Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gucio1916

Kable kabelki-do wzmacniacza Grundig FineArts V3.

Recommended Posts

W porównaniu do T+A, to za nisko one nie schodzą. Pastelowego, niskiego grania nie zaznasz z tymi zestawami, tak mi się wydaje.
Dzwoniłeś do Wrocka w sprawie tych TMR100? Ponawiam zaproszenie, jeśli nie masz daleko. Posłuchasz sobie TMR 60.

Jacek Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytowac go w całości.

Esa Vivace są to przyzwoite kolumny, ale nie zapewnią Ci takiej pełni ani tak dobrych i nisko schodzących niskich tonów jak T+A.
Choć zagrają dość dynamicznie z niezłą rozdzielczością.
Avance Omega, to kolumny, które mnie zadziwiają. A to dlatego, że redaktorzy pewnego znanego pisma o tematyce audio bardzo je kiedyś chwalili. Słuchałem tych kolumn w kilku konfiguracjach i ni chu-chu nie chciały grać. To znaczy wydawały jakieś tam dźwięki, ale w porównaniu do ESA Ostinato2 czy Monitor audio BR 5 były szare, nijakie, bez życia. Nie wiem jaki wzmacniacz mógłby je rozruszać. Może ówczesny redaktorski McIntosh MA 6900? icon_lol.gif
Ja nie chciałbym tych kolumn nawet za darmo.
A może napisz, że nie podobają Ci się T+A z wyglądu. Bo masz możliwość kupienia naprawdę fajnych kolumn a wymyślasz nie wiadomo co.
To co wpada w oko i kieszeń rzadko jest miłe dla ucha.

f1angel, to nie tak, że mi się nie podobają. Wygląd nie gra, a mi zależy na dzwięku.
Gdybym chciał ładne kolumny to bym sam sobie je wybrał, nie pytając fachowców.
Co się tyczy TMR-100 i czemu cały czas "wymyślam" nowe kolumny:
- nie mogę się dogadać ze sprzedawcą w/w
- może trafi się jakaś "perełka"
- TMR-100 wychodzą troszkę ponad budżet, a przesyłka 200 zł to już wolę poczekać na inne TMR.
Nie oceniaj mnie pochopnie, po prostu mam taki, a nie inny budżet i TMR muszą się zmieścić w budżecie.
Ponadto, zostaje jeszcze zakup kabli..
Jak za bardzo marudzę to przepraszam.

Ile tych kabli potrzebujesz? kup, te polecane przez f1angel. Ja tak zrobiłem. Przy zakupie stereo, koszt tych kabli nie może wpłynąć na budżet. Ja kupiłem 9m i zapłaciłem coś około 75,00 pln (na Wolumenie). IC, też tutaj polecany, kosztował 50,00 pln. Zresztą, na sam początek, podłącz zwykłym IC, takim jakie posiadasz aktualnie. Bez dobrych kabli głośnikowych i tak nie zauważysz różnicy. IC, kup sobie za jakiś czas.

Jacek

Potrzebuje do 10 m.
Z głośnikowych tak jak pisał f1angel zdecydowałem się na Alpharda.
IC i tak muszę kupić, f1angel polecał Nameless'a i też nad nim się pochylę.
Tylko też nie wiem czy będą pasować do V3 + TMR-100.

Nie oceniam Cię pochopnie. Tylko pytam, trochę prowokuję, próbuję zrozumieć. Spotkałem tu zbyt wiele osób deklarujących chęć posiadania jak najlepszego brzmienia a lansujących uparcie swój typ odradzany już w pierwszym poście. Kończyło się na tym, że się tu nie znamy na sprzęcie audio a gość kupował i tak to, co zaplanował. Dobrze, że taki nie jesteś.
TMR 100 jest właśnie taką perełką w dodatku nie kosztującą dużo. Jasne, że można nieraz taniej dostać na ebay.de. Ale trzeba się dogadać ze sprzedającym, czy wysyła do Polski i doliczyć koszt wysyłki. Nie zawsze się to opłaca.
Ale szukać czegoś dobrego w dobrej cenie zawsze można. Z tym się zgadzam.
A kable wiadomo, kupuje się na końcu. Masz już jakieś, to możesz je użyć do podłączenia. Tymczasowo. I zbierać pieniądze na lepsze.

f1angel,
szanuje Ciebie i Twoje zdanie, tak samo jak wszystkich tutaj zebranych.
Tak jak napisałem, pytam bo potrzebuje pomocy, a nie zawracałbym Wam głowy, gdyby było inaczej.
Jestem zdecydowany na TMR i chyba poczekam na inną ofertę niż ta linkowana przez jacek_ch.
I bynajmniej, nie dlatego że mi się kolor nie podoba:)

Witam.
Wtrącę się tak na moment, korzystając z tematu.
Może ktoś mi podpowiedzieć, jakiej górnej granicy cenowej się trzymać licytując ten interkonekt ?
FURUTECH FA-220 RCA

Nie mam pojęcia za ile warto go kupić? Ale uważaj na podróbki. Oryginalny kabel ma barwę ziemisto-zieloną, słabo widoczne napisy i jest matowy.
Podróbki bywają jasno-zielone, mają wyraźne napisy i się mocno błyszczą (kable nie napisy). Ale pewnie już to wiesz?

Tak, zauważyłem, poczytałem już troszkę zanim się zastanowiłem nad ewentualnym zakupem. Ten musi być oryginalny, bo choć jest w stanie bardzo dobrym, to wygląda na przyniszczony. Moja Żona powiedziała, że wygląda jak kabel od prodiża. Co tu będę gadał, zobacz sam :

http://allegro.pl/furutech-fa-220-rca-sygn...3174810719.html
[ FURUTECH FA-220 ]

Wiem, widziałem. Pisałem do sprzedającego, ale nic jeszcze nie odpisał. Sobota, więc rozumiem.
Jutro się kończy, więc jest szansa.
Cena nowego ok. 1200 zł, choć dla mnie te 400 zł na kabelek to już sporo... zobaczymy jak będzie.

