Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gucio1916

Kable kabelki-do wzmacniacza Grundig FineArts V3.

Recommended Posts

Te kappy to dobry trop, miałem okazje odsłuchać takie tyle, że z dziurą z przodu. Charakter grania podobny do moich pilotów, z lepszą górą pasma.
Bardzo fajna średnica, uwielbiam kopułki w roli średniotonowca, szczególnie piękne wokale. Do 20mkw będą chyba jak ulał pasować.

Lepszym i większym basem zagrają TMR, natomiast średnica i góra będzie prawdopodobnie gorsza od kapp, bo powiedzmy sobie szczerze, że starsze VIFY jeszcze poliamidowe żadnych szczytem techniki nie były. Owszem, są to dobre kopułki, ale przy cenach przekraczających 1000 zł można już znacznie lepiej w paśmie średnio-wysokotonowym, chyba, że ma też mocno zagrzmieć.. choć do 20m dużo nie trzeba.
Co do Reference 60, tych nie słyszałem, natomiast można zauważyć stożek zamiast kopułki polydome na średnicy.
Mi osobiście dużo większą radość sprawia słuchanie na dobrej kopułce, niż stożku i jeśli jest tylko prawidłowo zaaplikowana to brzmi naprawdę świetnie. Być może zawsze trafiałem na liche głośniki stożkowe, dlatego mam taki odchył : )

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że zawieszenia (choć sprzedający określa jako idealne) głośników niskotonowych sa jakby zdeformowane ?
Pierwsze od góry, głośniki niskotonowe. Zawieszenia z lewej strony. Ktoś jeszcze to widzi ?
Odnośnie samych kolumn, też nie słyszałem jak grają.

Także to zauważyłem, może to jakieś zniekształcenie obiektywu, zdeformowania są niemal identyczne.. nie znam się na fotografii. Ogólnie z jednego zdjęcia mało można wywnioskować.. dlatego pewnie stoją tak długą na allegro.

Wiesz co, ja bym zadzwonił do sprzedającego i zapytał.
Siedzę i gapię się na to zdjęcie i jeszcze dopatrzyłem się, że jest deformacja na jednym dolnym niskotonowcu w kolumnie stojącej po lewej stronie.
Dziwi mnie fakt, że facet zapewnia w opisie, że stan zawieszeń idealny. W mojej opinii to trochę przesadził icon_mrgreen.gif . To niemożliwe, że tak zdjęcie wyszło, skoro jeden tylko głośnik niskotonowy wygląda ok.
Tak czasem bywa, kiedyś poleciłem tutaj nowemu Koledze kolumny. Kupił. Opis, wszystko perfekt. Kolumny przyszły, chłopak podłącza i pisze : jedna charczy, że słuchać nie sposób. Przyczyna ? Perfekcyjny stan kolumn, skrywał tajemnicę. Gumowe zawieszenie odklejone od membrany niemal na całym jej obwodzie.

Dlatego też, wolę poczekać na kolumny naprawdę w dobrym stanie, niż kupować coś żeby tylko kupić.
Jakoś przeżyje bez muzyki, trudno bo trudno i coraz trudniej, ale może wysiłek będzie mi wynagrodzony.

W kwestii ew. zakupu tych Reference 60 nie jestem tak pesymistyczny jak inni.
Uważam, że można zaryzykować, bo:
- sprzedający ma 100% pozytywów,'
- z tego, co wiem oferent miał niejedne Infinity i wie co w audio jest grane - rozmawiałem z Nim jakiś rok temu. Uważam, że jeżeli pisze jak pisze - to raczej zdaje sobie sprawę co (oczywiście - nie mam tutaj żadnego interesu),
- zawsze można podjechać, obejrzeć, dotknąć i posłuchać - zdjęcia lubią oszukiwać to w dobrą, to w złą stronę, ew. poprosić o więcej dokładnych zdjęć,
- zakupić kolumny poprzez internet - wówczas masz 10 dni na zwrot towaru - tym bardziej że opis kolumn byłby w tym przypadku niezgodny (jeśli chodzi o zawieszenia),
- dostać kolejne Reference 60 i to w b. dobrym stanie nie będzie tak łatwo. To 20 kilku letnie kolumny, jakby nie było...

