Skocz do zawartości

Thorens TD 280MK II czy MK IV


Recommended Posts

Hej wszystkim!
Dołączyłam do Waszego grona przed chwileczką, ponieważ chciałam dowiedzieć się czegoś na temat tych dwóch gramofonów, które przedstawilam w temacie. Może ktoś z Was miał coś takiego i potrafi mi doradzić, kupno którego bardziej się opłaca. Jako, że jestem totalnym laikiem, a właśnie wiedzę na temat gramofonów wyniosłam od Was, studiując kupę czasu Wasze posty, proszę o pomoc.
Ma to być gramofon do domowego odsłuchu, niezawodny, że tak powiem trwały. Nie mam zbyt wiele pieniędzy, ażeby kupować gramofony z górnych półek, przynajmniej na razie, póki zaczynam. Mój pokój ma ok 20 m2, nie posiadam żadnych wzmacniaczy ani nic w tym stylu, na sam gramofon chciałam przeznaczyć do 700 zł. Załączę dwa linki które znalazłam na allegro.
POMOCY ! icon_smile.gif

http://allegro.pl/thorens-td-280-mk-iv-i3157273399.html

http://allegro.pl/thorens-td-280mkii-i3100906542.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz wzmacniacza ani nic w tym stylu to albo musisz kupić gramofon z wbudowanym wzmacniaczem i jakieś kolumny albo gramofon + wzmacniacz i kolumny.
Za 700 zł może wszystkiego nie kupisz ale decydując się na tańszy, a dobry polski gramofon (za ok 200- 300 zł) powinno zostać Ci na uczciwy wzmacniacz. Pozostaną kolumny do kupienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że ja na sam gramofon chcę przeznaczyć ok 700 zł, całą resztą się nie przejmuję, bo to mój tatuś jest od głośników, wzmacniaczy itp. Chodzi mi przede wszystkim o jakość dźwięku. Nie wiem, czy któryś z wymienionych przeze mnie gramofonów spełnia chociaż to kryterium. icon_smile.gif Dzięki za szybką odpowiedź!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to inna sprawa icon_smile.gif . Vivat Tatuś icon_smile.gif
Co do gramofonu - spotkasz tu różne opcje. Ja jestem "wyznawcą" takiej, że na jakość brzmienia gramofonu składa się zawieszenie ramienia, wkładka, kable we wkładce i kabel od gramofonu do wzmacniacza. Reszta (silnik itp) mają nie przeszkadzać. Sam gram na polskim ADAMIE z wkładką Ortofona. Dobry gramofon z ciekawym napędem. Zakup wkładki konieczny bo polskie akurat nie nadają się do niczego.
Można kupić też inne polskie tańsze (np BERNARD) , a więcej wydać na lepszą wkładkę.
Tu za to masz ślicznego ADAMA , wprawdzie za 500 więc na wkładkę 200 zostaje ale mój Ortofon kosztował 80 zł i gra świetnie. Wyeliminował Shure'a za 380 zł (leży w szufladzie), więc może przynajmniej na początek Ortofon wystarczy icon_smile.gif
EDIT: teraz przeczytałem, że ma nową wkładkę AT - jeden wydatek mniej icon_smile.gif

PS Przy okazji kupiłem sobie nową wkładkę - Grado Prestige Black 1 - napiszę jak brzmi (kiedy już dotrze).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...