Skocz do zawartości

Pioneer VSX-519 vs. KENWOOD RA-5000


andrev80

Recommended Posts

Witam
Od razu piszę dlaczego piszę ten wątek w dziale stereo. Od ok 2 lat używam ampli Pioneer VSX - 519, na początku do kina domowego ale kupiłem ten wzmacniacz i slłbe kolumny koda... Przekonałem się, ze lepsze stereo to na pewno więcej niż daremne 5.1... obecnie ten wzmacniacz pracuje w trybie stereo z kolumnami jamo s 606 no wiec teraz pytań kilka a mianowicie:

- ]chciałem tego pioniera sprzedać bo już po gwarancji i myślałem nad Kenwood ra-5000 bo zależy mi na takim z HDMI i wejściami optycznymi. Nie chcę mieć kupy kabli a po hdmi to wszystko fajnie śmiga. W podobnej cenie nic nie znalazłem, stereo z HDMI jak uważacie? Warto zamienić ?
- usłyszałem od kogoś, ze stereo wzmacniacz to zawsze stereo. Ustawienie mojego Pioneer 5.1 na tryb stereo to duże straty dlatego pomysł na wymianę ampli

Nie jestem audiofilem. Czasem chcę posłuchać muzy z CD, często z TV i pooglądać jakiś film w w miarę dobrym stereo.

Jak możecie coś polecić będę wdzięczny za każdą sugestię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem dlaczego upierasz się na sprzęt wielokanałowy. Dla HDMI? Przy dźwięku stereo nie jest potrzebne. Pomyśl np. o HK3490.




Pablo - właśnie nie upieram się na wielokanałowy RA-5000 to jest stereo ale ze złączami HDMI. Chcę mojego wielokanałowego Pioneer zamienić własnie na RA-5000 ale nie wiem czy warto, czy rzeczywiście mogę spodziewać się ciekawszego efektu stereo niż mój 5.1 ustawiony na stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, tak myślałem na początku ale potem coś mnie zmyliło. Z pewnością amplituner stereo zagra lepiej od Twojego Pioneera, to nie ulega wątpliwości. Amplituner stereo z HDMI to rzadkość, jeżeli Ci na tym zależy, na pewno warto się nim zainteresować. Ale nie słyszałem go - byłoby dobrze posłuchać ulubionej płyty przed zakupem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
A jesteś w stanie polecić coś - stereo w cenie do 1000 zł z HDMI ? Pytam bo qrcze nie wiem czy zmieniać.... Mam wrażenie, że spodziewam się jakiegoś extra efektu i mogę się rozczarować.... W sumie głośniki nie są cudowne - JAMO S606 więc raczej cudów się nie mogę spodziewać. Nie mam kompletnie miejsca na SUBa a te kolumny mają fajny bas który się do filmu przydaje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam innego amplitunera stereo z HDMI. Dlatego sam jestem bardzo ciekaw opinii. Mam sceptyczne podejście do zastosowania HDMI w sprzęcie stereo ale skoro są chętni...
Zwróciłem się do Kolegów z forum HDTV przeprowadzenie testu tego sprzętu. Może niedługo dowiemy się czegoś więcej...
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/9...ood-ra5000.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo zobacz - znalazłem na jakiejś niemieckiej stronie test tego ampli http://www.areadvd.de/hardware/2011/kenwood_ra5000.shtml Podrzuć proszę na HDForum bo tam nie jestem zarejestrowany. Nie wiem czy mają tam zamiar go testować czy tylko przyszedł i ktoś właśnie robi testy i za jakiś czas napisze opinię. Z góry dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo
Jak myślisz kiedy uda się im testy zrobić ? Tak sobie co jakiś czas zaglądam i nic....

Trochę w międzyczasie poszperałem i qrcze wpadł mi w oko HK 3390 bo do moich zastosowań HK 3490 nie jest chyba potrzebny prawda ? Moje kolumny zgodnie z kartą katalogową JAMO S606 mają 130W/210W przy 6 Ohm więc 80W przy 8 Ohm jaki ma 3390 sprawdzi się raczej ok. Ok ten HK nie ma tych moich HDMI które są mega wygodne ale możliwe że lepiej zagra niż Kenwood na którego testy czekamy. Możesz się wypowiedzieć ? Rzuć proszę okiem na parametry HK3390 i tego RA-5000 fachowym okiem icon_smile.gif Podsyłam Ci linki:

http://pl.harmankardon.com/harman-kardon-p...pl/hk-3390.html

http://www.kenwood.eu/products/home/separates/avcc/RA-5000/

Z góry dzięki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry na papierze niewiele mówią, zwłaszcza, że dziś nie ma obowiązku pisania prawdy, tzn. nie obowiązuje jedna norma, według której mierzy się poszczególne wielkości. HK3390 znam i uważam za udany model. Kenwood kiedyś także słynął z dobrych wzmacniaczy. Któregokolwiek nie kupisz, różnica w stosunku do VSX-519 będzie ogromna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Śledzę sobie co się tam dzieje na HDTV - blackninja testuje więc może trochę jeszcze to potrwać icon_smile.gif Ale mam pytanie, które mogże sporo zmienić, mianowicie ?

Jak pisałem mam kolumny JAMO S606 - maja one możliwość podłączenia standardowego ze zworami oraz bi-wiring. I teraz pytanie: z tego co widzę to HK3390 ma dwa komplety zacisków do kolumn ale nigdzie nie znalazłem, że może pracować w trybie bi-wiring , RA-5000 ma tylko dwa komplety zacisków. Jakie jest wasze zdanie odnośnie jakości dźwięku jakby HK3390 miał bi-wiring ? Różnica w cenie to jakieś 200 zł - HK 3390 jest droższy. Czy zagra lepiej. Gra ktoś może na JAMO S606 na bi -wiring ? Słychać różnicę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo S606 nie słuchałem w bi-wiringu i bez, więc Ci tu konkretnie nie odpowiem. Ale w większości przypadków bi-wiring dawał to co lubię, czyli lepsze wypełnienie średnicy, soczystość, plastyczność, lepszy "oddech".
Podłączenie pojedynczymi kablami czy podwójnymi nie stanowi odczuwalnego obciążenia dal wzmacniacza, więc jak wolisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podłączenie pojedynczymi kablami czy podwójnymi nie stanowi odczuwalnego obciążenia dal wzmacniacza, więc jak wolisz.



Super dziękuj ale pytanie za 100 punktów - czy 3390 może być podłączony w bi-wiring ? Czy podłączenie dwóch par kolumn można potraktować jako jednej pary w bi-wiring ?

Jakbyś miał coś wybrać w przedziale cenowym do 1200 zł to czy HK 3390 to dobry wybór ? Czekam na ten test RA-5000 bo nie wiem co wybrać. Na 100% muszę mieć wejście w ampli optyczne bo muszę z TV wprowadzić sygnał na ampli. Nawet mogę przeżyć brak HDMI (audio przez jack z kompa....) Teraz przy moim VSX-519 fajnie mi śmiga podłączenie do oglądania filmów - TV nie chce mi odtwarzać plików większych niż 10 Gb a jak pewnie wiesz czasem film ma dużo więcej... Teraz mam kabelek DISPLAY PORT > HDMI i super śmiga.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia powiem, że bi-wiring zaczyna dawać efekty w kolumnach wyższej klasy niż te, o których rozmawiamy. Jeżeli amplituner stereo dysponuje czterema wyjściami na kolumny, można podpiąć osobnymi przewodami sekcje wysokotonowe a osobnymi niskotonowe, jednak poza nieco większym drenażem portfela i może odrobinę lepszym samopoczuciem, nie będzie wymiernego efektu w tych kolumnach. Natomiast podłączenie czterech kolumn zaburzy scenę dźwiękową i wprowadzi efekt kakofonii w miejsce stereo. Nie ma to nic wspólnego z dźwiękiem przestrzennym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Super, bardzo dziękuję za info. Cały czas mnie meczy ten HK3490 bo już nie 3390 - nie ma wejścia na optyczne audio a tylko tak mogę sygnał z TV wrzucić na ampli. Dopłata do HK jakieś +400...

Tak sobie czasem w miarę możliwości kopię po necie i porównywałem sobie parametry RA-5000 i tego HK 3490. Możesz mi powiedzieć czego dotyczą te parametry ?
- Input Sensitivity/Impedance HK ma 200mV (47kΩ) a KENWOOD ma 500mV (47kΩ) dotatkowo KENWOOD ma Input Sensitivity/Impedance: AV AUX Input 500mV (26kΩ). Więcej znaczy lepiej czy gorzej ?
- Signal/Noise ratio HK ma 95 dB a KENWOOD ma 100 dB

Wiem pisałeś, żeby nie porównywać parametrów z kart katalogowych bo to każdy pisze jak mu się podoba ale wiedza nie boli a nuż się przyda icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...