Napisz co i jak. I pochwal się jeśli kupisz.
Co do cen kabli, to mam podobne dylematy. I zastanawiam się, czy nie za dużo na nie wydałem. Ale nieraz korci mnie jakby grało z jeszcze lepszymi? icon_biggrin.gif

No właśnie icon_biggrin.gif .
Ja sobie oglądam planuję kable tu i tam. Potrzeba mi ze trzy komplety, a jak mam zapłacić za każdy po 400-500 zł, to już niezły DAC.
A DACa też nie mam. I tak zawszę łapię się na myśli, że czegoś mi ciągle brakuje. Hehe, na ale ogólnie fajnie jest...

Pewnie, że jest fajnie. I o to chodzi. Cieszmy się tym, co mamy. A jeszcze bardziej jak coś nowego kupimy.
Wiele lat temu, gdy mieszkałem jeszcze u rodziców, po przyjściu kolejnej paczki ze sprzętem mama zapytała: "to jeszcze wszystkiego nie kupiłeś"? icon_lol.gif

Hehe, to moja Żona tak mnie zapytuje czasami, bo myśli, że już mam wszystko icon_mrgreen.gif
A to dopiero się zacznie jak nadejdzie decyzja na zmiany.
Już nie wspomnę o budowie drugiego zestawu, który zacząłem, ale i czasu brak i zawsze inne wydatki są po drodze. Ale się nie poddam .
Jak wciągnęło mnie, to uświadomiłem sobie, że to prawie jak choroba. Dobrze, że nie boli icon_biggrin.gif . A satysfakcja gwarantowana !!!

Cytat

f1angel,
szanuje Ciebie i Twoje zdanie, tak samo jak wszystkich tutaj zebranych.
Tak jak napisałem, pytam bo potrzebuje pomocy, a nie zawracałbym Wam głowy, gdyby było inaczej.
Jestem zdecydowany na TMR i chyba poczekam na inną ofertę niż ta linkowana przez jacek_ch.
I bynajmniej, nie dlatego że mi się kolor nie podoba:)

Widziałeś?
http://www.ebay.de/itm/T-A-TMR-100-Transmi...5#ht_1233wt_958

Jak znasz język, to zagadaj.....

Jacek

Wybór ostateczny:
T+A TMR-100
ESA Ostinato
Infinity Kappa-70,
Infinity Reference 60.
Pilot CD-800

Proszę o nie denerwowanie się, chciałbym wybrać najlepiej jak mogęicon_smile.gif
W/W sprzęt i tak przekracza budżet więc będę musiał dołożyćicon_sad.gif
Które, z nich będą najbardziej odpowiednie?

Strasznie duże "krowy" wybierasz.. jak duży masz pokój ? Z większych Pilotow to CD 1000 ( tylko na tablicy są ) bierz pod uwagę, na kopułkowej vifie, tymbardziej, że przy słuchanej przez ciebie muzyce duży nacisk kładzie się własnie na średnice.

Duże "krowy" to powiedzmy są T+A TMR 160 (ca 150 cm wysokości).
Reszta - spokojnie będzie dobrze prezentowała się w salonie. I grała raczej też jeśli akustyka i "towarzystwo" pozwoli...

Kappa 70 nie słyszałem. Ale to końcowa linia produktów Infinity (kiedy jeszcze coś znaczyło). Robiona już w Danii. Uważam (jedynie na odległość), że to już nieco inna filozofia brzmienia. Wyższa skuteczność, inne basowce (nie Watkinsy:(), łatwiejszy przebieg impedancji. Pewno to lepiej dla wzmacniacza, ale czy dla dźwięku? Wątpię. Nowe Kappa 70 w połowie lat 90s kosztowały 4800 zł. Szczerze mówiąc wolałbym starsze - RS 5000, 6000 lub RS 5001,6001 czy jak piszesz - Reference 60. Tylko aktualnie w kraju nie ma...

Pozdrawiam!

Są do kupienia Reference 60 w PL, znalazłem i teraz się zastanawiam, a raczej proszę o poradę, które wybrać.
Z przeczytania forum i internetu opinie są podzielone;(

Uważaj, bo możesz kupić Ref. 61 (z dziurą BR) albo mk II z kiepskimi tweeterami. Jeśli już - to polecam tylko pierwszy model ze WSTĘGĄ - jak ze zdjęcia poniżej.
Nie znam złej opinii o tychże...

Pewno, że lepiej pytać i czytać niż błądzić, ale 10x lepiej jest POSŁUCHAĆ (w tej dziedzinie). Gdyby co - zapraszam icon_smile.gif Kolega zapewne zgodzi się...
Ludzie często przypadkowo łączą kolumny z "bele czym", a potem "bele co" piszą...
Nie dziwię się im wcale, bo raz kiedyś pojechałem słuchać RS 6000 i basy grały jakby były zepsute! Choć estradowa końcówka miała niebagatelną, wielką moc. Jak podłączyliśmy odpowiedni wzmacniacz (nic specjalnego) - koledze kopara opadła...

Ładne kolumny. Wyglądają na ładnie utrzymane icon_smile.gif Nie mam nic przeciwko.
Tyle, że właśnie o tych wysokotonówkach piszą, iż często padają... Aczkolwiek, te egzemplarze akurat mogą grać wieki! Zawsze są wyjątki...
Poza tym - zastosowany tu "zwykły" tweeter, to nie ten poziom, co wstęga - emit-r czy emit-k...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować