasne, ale nie każdego zadowala ilość i zejście niskich tonów. Chodzi właśnie o gust.
I tu właśnie kolejne pytanie, czy jeśli podobają Ci się Spendory, to podobały by Ci się także Infinity? To nieco inne granie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś muszę tych, prawie już mitycznych, Infinity posłuchać.
Spendory satysfakcjonują mnie zupełnie w zestawieniu z MF E100, jak by było gdybym porównał je z Infinity ??
Jak już się nacieszę obecnymi kolumnami to poszukam Infinity do posłuchania, bo jakby miały się okazać lepsze ..... to kłopot icon_sad.gif - znowu zmiana??
Na razie odpuszczam odsłuchy porównawcze - jest takie powiedzenie "mniej wiesz - lepiej śpisz" - jeśli Infinity miałyby okazać się lepsze to wolę o tym na razie nie wiedzieć icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...