Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Audio Physic TempoII


moris

Recommended Posts

Witam wszystkich uczestników forum.Jakiś czas temu wymieniłem zestaw kina domowego na sprzęt stereo.Na chwilę obecną jest to wzmacniacz Harman Kardon
HK680 plus odtwarzacz HD750 tej samej marki.Kolumny to Audio Physic Tempo II, gra to ładnie, ale trzeba oczywiście dążyć do lepszej jakości.
Docelowo chciałbym zestaw oprzeć na obecnych kolumnach, zmieniając wzmacniacz i odtwarzacz.I tu właśnie zwracam się z prośbą do bardziej "osłuchanych"
uczestników o sugestie. Wiem, że odbiór brzmienia to bardzo subiektywna sprawa, ale będę wdzięczny za każdą propozycję.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie radzę kupić używki.

Ampituner Nakamichi TA 4E spokojnie wystarczy, by wytrzymać konfrontację z praktycznie każdym nowym wzmacniaczem, nawet wiele, wiele droższym.
Lecz w tym momencie nie ma go na ebay icon_cry.gif
Ale jak ma być ciut lepiej, wyżej i ok. 4 kzł - to komplet pre-amp - CA7+PA7.
To gra MUZYKĘ icon_biggrin.gif

Pozdrówka!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc kupić wzmacniacz na takim poziomie, do dobrych, choć nieco specyficznie grających kolumn, trzeba by znać swoje preferencje brzmieniowe. Wiesz jaki dźwięk lubisz? Potrafisz opisać jaki ma być (ostry, jasny, twardy, miękki, ciemniejszy, soczysty, itp... .)?
Można by Ci polecić różne wzmacniacze, ale jeśli nie trafią w Twój gust?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy będę umiał słowami opisać dźwięk, ale spróbuję.Lubię brzmienie dokładne, detaliczne w każdym zakresie,
- góra jasna, bez ostrości raniącej uszy, przyjemna, pozwalająca godzinami słuchać muzyki
- średnica precyzyjna, dobrze słyszalna
- bas nieprzesadny, mięsisty i dokładnie kontrolowany, niedominujący
Tylko tak potrafię opisać moje preferencje.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7-ka Nakamichi nie jest znowu tak nieuchwytna, lecz dysponując kwotą 4 tys. zł możesz sobie pozwolić tylko na połowę tego zacnego sprzętu, tzn. albo końcówka mocy albo przedwzmacniacz. Chyba że zukzukzuk ma jakieś specjalne dojścia do tych urządzeń... to ja bym prosił o kontakt icon_biggrin.gif
Myślę, że będzie problem nawet z modelem oczko niższym, tzn. 5-tką (CA-5E / PA-5E lub CA-5E II / PA-5E II). Chociaż aktualnie jest power amp na aukcji, może się zmieścisz?

PRE
POWER

Gdyby i to było za drogo, rozważ końcówkę z Musical Fidelity P270 i np. taki preamp Atoll PR200 czy tańszy NAD
W Twoim przypadku główny ciężar poprawy jakości dźwięku spadnie na wzmacniacz, więc tu lokowałbym lwią część pieniędzy. Powiem więcej, tymczasowo zostaw sobie odtwarzacz CD, tylko dokup do tego bufor lampowy (np. TAKI lub TAKI) - zyskasz sporą poprawę brzmienia relatywnie niskim kosztem, a po cichu składaj sobie np. na Carver SD/A-490t

Z drugiej strony, jeśli oczywiście nie planujesz głośnych odsłuchów, w Twoim metrażu starczy słabszy mocowo wzmacniacz, np. Naim Nait 5i

Cytat

Chcąc kupić wzmacniacz na takim poziomie, do dobrych, choć nieco specyficznie grających kolumn, trzeba by znać swoje preferencje brzmieniowe. Wiesz jaki dźwięk lubisz? Potrafisz opisać jaki ma być (ostry, jasny, twardy, miękki, ciemniejszy, soczysty, itp... .)?
Można by Ci polecić różne wzmacniacze, ale jeśli nie trafią w Twój gust?



Wtedy trzeba sprzedać - co przecież nie musi oznaczać straty finansowej - i szukać czegoś innego, a co stanowi urok zakupów w ciemno bez osobistego odsłuchu icon_neutral.gif . Poczytaj zresztą skrajnie różne opinie nt. wspomnianego Naima KLIK




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Sorry.
Oczywiście. Chodziło mi o modele nr 5, a nie 7, które możesz dostać za ok. 2 razy tyle. Tymczasem, za duet CA 5 + PA 5 powinieneś zmieścić się w założonym budżecie.
Jednak polecam poczekać na TA 4E. Jest 2 razy taniej od CA 5 + PA 5. A zagra, że SZOK! Sam swego czasu wykupiłem wszystkie egzemplarze, jakie były w Niemczech w rozsądnej cenie:) To nie będzie mezalians!
Choć te kolumny i rock? Hm... Nie znam aż tak bardzo marki, ale słyszałem bodajże Tempo 5...

Pozdrawiam!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...