To tyle.
Ale...
"Kto nie ryzykuje, to w Rawiczu nie siedzi" - jak to u nas mówią icon_wink.gif

Lecz wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam!

Witam,
Odkopuję swój temat:)
W międzyczasie nastąpiła przeprowadzka, dlatego też temat audio został odstawiony na chwilkęicon_sad.gif
Teraz czas na zakup.
Szanowni forumowicze, wybór pomiędzy T+A TMR 100 a Pilot CD800, chyba że jeszcze coś się w międzyczasie pojawiło:)

Witam,
Kupiłem T+A TMR 100, podłączyłem i mam taki oto problem.
Po 1 minucie, a czasami po 30 min wyłącza mi się prawa kolumna - nic z niej się nie wydobywa, po dużym zwiększeniu volume słychać baaardzo cicho wydobywającą się muzykę z głośnika górnego(dwa pozostałe głuche).
Czy to wina kolumn czy może wzmacniacza?
Proszę pomóżcie i poraddzie co i jak mogę zrobić.

A przez pierwszą minutę gra prawidłowo?

Aby sprawdzić, czy kolumny są OK - zamień je miejscami.
Ale jeżeli przez chwilę gra prawidłowo na 2 kolumny, to raczej winny jest wzmacniacz.

Możesz jeszcze sprawdzić, co się dzieje - gdy dasz głośność na minimum...

Masz inne kolumny by sprawdzić swój wzmacniacz?

Pozdrawiam

We wzmacniaczu może aktywować się układ zabezpieczający, w wyniku jakiegoś problemu w kolumnie. Trzeba wpierw zlokalizować winnego. Zamień kolumny i zaobserwuj, czy problem powtarza się w tej samej kolumnie czy też w tym samym, prawym kanale. Zrób test z muzyką i bez, po czym napisz, co się działo. Pomyślimy...

Przełączyłem kolumny stronami i faktycznie wyłączyło drugą kolumnę.
Kolumny grały jakieś 30 min i po tym nastąpiło wyłączenie.
Po wyłączeniu wzmacniacza i włączeniu go znowu kolumny zagrały jakieś 30 min.
Czym to może być spowodowane?

Jeszcze dwa pytanka:
1. Czy to możliwe, że wzmacniacz zachowywał się dobrze, jak były podłączone moje poprzedni kolumny 6 ohm?
2. Gdzie w Warszawie można oddać w zaufane ręce Grundig'a celem przeglądu i ewentualnej naprawy?

To nie jest wzmacniacz, który kapituluje nawet przed takimi kolumnami jak T+A Criterion TMR 100.
A impedancja 6 ohmowa jest teoretycznie trudniejszym obciążeniem.
Myślę, że coś wymaga wymiany w prawym kanale. Może jest tam jakieś zabezpieczenie termiczne?
Co do serwisu w Warszawie niech się wypowiedzą Warszawiacy. Może mogą polecić kogoś, kto zna się na naprawie wzmacniaczy? Możesz też spytać w serwisie Marantza czy Philipsa, bo ten Grundig to przecież Marantz PM-80 czy Philips FA-960 tylko w innej obudowie.

Dzięki koledze z elektrody wzmacniacz naprawiony.
Uszkodzenia były następujące:
- selektor głośników A i B nie załączał.
- zimne luty przy konektorach głośnikowych.

Teraz działa jak należy (jak na swój wiek).
Teraz zastanawiam się czy nie wymienić wszystkich kondensatorów, żeby przywrócić mu stan prawie fabryczny wewnątrz.
Najpierw jednak kabelki przedmiotowe:
Czy taki zestaw Alphard Da Vinci 2x2,5 i Nameless Mini to dobry budżetowy wybór do mojego zestawu?

Kabelki jak zapewne wiesz oprócz podstawowej roli, czyli połączenia zestawu, mają także doszlifować brzmienie systemu. Jeśli nic nie chcesz zmieniać w brzmieniu, wszystko mniej więcej Cię zadowala, to dość neutralne Alphardy i całkiem niezłe, raczej niczego nie maskujące Namelessy powinny być dobrym wyborem.
Głośnikowe 2,5mm powinny wystarczyć, ale dla spokoju sumienia kup raczej 4mm. Są tylko minimalnie droższe.